Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent pontosan butának,...

Mit jelent pontosan butának, hülyének lenni? Körül tudnátok írni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Számomra az buta, akinek gyenge a logikája, nem tudja megérteni a logikusan levezetett érveket, gondolatokat.
2013. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Buta:nem érti amit mondasz neki, folyton visszakérdez, hogy mi???micsoda???nem értem.Nem tud normálisan kommunikálni senkivel, tőmondatokban beszél vagy marhaságokat, de mindíg.
2013. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Mondok inkább egy példát.

Egy fiatal lány/nő felajánlotta, hogy süt egy tortát a kollégáinak, mert szülinapja lesz. Számolgatta, hányan vannak, hány szeletes kell körülbelül. Az egyik munkatársa megszólalt:

- A Pistát meg a Sárit ne számold bele, mert úgysem esznek belőle.

- Miért? - kérdezte a főszereplő leányzó.

- Mert cukorbetegek... - válaszolta az előbbi kolléga érdekes arckifejezéssel, mivel a hölgyike, és a nevezett emberek is évek óta együtt dolgoznak, ismerik egymást.

- Ó, hát akkor majd esznek a torta után egy kanál sót! - mondta a csajszi, és angyalian próbált mosolyogni.

A szomorú az egészben az, hogy ezt komolyan gondolta, és nem is értette, miért nevették ki, vagy suttogtak el a többiek egy "tejóisten"-t...


Na az ilyen és ehhez hasonló ember a menthetetlenül H.Ü.LY.E.

2013. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az a buta, akinek nincsenek mély érzelmei, csak felületesek. Van egy csoporttársam, aki pont ilyen...érdekes vele társalogni. Semmiről semmi véleménye nincs, nem mond soha semmit...bár lehet, hogy csak intro. Nekem akkor is fura.
2013. szept. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak azon gondolkozom hogy én vajon ilyen vagyok-e. Mert alapvetően ismerem valamennyire a hülyék természetét (bár vannak egyszerűbb meg nehezebb esetek) de nem tartottam magam annak. Ennek ellenére előfordult már párszor hogy hülyét csináltam magamból, és tényleg. Aki csak felületesen ismer, és hallott már 1-2 ilyen attrakciómról, az talán tényleg úgy gondolhatja, hogy egy sekélyes és ostoba ember vagyok. Pedig nagyon nem éreztem magam annak, de most felmerült bennem a gondolat. Akik kinevettek lenéztek engem, és őket tartom egyszerű sz*r alávaló embereknek, és nem azért meg kinevettek a bénázásaimért, mert ismerem már annyira a természetüket. Rengeteget gondolkodok, az életemen, saját magamon, olyan dolgokról amiről esetleg egyszerű emberek nem. Rendkívül előre gondolkozó vagyok. De egyszerűen nem értem. Talán mindig olyan dolgokba fogok bele, amik egyszerűen nem nekem való. De azt se tudom mi az ami nekem való lenne. Tehát kicsit megtört bennem az a hit hogy nem vagyok egy buta életképtelen ember, és többre vagyok hivatott, mint hogy egész életemben valami tróger melóba gürizzek fillérekért. Szóval már nem tudok elmenni magamon...
2013. szept. 2. 18:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, hogy a leírásod alapján te nem tűnsz annak a tipikus buta embernek. Az egyébként értelmes emberek is hozhatnak néha buta döntéseket.


A buta ember szűk látókörű, gyakran rosszindulatú, a dolgok megismerése nélkül ítélkezik, felszínes. Többnyire a műveltsége is hiányos. Az értékrendje helytelen vagy nincs, igénytelen - nem vagy alig fontosak neki olyan alapvető dolgok, mint pl. az egészség, a család, vagy a becsületesség, ezekkel szemben előnyben részesít lényegtelen vagy szinte lényegtelen dolgokat, mint pl. a divatos megjelenés vagy valamilyen külső tulajdonság.

A buta emberek többnyire lusták is, és nagyon gyakran vannak káros szenvedélyeik, amelyeket azonban nem tartanak károsnak, sőt gyakran büszkék rájuk. A buta ember gyakran büszke a saját negatív tulajdonságaira, és elítéli a pozitív dolgokat, pl. lenézi azt, aki művelt, vagy kulturáltan viselkedik.

2013. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mindenki csinált hülyeségeket, te pedig ezen gondolkodsz most,és kritizálod önmagad. ha szeretsz mindent előre eltervezni, akkor introvertált tipus vagy, nagy valószinüséggel. ezt azért kérdezed, hogy megtudd, hogy hülye vagy-e?


szerintem a hülye ember müveletlen, csúnyán beszél, káromkodik, és ezt menőnek tartja. pletykál, olyan dolgokba szól bele, amihaz fogalma sincs, okoskodik, és közben azt gondolja magáról, hogy teljesen igaza van.


még ha teljesen logikátlan hülyeség is az amit gondol, és ha százor elmodják neki az ellenkezőjét, akkor sem jut el az agyáig. az ilyen emberek fizikai munkára alkalmasak leginkább (főzés, kertészkedés, állattartás, földmüvelés).


egyszerü szövegből, beszédből sem érti a lényeget, összezavarodik, ha valaki több mellékondatot rak a mondatába. XD

2013. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem a buta ember az akinek ha felteszel egy kérdést és mielőtt válaszolna, nem képzeli bele magát a te helyzetedbe ezáltal rosszul értelmezi a kérdést és hülyének "butának" fog látszani. pl. Válaszadás előtt nem gondolkodik el azon, hogy te azt miért kérdezted.
2014. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!