Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el tőlem hogy én...

Miért várják el tőlem hogy én is szídjam az országot, és külföldet istenítsem?

Figyelt kérdés

Most érettségizek, és nem azt kérdezik hová megyek tovább tanulni, hanem hová megyek külföldre. És mondom, hogy először talán meg kellene itthon próbálnom munkát találni. És felháborodottan kérdezik, hogy "Mit akarsz te itthon? Ahol 6. állás interjún voltam, és egyik helyre se vettek fel??? Hidd el, itt nincs esély életben maradni! Külföldön meg több száz ezret keresnek az emverek. Még a segélyből is megélsz Angliában! Ezt az egyik ismerősöm mondta aki most megy anliába véglegesen, Mondjuk nem beszél angolul semmit, de azt mondja gyárban dfog dolgozni meg munkás szállón fog élni!


És mindig szídják az országot, a politikusokat, és a külföldöt(bár nem értem, nem élt a legtöbb nagyszájú 1 percet sem kint de úgy mondja mintha 10 éve már ott élnének)

És csodálkoznak, hogy én miért nem szidom velük együtt az orbánt, gyurcsányt, meg a többit, és miért nem menekülök külföldre.

Szinte hülyének néznek!


Miért várják el tőlem az emberek, hogy én is ilyen legyek?



2014. márc. 25. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Buta környezettel vagy megáldva. A fősuli ad majd eszesebb, tartalmasabb ismeretségeket is. Semmi pánik. Ők hajtják az átvett mantrákat, gondolkodás nélkül. Ez egy jó jel, hogy nem álltál be a sorba, hanem kérdésként megfogalmazódott benned a jelenség. A szomorú valóság az, hogy a többségi társadalmat írtad le a kifejtményedben. De mondom, van remény. Keresd az egyéni véleménnyel, gondolkodással megáldottak társaságát. Némi igazuk azért van, még ha nem is feltétlenül értik vagy látják át, amit mondanak.
2014. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Már a külfölddel kapcsolatban van némi igazuk. Bár telítődik az is. Ja és a segélyezés már nem úgy megy Angliában, mint eddig.:) Az embereknek kell egy arc (politikusok), akiket szapulhatnak, adják tovább, mint valami szektavallást a gyűlöletet, ezért várják el tőled is. Egyéb kérdés?:)
2014. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Angliába megy és nem tud angolul? Csak nehogy átverjék.


Amúgy ne foglalkozz az ilyenekkel, nem mindenki várja el, hogy ilyen légy, szerintem igazad van, előbb meg kell itthon próbálni, itt is lehetsz sikeres és csak ha semmi nem jön össze, akkor gondolkozz külföldben.

2014. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Mert azt hiszik hogy kulfoldon kolbaszbol van a kerites.


Az aki egyedul egy munkasszallon akar egyora utra a munkahelyetol elni Angliaban megtenne ugyanezt Magyarorszagon hogy elobbrejusson? Bejarna Erdrol vagy Bekasmegyerrol naponta? Vagy csak kulfoldon jo a munkasszallo, otthon mar munkahely mellett kell haromszobas termeszetesen "sajat" lakas?


Meg lehet a kulfoldet probalni, de ne arra legyen nagy valaki ha munkasszallon alszik es reggeltol estig gurizik, hanem ha kint stabil egzisztenciat teremt, kiviszi magaval a csaladot, szuleit, gondoskodik roluk, es nem segiti senki.

Az valami.


Tobbszazezret keresnek? Igy van. De egy alberlet is tobbszazezerbe kerul am, sajat lakas meg alom.

2014. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ketten mennek ki az apjával, és azt mondja 1 évig munkászszállón fognak aludni és annyi pénzt összeszednek ketten, hogy 1 év után lesz pénzük saját kocsira meg lakásra. És nyaralni is fognak járni egy éveben többször.


Hát nem tudom, jónak hangzik, de nem hiszem hogy ilyen egyszerű.

2014. márc. 25. 15:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Ennyire nem egyszeru, mert vagy nincs meg felretett penzuk, ekkor komoly kolcsonokbe kerul megalapozni a kimenetelt, lakni az elejen, munkakereses ideje stb.

Vagy mar van, de akkor meg felre tudnak tenni otthon is kenyelmesen ha nem is milliokat.


