Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rettegek attól hogy nem lesz...

Rettegek attól hogy nem lesz munkám. Hogyan nyugodhatnék meg?

Figyelt kérdés

Nyár közepéig kéne állást találnom, de én már most szorongok, hogy miből fogok majd megélni. Pályakezdő vagyok/leszek, ráadásul nő, túl fiatal, túl buta és túl önbizalomhiányos. Kb. Meki és a Tecsó közt választhatok, de ezektől a gyomrom felfordul, mert már 15 éves korom óta ilyesmiket melózok. Suli mellett kibírható, de hosszú távon agyhalál...

Az eszemmel tudom, hogy :valamilyen: munkát azért csak-csak találok, de annyira és elegem van az egészből, hogy sokszor azon gondolkozom, hogy inkább egy kötelet keresek. Néha tényleg ez tűnik csak mert soha a büdös életben nem lesz olyan munkám amivel nem fogok éhezni.


2013. okt. 27. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:

sajnos ha így állsz hozzá, akkor ez lesz.

én itt egy súlyos önértékelési zavarral küszködő, önbizalom hiányos, magányos, meg nem értett fiatal kérdését látom.

szerintem te nem ilyen vagy, változtass magadon, és mást világot kapsz vissza is:)

2013. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezért eröltesd meg a tanulást,hogy ne ilyen szarok közül tudj válogatni,és akkor nem kell kötél sem,sem efféle..

AKi keres az talál munkát,ha igazán jót akarsz,azért meg megkell küzdeni.Erre nincs más recept.

2013. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Leírom az én esetemet.Nekem szerencsém volt, pályakezdőként 3 hónapot voltam munkanélküli, kb 3 évnek tűnt, aztán sikerült, rengeteg helyre küldtem el az önéletrajzom, még expressz.hu-re is felraktam a hirdetésemet hogy állást keresek, 1 hónapig a kutyát nem érdekelte, csak ilyen hülye ügynökök kerestek meg, és egy hónap után kaptam egy emailt hogy szeretném e meghosszabbítani a hirdetésem, rákattintottam hogy igen(előtte tétvozátam)másnap délután hívott a leeendő fönököm hogy másnap reggel 9-re betudnék-e menni állásinterjúra.Fel is vettek.9 hónapot voltam az első helyemen(végül kikészítettek, teljesen szándékosan) felmondtam ,mert már annnyira erősen szorongtam az iroda környékén is hogy gyomorgörcseim voltak, szóval úgy mondtam fel hogy még nem volt másik helyem, a felmondási idő lejárta után elmentem pihenni 2 hetet, feltöltődni kicsit, előtte küldözgettem megint önéletrajzokat és ahogy visszajöttem a pihenésből már csörgött is a mostani fönököm és sikerült is, egy álomhelyen vagyok.Ne adjátok fel ti se/te se
2013. okt. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom még a szárnyas fejvadászt is.Ott is vannak jó kis állások.
2013. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az eszemmel ezt persze tudom, csak erőm nincs küzdeni. Tanulni tanultam, minden erőmmel, mégha nem is voltam osztályelső, de közepes eredményt értem el. Ez így viszont nem lesz eléggé jó.

Igyekszem változtatni, de az egésznek az vége, hogy csak mégjobban szorongok.

2013. okt. 27. 20:16
 6/10 bumbi02 ***** válasza:
Pályakezdő munkanélküliként nagyjából 3 napot töltöttem. Felhívtam az állásokat, elküldtme önéletrajzomat, elmentem próbanapra, és dolgoztam. Persze nem válogattam. Ha 16 órát kellett dolgozni, akkor annyit, ha nem kerestem halálra magam, akkor ez van. Ha az ember kezdetben pályakezdőként nem teszi magasra a lécet, akkor kizárt hogy ne találjon munkát. Persze sokan azért nem találnak mert: "ezt biztos nem fogom, ennyiért meg pláne" hozzáállással mennek, de nem jönnek rá, hogy nem ők vannak a diktáló pozicióban..
2013. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, mindezt értem. És szerintetek ha 4-5 évet dolgozok látástól mikulsáig egy pocsék helyen, akkor lesz kilátás jobbra? Mert én nem igazán látok másmilyen jövőt. Ezért meg nem érdemes vergődni szerintem.
2013. okt. 27. 20:24
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor ne itt neten várd a sült galambot,tégy érte!eröltesd meg magad,és már holnaptol változtass magadon,bizonyos dolgokon.máshogy nem megy,ha sajnáltatod magad azzal csak saját magad alatt vágod a fát.ne internetet böngészd,semmi kézzel fogható munkalehetőséget nem fogsz találni,inkább csináld még a sulit,fejezd be jó eredménnyel,és még bármi lehet belőled.(te írtad,túl fiatal vagy,még tehetsz a jövődért.)
2013. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mi külföldön lakunk. 14 éves vagyok és Belgiumban élek. Itt azért jól keresnek... Apukám munkás. Volt hogy valamelyik hónapban több mint 1 millió forintot hozott haza. Anyukám utaskísérő repülőgépen, ő úgy 1400 € - 1600€ keres. ( kb. fél millió. ) Igaz, a házak marha drágák! 500€ tól úgy 800€ ig ... ( 1 hónap bérlés )
2013. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bumbi02 ***** válasza:

Akkor hagyd az egészet a fenébe, és siránkozz hogy nem lesz munkád úgyse.


Én mikor elkezdtem dolgozni Ausztriában, 60 helyre küldtem el az önéletrajzom, amiből 10 pozitív választ kaptam, és végül 1 jött össze... És igen 4 hónap alatt volt 6 szabadnapom összesen.. Utána már csak 30 helyre küldtem el az önéletrajzom, és 6-8 pozitív válasz jött. Most szeptemberben 10 - csak 5 csillagos - hotelbe küldtem el az önéletrajzom és 5-ből visszahívtak...


Ne várd el azt, hogy pályakezdőként majd válogathatsz..

2013. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!