Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bevállaljuk külföldet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bevállaljuk külföldet?

Figyelt kérdés

Nagyon friss a dolog, a férjem nemrég mondta el hogy lenne számára és az egyik kollégája számára egy nagyon jól fizető állás külföldön. Kicsit megijedtem. Eleinte csak ő menne ki, de aztán mi is mennénk utána a másfél éves fiunkkal. Nagyom kecsegtető ajánlat, itthon eléggé megrekedtünk, szűkösen élünk, viszont kint 2 év alatt annyi pénzt félre tudnánk tenni hogy itthon vehessünk egy lakást. Csak sok aggályom van. Egyikünk sincs oda az adott országért, nem beszéljük a nyelvet sem. (A férjem jól beszél angolul, neki az elég) A másik, hogy nem tudom mennyire nehezítené meg a kapcsolatunkat. Sok példát láttam arra, hogy a férj kiment dolgozni, aztán szépen külön mentek. Konkrétan apukámék is így jártak. Nem tudom, félek az idegen országtól. Itthagyni mindent. Anyukám pl nagyon sokat segít, a fiamra rendszeresen ő vigyáz, ha dolgom van. A fiam is imádja őt, 2 naponta találkoznak. Ott egyedül leszek mint a kisujjam. Nem tudom hogy megéri-e. Még meg sem beszéltük a konkrét dolgokat, tényleg nagyon friss a dolog, a férjem is ma tudta meg.

Szerintetek mit kéne tennünk? Ezek fényében ti hogy döntenétek?


2014. márc. 21. 11:52
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Külföldöt* bocsánat, ez rettentő ciki. Azt sem tudom hol áll a fejem.
2014. márc. 21. 11:53
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Melyik országról lenne szó?
2014. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Abból a tervezett 2 évből lesz 3 is, de inkább 4, csak mondom. Mindenki úgy kezd bele, hogy kijövök, ennyit félreteszek, ekkorra meglesz az összeg amire szükségem van, csakhogy idekint az ember sokkal többet költ, mint ahogyan azt otthon megtervezi. Ezzel együtt ki lehet bírni, a gyerek még kicsike, őt nem viseli meg, a férjednek nagyon jó referencia lesz később ez a munka, te meg akkor fogod könnyedén átvészelni az első fél évet (kultúrsokk) ha lefoglalod magad, mindenekelőtt a nyelvtanulással, hogy ne érezd magad elveszve. Mi belevágtunk és nem bántuk meg, mi is úgy kezdtünk, hogy egyelőre 1-2 év, most tartunk a negyediknél... jól beilleszkedtünk, lettek itteni magyar és külföldi barátaink is, nem olyan rémisztő az egész, mint amilyennek tűnik.
2014. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

1. lehiggadnék. :) Idegeskedés még jóra nem vezetett. :)


2. csinálnék pár listát. Egyet a költözés előnyeiről, hátrányairól, egyet a maradás előnyeiről, hátrányairól. Összeállítanék továbbá egy olyan listát is, amiben összegzem, mire számítok jelenlegi helyzetem alapján 1, 2, 5 év múlva, ha maradok, mire, ha megyek. A listákat félretenném pár napra, hogy ülepedjen a dolog, rá se néznék, majd elővenném, hogy tisztább fejjel átgondoljam az ott leírtakat, és úgy próbálnék a férjemmel együtt döntésre jutni. Ha a gyerekek már abban a korban vannak, vonjátok bele őket is a döntésbe!


3. sok sikert hozzá, nem vagy könnyű helyzetben!

2014. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha elèg erős a házasságotok, akkor menjetek. Bár èn 4 ève vagyok kint, itt sincs kolbászból a kerítés és ha csak a férjed fog dolgozni, akkor két èv után max egy 1 milliós vityillót tudnátok venni, vagy mèg talán azt sem.
2014. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben mennék vele.Mi is igy voltunk.Kezdetben otthon maradtam a kisgyerekeinkkel M.o gon.De nagyon kemény évek voltak.Gondolj bele karácsonyra a fát a pulykát a nagybevásárlást,ajándékozást egyedül oldottam meg.A férjem jött és ment.Szóval megsínylettük mind a ketten.És anyagilag se jöttünk ki előnyösebben ,mert 2 felé fizettünk lakást plussz a kiadások,főzés,internet,stb két felé.Nagyon féltem két kicsi gyerekkel megindulni az ismeretlenbe,de megérte.Most összetudunk rakni pénzt is,és boldogabbak vagyunk együtt
2014. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy sikerülhet szerintem,ha minél előbb kimentek ti is a férjedhez.Tehát hónapokat ne várjatok...
2014. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki vele, amennyit "sporolnatok" azon hogy nem mesz ki rogton (kisebb lakast berel addig stb) annyi el is megy a rendszeres hazajarasra meg az otthoni lakas fenntartasara.


De azert 2 ev alatt felretenni egy lakas arat, az vagy nagyon jo melo, vagy nem tudom melyik orszag, ilyesmirol azert nem almodom en se pedig 2400 eurot keresek nettoban.

Csak ugye a lakasberles se ket filler, plane ha kint az egesz csalad es nagy lakas kell, meg sokminden (foleg szolgaltatas) joval dragabb.

2014. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

ja: meg ha kint vagytok par evet, akkor mar beilleszkedtek, kiepul a karrier, es nem nagyon lesz kedvetek visszamenni fillerekert dolgozni.

Ha meg ittkint neztek lakast az nagyon huzos, a lakasarak mindenutt ugy neznek ki hogy egy elet munkaja kell hozza.


Ha nem is ket, de mondjuk 4-5 ev alatt en is felre tudnek tenni egy otthoni lakasra valot, de utana mibol tartanam fenn, es mibol elnek?

Itt meg egy negyszobas lakas meg 50 km-re a fovarostol is 150-200ezer euro legalabb.

2014. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

mi is külföldön élünk, lakást bérlünk, itt lakást sose vennék mivel 35 nm 80 millio forint körül van.

nálunk nincs még gyerek és annyiban más a dolog, hogy mindketten dolgozunk, igy egy év alatt megtehettük, hogy vettünk egy uj autot (szalonbol) plusz van sporolt pénzünk 3 millio forint...

viszont, ha nem sporolnánk nagyon könnyen kicsuszna a pénz a kezeink közül..mivel egy kilo csirkemell 6 ezer forint körül van.. már csak a kajálás is sokba kerül, plusz bérelni egy 35 nm lakást 260 ezer ft.

2014. márc. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!