Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet mondani a határozott...

Fel lehet mondani a határozott lakásbérleti szerződést?

Figyelt kérdés

Pár hónapja béreltem egy lakást. Tudtam, hogy csak pár hónapig leszek benne, amíg nem veszek egy másikat. Eredetileg pár hónapra akartam kivenni, de ugye csak 1 éves határozott szerződéssel adnak ki minden ingatlant. Így kifizettem a kauciót és azt kamuztam egy évig akarok itt dekkolni.


Már megvettem a lakást és költöznék is vele. Közőltem a tulajjal hogy köszönöm, de felmondom a szerződést. A kaució nem jár vissza. Mire azt mondja, hogy nem mondhatom fel a szerződést, mert határozott időre szól és jár neki a hátralevő időre (több hónap) a lakbér. Mondtam neki, hogy nem jár, mert elmegyek és ő kiadhatja másnak és abból szedheti a lakbért. A kaució marad nála ennyi. De ő ezzel nem elégszik meg. Kinek van igaza ? Mit tegyek ?


2013. jún. 4. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Határozott idejű szerződés esetén a szerződést felmondó félnek vállalni kell a határidő előtti felmondás anyagi következményeit. A szerződés ezt biztosan tartalmazta, tehát ilyen esetben a bíróság is megítéli neki.
2013. jún. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szerződés nem tartalmazza.
2013. jún. 4. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak azt követelheti, ami benne van a szerződésben.


Ilyenről egyébként még nem hallottam, hogy ki kellene fizetni a le nem lakott bérleti díjat. És azt se hinném, hogy különösebb anyagi kár érné emiatt.


Egyébként határozatlan időre is lehet szerződést kötni.

2013. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A határozott időre szóló, illetőleg valamely feltétel bekövetkezéséig tartó lakásbérleti jog a szerződésben meghatározott idő elteltével, illetőleg a feltétel bekövetkezésekor szűnik meg.
2013. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

sajnos indokolás nélküli rendes felmondással nem lehet élni

csak rendkívülivel


ha lelépsz, max. beperel, de úgysem teszi meg,

vagy ha igen, majd akkor fizetsz neki

sajnos neki van igaza amúgy a lakástv. miatt

2013. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!