Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bevállaljuk külföldet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bevállaljuk külföldet?

Figyelt kérdés

Nagyon friss a dolog, a férjem nemrég mondta el hogy lenne számára és az egyik kollégája számára egy nagyon jól fizető állás külföldön. Kicsit megijedtem. Eleinte csak ő menne ki, de aztán mi is mennénk utána a másfél éves fiunkkal. Nagyom kecsegtető ajánlat, itthon eléggé megrekedtünk, szűkösen élünk, viszont kint 2 év alatt annyi pénzt félre tudnánk tenni hogy itthon vehessünk egy lakást. Csak sok aggályom van. Egyikünk sincs oda az adott országért, nem beszéljük a nyelvet sem. (A férjem jól beszél angolul, neki az elég) A másik, hogy nem tudom mennyire nehezítené meg a kapcsolatunkat. Sok példát láttam arra, hogy a férj kiment dolgozni, aztán szépen külön mentek. Konkrétan apukámék is így jártak. Nem tudom, félek az idegen országtól. Itthagyni mindent. Anyukám pl nagyon sokat segít, a fiamra rendszeresen ő vigyáz, ha dolgom van. A fiam is imádja őt, 2 naponta találkoznak. Ott egyedül leszek mint a kisujjam. Nem tudom hogy megéri-e. Még meg sem beszéltük a konkrét dolgokat, tényleg nagyon friss a dolog, a férjem is ma tudta meg.

Szerintetek mit kéne tennünk? Ezek fényében ti hogy döntenétek?


2014. márc. 21. 11:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
kérdésedre visszatérve, én kimennék, minél elöbb annál jobb.
2014. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az én férjem februárban volt 1 éve, hogy kiment. Már keresi a lakást, hogy menjünk utána! Itt is szeretik egymást a nagyszülők-unoka de a férjem mellett a helyem és a gyerekeknek is nem Anyuka vagy Anyós mellett. Én így gondolom.
2014. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon nagyon hasznosak! Ma ha hazaért a férjem, átbeszéljük. De ő is mondta hogy nem biztos a dolog, lehet hogy mire jelentkezne, vesznek fel mást. Szóval egyenlőre várunk.
2014. márc. 21. 15:14
 14/18 anonim ***** válasza:

Az én férjem külföldi, mi most itt élünk (Dánia). Nekem is lesz hamarosan munkám, vagy csinálok egy saját vállalkozást.

Itt nagyon drága minden, a lakás, amit bérlünk, 2 szobás, konyha, fürdő, kb 60 nm, és forintban 260ezer a bérleti díj. Ha meg akarnánk venni, majdnem 100 millió forintba kerülne :D Itt nagyon alacsony a saját tulajdonú lakások száma, az emberek inkább bérelnek.


Szóval én a helyedben mennék a gyerekkel, a családnak együtt kell lennie.


A magyar közösség itt nem igazán összetartó, mindenért szekálják egymást. Igaz, nekem itt él a húgom is, mi összetartunk. A szüleimmel voip telefonon ingyen beszélünk minden nap.


Itt van arra lehetőség, hogy 3 évig ingyen tanuld a nyelvet 'bevándorlóként', abban az országban is érdemes utánanézni, hogy van-e lehetőség.

2014. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%

" Nagyom kecsegtető ajánlat, itthon eléggé megrekedtünk, szűkösen élünk, viszont kint 2 év alatt annyi pénzt félre tudnánk tenni hogy itthon vehessünk egy lakást."


Már úgyérted álmaitokban. Te feltételezem nem dolgoznál a kisgyerekkel, mivel a bölcsi/ovi elég sokba kerül az eu-ban, meg ha nem beszéled a nyelvet, nem is valószínű, hogy kapnál megfelelő állást, max szintén alacsonyan fizetett takarítónői vagy gyári munkás beosztásút.


A lakhatás nem olcsó, egy 2 szobás lakás (hogy egy 3-4 szobásról vagy egy kis házfélről ne is beszéljünk) rezsivel elviszi a fél havi keresetet egy jobb munka esetén, egy rosszabb munka esetén pedig akár az egészet is. Emellett pl. a biztosítások is jóval drágábbak (autó és egészség, utóbbi pl. neked ha nem dolgozol? gyed nincs más országban, semmilyen juttatást nem kapnál egyfajta "gyerekpénzen" kívül). Sok országban az élelmiszer is jóval drágább. Egy fizetésből kizárt, hogy félre tudnátok tenni ennyit.


Szerintem viszont mindenképp jó ötlet kiköltözni, de jobban át kellene ezt gondolni. Pl. egyrészt mi lesz, ha a férjednek mégsem válik be az új munkahely? Te hogy fogsz boldogulni a mindennapi életben az ország nyelve nélkül? Mi lesz, ha a kisfiatoknak óvodába kell mennie?

2014. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Nagyom kecsegtető ajánlat, itthon eléggé megrekedtünk, szűkösen élünk, viszont kint 2 év alatt annyi pénzt félre tudnánk tenni hogy itthon vehessünk egy lakást."


Ezt azért kétkedve fogadom, kivéve, ha a férjed valami magas pozíciót kapna, vaskos fizetéssel. Mármint úgy, hogy a kinti élet költségei után legalább félmillió forintnak megfelelő pénz marad, amit már semmire sem kell költeni. Itt Dániában az átlagfizetés kb 800ezer-1300ezer forint. És ebből nem lehet félrerakni félmilliót sem, mert nagyon drága az élet. Nem tudom, melyik országba mész, de Nyugat-Európában minden országban drága az élet.

Ha a férjed felveszik úgy, hogy az összes számla, rezsi, élelmiszer, tankolás, telefon, repülőjegy, stb stb után minden hónapban marad legalább 1700-2000 EUR, akkor lehet itthon 2 év után lakásvásárlásban gondolkodni.

2014. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
81%
Na igen, ahogy a 16-os mondja. És ahhoz kb.4-5.000 eurós nettó kellene, amihez a bruttót inkább le sem merem írni...
2014. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt hiszem félre érthetően írtam. Nyílván nem tennénk le az asztalra kp-ban egy lakás árát, úgy értettem hogy hitelre. Az önerőt kint összetudnánk szedni, itthon viszont még beszélni is felesleges ilyenről...
2014. márc. 21. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!