Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A velem egy idősek ma miért...

A velem egy idősek ma miért ilyenek?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok.2 haverral szoktunk menni mindenhova.Ki az erdőbe ,határba biciklizni, gördeszkázni, BMX-ezni.De van hogy csak simán kikapcsolódni megyünk oda.Van egy kis házunk amit még régen építettek nekünk szüleink, abban van minden.Nasi,innivaló, meg minden.Van hogy kimegyünk bográcsolni, szalonnátsütni stb.Már számtalanszor eltévedtünk, volt hogy elakartunk menni az erdőn keresztül a 20km-rel arréb lévő faluba.Elindultunk reggel 5-kor,beszélgettünk,bejártuk a környéket és visszafelé úgy eltévedtünk hogy 15-kor indultunk el és este 11-kor kerültünk haza.Persze itt is az erdőn keresztül mentünk, mert miért ne?:D.Vaksötét meg minden és mégsem féltünk.

Aztán ahogy zoktunk biciklizni,gördeszkázni és hasonlók, már borultunk is rengetegszer.Nekem szerintem a gerincemen kívül nincs olyan csontom ami ne sérült volna :D.Aztán járunk koncertekre, meg hasonlók, vigyázunk egymásra.

Ezek vagyunk mi.De a többiek ahogy látom annyiból áll a nap hogy pl hétvégén:felkel,eszik,gépezik,vacsorázik,lefekszik.És még minket tartanak parasztoknak azért mert mi tudjuk mi a gyerekkor.Szerintem még rókát is csak a mesékben láttak.(Mindig tisztelet a kivételnek).

Miért ilyen gépfüggő mindenki?Mi lennénk lemaradva?



2013. okt. 30. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Dehogy vagytok lemaradva, nektek ezerszer jobb gyerekkorotok van, mint nekik, ti legalább tudtok majd mit mesélni az unokáitoknak :D

Örüljetek, hogy nektek van lehetőségetek túrázni, biciklizni és élvezzétek, amíg tudjátok.

2013. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen, régen azok voltak lenézve, akik egész nap otthon ültek, gépeztek, ma meg azt tartják furának ha nem így teszel. Sztem ti toljátok jól :D
2013. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagytok azok egyáltalán. Amikor én ennyi idős voltam igaz ez nem volt nagyon régen, már akkor is volt internet, meg játék mindenfelé, és mi mégis ugyanúgy lógtunk a haverokkal mint ti. Volt köztünk olyan akinek csak abból állt a napja hogy leül a gép elé és elvan egész nap, de mi is maximum rossz időben voltunk otthon, de legtöbbször akkor is összeültünk. Mi is jártunk ilyen erdős részre, igaz mi airsoftoztunk nagyon sokat, de ugyanúgy bográcsoztunk, buliztunk, volt amikor csak simán túráztunk meg minden. De még fiatalabb korunkban még 11-12-13 évesen is már megtehettük volna azt hogy otthon döglünk a tv és a számítógép előtt de mi ugyanúgy kijártunk a hétvégén szórakozni, egyedül vasárnap nem de volt amikor akkor is kimentünk úgy 2-3 órára egy picit kikapcsolódni. Nekem még egy csontom sem sértül az tény, mert mi nem azok a bmx-ező emberek voltunk, de így is volt nekem rengeteg sérülésem kettővel még kórházba is voltam meg csomó olyan amit magam láttam el. Mi olyan 15 évesen még fűkaszálást is csináltunk egy város szélén élő embernél segítettünk be, igaz csak kézi kaszával, de jó buli volt, sőt még kaját, meg pénzt is adott, nem sokat de a buli miatt megérte, meg egyik haverom rokona is volt tehát megbízható volt a tag. Én most 21 évesen visszasírom ezeket az időket, jó még mindig össze járunk haverokkal egy kis airsoftra úgy 2-3 havonta mert ez inkább a felnőttek sportja, meg a kollégáimmal is összeülünk főleg amikor jó idő van, egy kis kerti party meg minden. Az erdő ahová jártunk már sajnos magánterület lett, igaz eddig is az volt de ismertük a tulajt és megengedte hogy mehessünk oda, annyi hogy nem volt ilyen faházunk de volt elrejtve egy láda ilyen kis odu félében abba tároltunk gyufát, öngyújtót, elsősegély cuccokat, meg néhány ponyvát eső esetére, ma már nincs meg a láda, vagy is megvan de már itthon nálam

Időnként tényleg jó így kimozdulni, én sem azért élek hogy a gép előtt, üljek, én engem jobbára hétköznap meló előtt lehet a gép előtt látni mert most délutános vagyok, sok ismerősöm dolgozik éppen kollégáim még pihennek, meg más dolguk is van, én is letudtam a saját dolgomat és ennyi. Hétvégén én is legtöbbször a barátnőmnél vagyok, maximum reggel kapcsolom be a gépet hogy megnézzek pár dolgot és utána már estig itt sem vagyok, ha valami fontos van arra ott a telefon. Sokszor jövünk össze a párom családjával is, van amikor kettesben megyünk el túrázni, most nemrég hobbimmá vált a fotózás is, így mindig lövök pár képet, igaz többnyire csak telefonnal mert jobb a kamerája mint a sima fényképezőmé, mert komoly gépre még nem telik de idővel lesz az is.

Meg mi is volt hogy 10-15 km-ert gyalogoltunk főleg a szomszédos Szlovákiába amikor egy közös haverunknál buliztunk és mivel reggel nem volt busz de már mindenképp haza kellett volna érjünk így gyalogoltunk a határig és onnantól már busszal mentünk haza. Igaz akkor szidtunk mindent, meg televolt a tökünk mindennel, főleg hogy 4 napra mentünk mert szünet volt, és az ottani ismerősünk nyaralójába mentünk és vittünk laptopot, hangfalakat, piciket ugyan de volt súlyuk, plusz kaja, ital, minden és akkor jogsink még nem volt egyikünknek sem. De ezek olyan élmények amiket sajnos a legtöbben már nem élnek át. Meg persze a szüleink, nagyszüleink is átéltek ilyeneket, sőt még olyanokat is amikbe már mi 20 évesek sem részesülhettünk mert már nincs. És sajnálom azokat akik tényleg otthon ülnek tízen évesen és az iskolába járáson kívül nem csinálnak semmit, vagy nagyon ritkán, mert ha felnőttek lesznek és már dolgozni fognak maximum 1-2 havonta részesülhetnek ilyenben, a családdal, vagy a szűk baráti társaságukkal. Én olyan idősen mint ti már rég kitomboltam magam, ma már ezeket úgy nem igénylem de időnként jól esik megint csinálni hasonlókat 1-2 havonta. Bulizni ilyen kocsmába meg party helyekre nem nagyon jártam, haverokkal is ott söröztünk kint az erdőbe meg ilyenek, és 14 évesen még a kocsma közelébe sem mentünk, 16 évesen kezdtünk el iszogatni de nem rúgtunk be annyira hogy széthánytunk mindent, mértékkel ittunk ha már jól éreztük magunkat utána csak alkohol mentes dolog ment le, és ez sajnos a mai korosztályról tisztelet a nagyon kevés kivételnek főleg nektek ez nem mondható el sajnos :(

2013. okt. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Angelik@ ***** válasza:

Anyukám is pont ma mondta hogy öcsém még sosem mászott fára...

Hát mondtam neki hogy ültessen egyet.:D

Bár lehet azt is előbb fogja kipróbálni virtuálisan valami játékban.

2013. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!