Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyennek gondolod az alábbi...

Milyennek gondolod az alábbi életkörülményeket?

Figyelt kérdés
Bevétel átlag 300-350ezer forint, ebből anyuka gyede 89ezer forint + csp. Egy gyermek, 8hónapos, saját, hitelmentes autó és "saját" vagyis hiteles lakás. A hitel 39ezer forint/hó.
2014. jan. 17. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
attól függ, mire vagy kíváncsi. 4 gyerekhez kevés, max. 2 gyerekhez még jó. Egyhez ideális.
2014. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy szerencsések amiért ilyen gazdagok.
2014. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Anyuka 100asából szinte kijön a kiadás, a hitel+rezsi is, de ha nagyon nem spórolnak, 100 minimum megmarad 1hónapban. Ez nagyon jó, kényelmesen élhetnek, pláne hogy csak 1pici gyerek van.
2014. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hitel+rezsi 100.000

gyerek 50.000

Apuka, anyuka magára, kajára 70.000

Ha autó van 20 000

ha, 100 nem is, de egy 70-80 félre tud menni. ezért írtam hogy még két gyerek is belefér. Főleg hogy ez egy átmeneti bevétel, ha véget ér a gyes és társai, akkor azért jobb lesz.

Azzal mondjuk érdemes kalkulálni, hogy a gyednél a gyes jóval kevesebb..

2014. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó körülmény,nagyon is,2 gyerekhez elég többhöz szerintem nem.Mire vagy pontosan kíváncsi?
2014. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, bárcsak ez lenne az átlagos életszínvonal!

Miért kérdezed amúgy?

2014. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták,elég jó körülmények.

Szerintem akár még 3 gyerek is beleférne!Legalábbis mi ennyire már gondolkodás nélkül bevállalnánk!

2014. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 gyermekre teljesen ideális körülmények, 3 gyermekre szűkösen, de belefér. Mondjuk én 3-at ennyire nem vállalnék, de nem azért, mert annyira kevés, hanem mert nem akarom igazán a 3 gyereket. Ha nagyon-nagyon vágynék 3 gyerekre, akkor nyugodt szívvel vállalnám ennyi bevételre, és boldogan, kielégítően udnánk belőle megélni ÉSSZEL úgy, hogy jusson mindenre.



Ha meg nem ezt akartad tudni, hanem hogy a mai átlaghoz képest milyenek ezek a körülmények, akkor nagyon is jók, átlagnál jobbak. Tehát nyugodtan érezhetitek magatokat szerencséseknek. Persze van, akinek több van, de sokkal többen vannak, akik ennyiről csak álmodnának.

2014. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz, de azért ennél is van kockázat. Van-e félretett pénz? Mi is így állunk, most jön az első gyerek. De ha nem lenne félretett pénzünk, akkor nem lennék nyugodt. Nálunk korábban egy baleset miatt kiesett a fő kereső. Vállalkozó, így tovább nem volt bevétel csak kiadás. Amíg ő nem keresett újra, addig azért sokat feléltünk a tartalékokból. Valaki írta, hogy mik a kiadások, nálunk az autó inkább 40 mint 20 ezer (pedig gázos) és akkor még nincs javítva egyetlen hónapban sem. Aztán a telefonszámlától, az interneten át, gáz, szemét, csatorna, víz, áram, biztosítások, hitel... Ezek 100 ezret simán elvisznek és még nem ettél. Tudom, hogy soknak tűnik, de nem mindegy, hogy a gyeden felüli bevétel egy irodai munka, vagy egy vállalkozás...
2014. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!