Az evolúció folyamatában hányadik utód az, amelyik előre viszi a vizsgált fajt?
Az ember sok-sok éve nem változik, de Pl: az aligátorok sem.
Adjatok egy linket ahol ennek utána lehet nézni - csak hivatalos dokumentum érdekel.
Egyébként a magasabbakká lettünk érvre válaszolva:
Régen is voltak magas emberek, most csupán több van a szelekciónak köszönhetően. Tehát semmi új nem jött létre, csupán egy elem dominánsabbá vált.
" Régen is voltak magas emberek, most csupán
több van a szelekciónak köszönhetően."
Tehát akkor mégis van evolúció...
Azért jó, hogy elismered, miközben habzó szájjal próbálod tagadni. :)
"a biosz tankönyvet pont nem magamra értettem. és a neten számtalan elmélet van az ellenkezőjéről is annak, amit linkelgetsz
a lényeg, hogy elegendő bizonyíték híjján nem elfogadott 100% ban az evolúciós elmélet"
Nagyon nem vagy képben, sem az elméletet, sem a cáfolatot, és pláne nem az evolúciót illetően.
Tudod az a baj, hogy nem fogod fel azt az egyszerű tényt, hogy az evolúciót leíró cikkek a tudományra, kutatásokra, mérésekre, bizonyítékokra épülnek. Ezzel szemben a "cáfoló" cikkek viccnek is rosszak, többségüket középiskolai tudással is meg lehet cáfolni, hisz egyszerűen csak arról van szó, hogy valakinek van egy alapvetően téves elképzelése az evolúcióról, és annyit mond, hogy ez márpedig hülyeség. Nos, az tényleg az, csak semmi köze az evolúcióhoz...
Egyébiránt pedig, akár tetszik, akár nem, az evolúció egy ma, a jelenben létező, és bárki által számtalan módon megfigyelhető jelenség. Az, hogy a múltban is ugyanígy zajlott, és a mai fajok is így alakultak ki, valóban csupán következtetés, de tényeken, megfigyeléseken, kutatásokon alapuló következtetés.
Ebből kifolyólag az evolúcióelmélet nem más, mint a legvalószínűbb lehetőség az élővilág változásainak és egymás közötti kapcsolatainak kérdéseire. Mert a legtöbb kérdést válaszolja meg, és a lehető legkevesebbet hagyja nyitva, de ezek a nyitott kérdések is folyamatosan megválaszolásra kerülnek, és az új válaszok is tökéletesen megegyeznek a korábbi elképzelésekkel, csak új kutatásokat igényelnek.
Ezzel szemben semmi sincs, ami akár csak részben képes lenne helyettesíteni az evolúció folyamatát, pedig 150 éve bőszen próbálják egyesek tagadni, valami mást kitalálni helyette. Mégsem sikerült. Nem gyanús ez neked?
Nem a természetes kiválasztódás tényét tagadtam, hanem az evolúció elméletének bizonyítottságát.
Ha már a személyeskedésnél tartunk, ebből is látszik, mélyen tisztelt Hallowed be thy name, hogy azt sem érted hogy mit állítok. És a szám nem habzik, lehet hogy te megszoktad ezt a vitamódot, de kulturált emberek másképp viselkednek.
Az evolúció új tulajdonságok létrejöttét és feltételezi a mutációnak köszönhetően, míg az hogy az emberiség általánosan magasabb lett nem jelent semmit ebből a szempontból. A magasságnak ezen foka potenciálisan benne volt az emberben, most csupán dominánsabb a természetes kiválasztódás miatt. Ugyanis ennek meglétét hiábavaló kísérlet tagadni, mert szinte mindenhol megfigyelhető. Az erősebb kutya b*aszik ugye (remélem ilyen módon érthető hogy miről van szó). De ettől még nem lesz egy alacsonyrendű állatból magas intelligenciával bíró lény.
