Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el tőlem hogy én...

Miért várják el tőlem hogy én is szídjam az országot, és külföldet istenítsem?

Figyelt kérdés

Most érettségizek, és nem azt kérdezik hová megyek tovább tanulni, hanem hová megyek külföldre. És mondom, hogy először talán meg kellene itthon próbálnom munkát találni. És felháborodottan kérdezik, hogy "Mit akarsz te itthon? Ahol 6. állás interjún voltam, és egyik helyre se vettek fel??? Hidd el, itt nincs esély életben maradni! Külföldön meg több száz ezret keresnek az emverek. Még a segélyből is megélsz Angliában! Ezt az egyik ismerősöm mondta aki most megy anliába véglegesen, Mondjuk nem beszél angolul semmit, de azt mondja gyárban dfog dolgozni meg munkás szállón fog élni!


És mindig szídják az országot, a politikusokat, és a külföldöt(bár nem értem, nem élt a legtöbb nagyszájú 1 percet sem kint de úgy mondja mintha 10 éve már ott élnének)

És csodálkoznak, hogy én miért nem szidom velük együtt az orbánt, gyurcsányt, meg a többit, és miért nem menekülök külföldre.

Szinte hülyének néznek!


Miért várják el tőlem az emberek, hogy én is ilyen legyek?



2014. márc. 25. 15:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Külföldön élek, de nem istenítem egyiket sem. Az tény és való, hogy a suli után én sem találtam munkát, nem, hogy szakmait, de semmilyet, csak két hónapos közmunkát, az meg ugye nem fizet jól, és csak két hónap, közben elvárják, hogy többet dolgozz, mint azok, akik szerződéssel és rendes (rendesebb) fizetéssel vannak ott.

Külföldön valóban többet keresünk, mint amit otthon keresnénk, viszont itt a megéléshez kell is a több pénz. Egy heti bérlet kerül annyiba, mint otthon egy havi. Drága az albérlet, ezért mindenki, akinek nem havi £3000-es fizetése van, inkább másokkal bérel lakást, hogy ne menjen el az egész a lakhatásra. Magyarországról baromi könnyű azt mondani, hogy bezzeg a küldöldön élő magyarok, na, azok gazdagok! Legalábbis rám egy csomóan hiszik ezt, mert vendéglátós (nem ez a szakmám) munkámmal többet keresek, mint otthon egy informatikus vagy egy irodista.

Az ismerősöd majd ott fog koldolni a csöves romániai cigányok közt Londonban, az Oxford Street-en. Volt ilyen jellegű lakótársam, aki túl sznob volt ahhoz, hogy akár annyit megtanuljon angolul, hogy köszönöm vagy kérem, és fel volt háborodva, hogy minden munkához, még a szállodás takarítóhoz is minimális angol nyelvtudást kérnek.


Egyébként tégy, amit jónak látsz, de az tény és való, hogy a magyar politikusok döntötték romba az országot, miattuk (és a rájuk szavazók miatt) tart ott, ahol, és ezért nicsenek rendes munkahelyek. Én, amikor sulis voltam, még naivan hittem benne, hogy elvégzem ezt és ezt az iskolát, akkor nyomban lesz munkám a választott szakmámban, aztán jött a pofára esés, amikor minden hirdetésben 5-10 év tapasztalatot kértek, és az interjúkból kiserült, ezt komolyan is veszik.

2019. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki nyelvtudás nélkül megy külföldre az idióta. Az csak rabszolgamunkát kap.

Ha okos vagy, menj egyetemre.

Ha nyelvet is tudsz, menj egyetemre külföldre:)

Majd egy jó képzettség birtokában már itthon is tudsz jó pénzt keresni.

2019. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!