Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félék a sötétben még 18...

Miért félék a sötétben még 18 évesen is?

Figyelt kérdés

más is van/volt így ?

azt hiszem kiskoromban is féltem, ma már nem tudok úgy kimenni konyhába mosdóba itthon, hogy ne félnék, mindig lámpát kapcsolok és nem tudom miért de a tükröket is kerülöm.

Gyerekesen hangzik, de mindig tartok attól hogy magamon kívül mást is látni fogok benne ha belenézek, vagy ha sötét van attól félek hogy a szobámban van valaki vagy valami, vagy hogy a tükörből fogom látni azt, ami a szobában van. viszont nem vagyok babonás.

És ez nem csak otthon fordul elő, mikor nővéremnél alszok is mindig a fejemre húzom a takarót és a fal felé fordulok hogy biztosan ne lássák semmit a szobából.


18/L



2013. nov. 4. 22:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok. Ennek van valami oka, írtad hogy ritkán megnézel 1-2 filmet. Azok is benned maradhattak. Nekem is szokott ilyen lenni mikor este gépezek, szemem sarkából látok ezt azt, de itt már a fáradságtól látok minden bizbaszt:D Mondjuk én nem félek, szóval ez másabb mint a te eseted.
2013. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek, bár bent a házban már leküzdöttem, de a szobámban ahogy kezd sötétedni kint, rögtön leengedem a redőnyt, mert félek hogy ha sötétben engedném le és kinézek az ablakon, akkor valaki vissza néz rám xd de az úton még mindig nagyon félek és szinte futok haza, konkrétan halál félelmem vanolyankor.
2013. nov. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen vagyok, dettó ugyanezekkel az érzésekkel, félelmekkel. Csak én 15 éves vagyok. :)

15/L

2013. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A sötétbe pillantva az ember az ismeretlentől fél. /Albus Dumbledore/


És tényleg így van. A legtöbben azért félnek a sötétben, mert olyankor nem látnak, és nem tudják, mi van ott. Még a saját lakásodban, szobádban is nekimehetsz valaminek a sötétben, hszen ilyenkor a legfontosabb érzékszerved cserben hagy... Ráadásul, ha nem látsz, automatikusan nő a hallásod érzékelési szintje, és egy átlagos kis zaj, amire nappal fel sem figyelsz, a többszörösére nő.

2013. nov. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A sötét egy világ, a sötét maga egy titok. Nem hiába félsz a sötéttől, az átlag emberek azt sem tudják mi megy éjszaka a világban, a sötétben. Okkal félsz, de nem muszáj!
2013. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!