Ja, amúgy ha hozzászólhatok az ember magassága témához, ez tényleg nem néhány mutáció okozta evolúciós változás. Vagy legalábbis nem bizonyítható, hogy az, de visszamenni nem is tudunk pár száz évet az időben, hogy konkrét vizsgálatokat végezzünk. Mindenesetre genetikailag erre az átlagmagasságra valószínűleg meg lett volna az esélye akár a középkori embernek is, csak az akkori életkörülmények nem voltak megfelelőek hozzá.
Ezt nagyon jól példázza az a most nyári eset is, amikor egy apát és fiát megtalálták a dzsungelben, akik több évtizede ott éltek. A fiú konkrétan ott nőtt fel, távol a civilizáció kényelmétől. És genetikailag ő is ugyanolyan ember, mint bármelyikünk, mégis visszamaradott volt mind testmagasságban, mind egyéb fizikális és szellemi szinten.
Viszont, kedves "evolúciót tagadó, de természetes kiválasztódást elismerő" kommentelő, ettől még az alapvető állításod nem lesz igaz, miszerint az evolúció nem bizonyított. Nem is értem, hogy ha a természetes kiválasztódást elismered, akkor mi bajod az evolúcióval. Csak gondolj bele, mit is jelent ez, amit te is elfogadsz:
- egy faj egyedeiből a jobb túlélőképességű egyedek maradnak fenn, és örökítik tovább a génjeiket, míg a hátrányosabb helyzetűek eltűnnek. Mondjuk ha ez a faj egy növényevő, akkor eltűnhetnek azért, mert őket kapja el a ragadozó, vagy a többiek mellett nem jutnak táplálékhoz.
- ugyanez a folyamat viszont lejátszódik a ragadozók esetében is. Vagyis egyre hatékonyabb vadászok élik csak túl.
- tehát a préda esetében, ha már kihullottak a populáció leghátrányosabb helyzetű tagjai, akkor viszonyítás alapján most újabbak kerülnek valamiért hátrányos helyzetbe a megmaradt, ügyes ragadozókkal szemben. Stb, stb, ezt lehetne folytatni a végtelenségig, aminek előbb-utóbb az lenne a következménye, ha nem létezne az evolúció, hogy a különféle fajok egyedeinek genetikailag 100%-ig, tökéletesen meg kéne egyeznie. Miután minden egyed, ami egy kicsit is kevésbé volt életképes a többinél, kihullott, csak a legéletképesebb marad, és ha nem létezik evolúció, akkor az utódoknak tökéletesen meg kell egyezniük a felmenőikkel. Tehát azonos genotípus, azonos fenotípus, legfeljebb a környezeti hatások miatt lehetnek különbségek. De ilyenre egyszerűen nincs példa, ez egy teljesen abszurd helyzet lenne, amire semmi nem utal.
Viszont ha belevesszük a mutációs faktort, abból egyenesen következik az, amit most látunk. Vagyis hogy az utódok soha sem lehetnek tökéletes hasonmásai a szülőknek, és hogy egy populáció egyedei mind eltérő tulajdonságokat hordoznak. A természetes kiválasztódásból és a mutációk létezéséből pedig nyilvánvaló a következtetés, hogy nem egy 100%-ig azonos populáció lesz a kiválasztódás kimenetele, hanem egy folyamatosan változó populáció. A folyamatos változások pedig összeadódnak, és előbb-utóbb elérnek egy olyan szintet, hogy már nem felismerhető az eredeti fajunk.
Ez nem egy bonyolult dolog, ha végiggondolod. Sőt, ha végiggondolod, akkor te is rájöhetsz, hogy ez egyszerűen nem tud másképp működni. Esetleg létezhetnek olyan faktorok, amikről valamiért még nem tudunk, amik befolyásolhatják egyes populációk változását, de legfeljebb az evolúció mellett, semmiképp sem azt helyettesítve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!