Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell határozott nemet...

Hogyan kell határozott nemet mondani?

Figyelt kérdés
Hogy ne használjanak ki és még a gondolat se forduljon még bennük.... hogy bármit is behuzzanak rajtam. kaja, pia.... éhenkórászok

2014. jún. 9. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Egyszer, érzelemmentesen. Nem foglalkozni vele tovább, de következetesen kitartani mellette.
2014. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Hangsúllyal és gyilkos rideg tekintettel :)

Ne lássák azt hogy megingatható vagy,szóval magabiztosnak kell lenni,mikor kimondod hogy nem akkor legyél határozottabb.Esetleg ha ezt tükör előtt gyakorolhatod is,hogy lássad önmagad egy picit nemet mondani :)

2014. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Mosolygosan, teli erzessel. Sajnalom, de nem es nem. Ennyi.
2014. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Sokáig gondolkoztam hasonlón én is. És azért jöttem rá nehezen, mert rosszul közelítettem meg. Úgy közelítettem meg, hogy mi lehet az a frekvencia, amin azt kellene mondani, hogy nem, milyen hangos kell legyen, mikor kell időzíteni a nemet.

A válasz amire sokáig tartott rájönnöm az az, hogy nem nemmel kell csinálni, hanem ésszel. Okosnak kell lenni, át kell gondolni a dolgokat, minek mi a következménye, mi mivel jár együtt, és aszerint cselekedni.


Amikor valaki azon gondolkozik hogyan kell nemet mondani, az olyan, mintha azon gondolkozna, hogy hogyan lehet késsel levest enni. Hát biztos vannak jobb és rosszabb módszerek a késsel való leves evésre, de a kanállal célszerűbb próbálkozni.


Tehát nem nemet kell mondani, hanem logikusan fel kell építeni a dolgokat, amik akár problémákat oldanak meg vagy kerülnek ki, magadét közvetlenül, vagy másokén keresztül közvetetten a magadét.


Sok más esetben is hasznos, ha az ember előre gondolkozik, és itt az előre szón van a hangsúly, mert akkor rendelkezel elég tudással az adott helyzetben, ha már van egy meglévő tudásod, ami alapján dönteni lehet, és ezt a tudást folyamatosan felügyelni kell.

2014. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Tehát nem nemet kell mondani, hanem logikusan fel kell építeni a dolgokat, amik akár problémákat oldanak meg vagy kerülnek ki, magadét közvetlenül, vagy másokén keresztül közvetetten a magadét. "


Mi van?

- Te haver, tudnál adni egy ötezrest?

Na erre a kérésre ne mondj nemt, hanem logikusan építs fel dolgokat... -_-

2014. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Ilyenkor kell hazudni vagy az igazat mondani.

Nem haver nincs 5ezresem :)

Vagy elfogyott az 5 ezresem.

Majd legközelebb.

Minek neked 5 ezres? :)

Azt is mondhatod hogy nekem is kéne az az 5-ös :)

Vagy ha olyan ember kéreget,akit nem is kedvelek,azt elküldöm máshová kéregetni :)

2014. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyilkos hideg tekintet. És egy határozott NEM.
2014. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Negative
2014. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

-Nem!

-Nem?

-De!

-Most akkor igen vagy nem?

-Talán. ^-^

-Ne szórakozz velem!

-De.

-Mondom ne!

-De!

-Pofán b*sszalak?

-Ne!

-De!

-Inkább ne!

-Akkor?

-Egyezzünk ki egy nemben.

-Kezet rá.

2014. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ezt is tanulni kell? Az emberek ennyire elvesztették már önmagukat? Én egyszerűen érzem, hogy mikor, hogyan, milyen hangsúlyban kell mondani, hogy nem. Nem és kész. Ha ezt nem érti meg a másik fél, akkor az az ő baja.

Határozottan kell mondani, nem feltétlenül hangosan, hogy nem, köszönöm nincs rá szükségem. Nem, köszönöm nem szeretnék inni. Stb.

2014. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!