A fiatalok szervezete mindent kibír?
Sok ittlévőnek is adtam már tanácsot, ha akartak valamilyen szert használni, mindenkit lebeszéltem róla. Annak idején én is csináltam.
De egyszerűen nem hiszik el a fiatalok, fejükbe vették, és csinálják. Szteroidok, koksz, kábítószer, stb...
Miért nem hallgatnak arra, aki idősebb, tapasztaltabb?
Nem mindenki akar rosszat a másiknak. :(
Nagyon sok múlik a neveltetésen és egy olyan világban, ahol már az óvodásokat arra nevelik, hogy Ő legyen a legjobb, meg ne hagyja, hogy más az útjába álljon, így nem csoda, ha később nem hallgatnak a szüleikre, a tanáraikra, nem tisztelnek majd senkit és a saját hülye eszük után mennek, meg a többi hülye után.
Ez az IGAZ válság manapság, nem a gazdasági.
Annak idejen te is csinaltad, pedig gondolom tudtad, h mivel jar.
Te sem hallgattal az idosebbre, tapasztaltabbra.
A fiatalok ilyenek, mindent jobban tudnak. (Igen, en is mindent jobban tudtam.)
Szoval a kerdesedet tedd fel magadnak eloszor.
A kamaszkornak pont az a lényege, hogy az ember saját személyiségét keresgetve-alakítva megkérdőjelezi, teszteli a szülők - és gyakran a társadalom - által állított szabályokat (nyilván nem mind, de egy életkori sajátosság). Ez nem a mai kor mételye, mindenkor és mindenhol megjelenik (az ókori görögök is panaszkodtak a "mai fiatalokra"), ennek egyik formája a lázadás és mindenféle dolgok felelőtlen kipróbálása. Na meg ilyenkor hajlamosabb is az ember "mindent jobban tudni", konok és makacs lenni.
A másik ok, hogy elvileg kutatások szerint a húszas évek eleje felé alakul ki teljesen a felelősségérzet és a kockázat helyes felmérésének képessége (ezért van nagyon sok fiatalkorú a bűnözők közt, ezért csinálnak hajmeresztően hülyeségnek tűnő dolgokat a fiatalok olykor).
A harmadik ok szerintem a prevenciós kudarcban keresendő, kábszerek esetén. Ugye a "tájékoztató" anyagok és szülői figyelmeztetések sok esetben kifejezetten riasztónak mutatnak be drogokat, azok veszélyeit messze túlhangsúlyozva és gyakorlatilag ezzel félretájékoztatva, ahelyett, hogy normálisan tájékoztatnának. És itt válik veszélyessé a dolog: a fiatal mindenhonnan azt hallja, hogy tyű, de rá lehet erre-arra szokni, ha csak ránézel, már tönkretesz, egy használat és neked kalap-kabát, egy életre függő leszel, nyomorék agyhalott leszel, stb. Aztán látja a társait, akik használgatnak ezt-azt, és kutya bajuk. Kipróbálja, és - legtöbb esetben - kutya baja nem lesz tőle, esetleg még be is jön neki, és hát függő se lett... És akkor az egész tájékoztatás mehet a kukába, rájön, hogy ezzel csak riogatni akarták - na és erre jön a veszélyforrás; a VALÓS kockázatot is semmibe veszik, mivel a tájékoztatás eltúlzott volt és pár ponton a képükbe hazudott.
Egyébként kábszer és kábszer közt is van különbség, már eleve erős csúsztatásnak érzem, ha egy lapon van említve a fű és mondjuk a krokodil.
(Megjegyzés: a fentebbiek a véleményemet tükrözik, mielőtt bárki úgy vélné, hogy én aztán jobban tudom - nem tudom jobban, a tévedés lehetőségét fenntartom.)
Minden ember szervezete különböző, nem tudod megmondani előre hogy kinek milyen dolog lesz káros. Az alkohol és a dohány egyértelmű hogy nem tesz jót hosszútávon senkinek ez már bizonyított. A többi(többnyire illegális) szerről meg nem lehet tudni a szervezetre gyakorolt pozitív/negatív hatását mert nem vizsgálják hivatalosan.
Vagy ha vizsgálják is, a közvélemény nem vesz róla tudomást...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!