Kint egy ev alatt nem teszel felre egy lakasra valot. Egy lakas also hangon tizmillio, ha meg nyaralni is akarsz akkor havonta milliot kene felretenni. Meg a mostani szar arfolyamon is az 3000 euro legalabb. Szerinted keresnek annyit kulfoldon?


En pl jolfizeto informatikai allasban vagyok Parizsban, es netto 2300 eurot keresek. Lakasra koltok kb ezer eurot, plusz rezsire 200 korul. Marad legfeljebb ezer euro felretenni, de akkor meg nem koltottem se kajara se szorakozasra se semmire, ja es persze ott a csalad is akit el kell tartani.


Jo szakkepzettseg nelkul meg ugy 1000-1400 euro korul ha keresni fognak. Mondjuk hogy a munkasszallo olcso es legyen csak 400 euro, mondjuk hogy kajaval sporolnak es legyen csak 200 havonta (es akkor meg egyszer se jott kozbe semmi rendkivuli kiadas, se egy uj ruha, se egy hazamenetel, se berlet), idealis esetben nyomorogva felretesznek 800 eurot.


Egy ev alatt az 9600. Legyen aldozatok aran 10000. Akkor is legalabb harom evig kell huzni az igat a tizmilliohoz.

Ugy, hogy egyszer nem mentel haza, egyszer nem szorakoztal, semmi.


A gond ott szokott lenni hogy 3-4 ev alatt mar kiepitesz kint is egy kapcsolatrendszert, egyre inkabb ott kepzeled el a jovodet, belevagsz olyan dolgokba amiket csak a kinti fizetessel tudsz finanszirozni, es mondjuk ot ledolgozott ev utan mar igen lecsokken az eselyed hazamenni. Mert jo, tegyuk fel tudsz venni egy kis lakast amikor hazaersz, de hova mesz haza? Addigra joforman mindent felszamoltal...

2014. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez divat lett manapság.


Ha szavazol az "A" pártra, akkor a B-sek utálnak és szitkozódnak, ha szavazol a "B" pártra akkor az A-sok anyáznak, ha nem szavazol akkor meg A+B is után. Az a lényeg, hogy utálkozni lehessen.


Tipikus esete, hogy "megverjük, ha van rajta sapka, meg akkor is ha nincs.)

2014. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Sajnos ez manapság divat lett, én sem mennék külföldre. Menjen külföldre dolgozni aki teheti, aki akar, azért még nem kell szidni az itthoniakat. Én tehetném, de nem megyek, sosem jutott eszembe hogy akármikor is külföldre menjek. Az én tesóm Svájcba költözött, és onnan szidja az itthoniakat,a kormányt, és minden családtagot lenéz, az országot lemondja.

Szerencsére nem mindenki szidja azt ami itthon van. Tény, elég gond van a munkalehetőséggel, a közbiztonsággal, de mégis itthon élek. Nem gondolném hogy bárhol a világon különb lenne, lehet hogy a fizetés több, a kiadás is.

2014. márc. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy nem ítélsz elhamarkodottan. Az ismerőseidnél ez a beragadt dackorszak jelenség dolgozhat inkább. Ha neked fehér, nekik fekete, és viszont. Annyival persze több a dackorszaknál, hogy ők ettől még rohadtmód okosnak, dörzsöltnek, menőnek, tájékozottnak, satöbbinek érzik magukat egy-egy ványadt pillanatra.
2014. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert enyhén szólva magyarellenes hozzáállás alakult ki a magyarokban, tehát ami magyar, az csak sz**r lehet, külföldön meg még a levegő is jobb, stb. Az tényleg igaz, hogy nyugatabbra sokkal jobban élnek az emberek, több a munkalehetőség, és nem annyira elterjedt a mutyizás, mások lehúzása, stb. De azért, mert a környezeted utálja ezt az országot, neked még nem kötelező, ha már egy önálló gondolkodásra képes, felnőtt ember vagy. És ha annyira utálják ezt az országot, ők miért nem mentek ki, ha esetleg volt rá lehetőségük? Ill. ha utálják az Orbánt, stb. miért nem mennek szavazni/ szavaznak ellene, mikor a választások vannak?
2016. okt. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!