Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz arról, ha valaki...

Mit gondolsz arról, ha valaki nem tud jól szóban kommunikálni? Butának gondolod?

Figyelt kérdés
Heti 3-4 könyvet elolvasok évek óta, nem vagyok tanulatlan, diplomás ember vagyok, mégsem tudok rendesen szóban kommunikálni. Nem jutnak eszembe a szavak, nem tudom változatosan kifejezni magam, sokszor belezavarodok abba, amit mondok. Hogy tudnám fejleszteni a szóbeli kommunikációs készségemet? Írásban sokkal jobb vagyok. Miért?
2014. jan. 18. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

A problémád nem egyedi jelenség, sokan vannak így vele, és a szóbeli kifejezés elégtelenségéből semmiféle következtetést nem szabad az illető intelligenciájára vagy érzelmi világára levonni.

Keress rá a neten a mutizmusra, nagyon sok ember szenved egy olyan nagyon enyhe formájától, melyet a pszichológusok még nem diagnosztizálnak kórosnak.

Ha nagyon zavar a dolog, és valami ilyesmi áll fenn, akkor a kineziógia segíthet.


Sok sikert! :)

2014. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Félénk vagy, könnyen zavarba jössz mások előtt, önbizalomhiányod van, gyakorlatlan vagy ilyen téren, ezek közül bármelyik lehet az ok.
2014. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rejtözködő, stresszes.
2014. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit írtatok. Én gyakran hallom, mikor azt mondják mások, hogy "Milyen gyökér, még két normális mondatot sem tud kinyögni" vagy "Eléggé sötét, még beszélni sem tud". Bár ezeket biztos más típusú emberekre mondják, mégis azt gondolom, hogy a közvélemény szerint az értelmes emberek beszélni is tudnak és fordítva, még akiknek nincs túl sok sütnivalójuk, azok pedig gyenge kommunikációs képességűek.
2014. jan. 18. 15:26
 5/6 unbelieveable ***** válasza:
Én is így vagyok vele, és az a tapasztalatom, hogy sokan tényleg butának gondolnak... Elég rosszul esik, amikor úgy beszélnek velem, mint egy fogyatékossal, mintha nem érteném meg, ha rendesen szólnak hozzám...
2014. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kini :)) ***** válasza:
En sokat olvasok, és írásban mindig törekszem a szép, ígényes megfogalmazásra, de a való életben állandóan nagyon zavarban vagyok, és egy értelmes mondatot nem tudok kinyögni, úgy beszélek, mint egy bevándorló :-) Es én is attól rettegek, hogy sötétnek fognak nézni :-) De szerintem is csak önbizalom kérdése :-) 15 \ L
2014. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!