Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Butának érzem magam és a...

Butának érzem magam és a környezetem is annak tart, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Annyira fáj, hogy hülye vagyok másokhoz képest, elviselhetetlen. Félénk is vagyok és, ha kérdeznek későb tudok csak válaszolni sok esetben, illetve egyébként is nagyon könnyen átverhető és buta vagyok.
2013. aug. 9. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el Joseph Murphy A tudatalatti hatalma c konyvet.


A te hited szerint van minden;

... ha butanak erzed magad, ezen lehet valtoztatni, valtoztasd meg a gondolataidat.

2013. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvass, próbálj művelődni, fejts keresztrejtvényeket, vagy játssz logikai játékokkal például sakkal, hogy gyorsuljon a gondolkodásod és fejlődjön a logikád.

Ezek segíteni fognak :)

2013. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát,a helyesírásod legalább jó. :D
2013. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg, hogy buta vagy? Hogy sikerült idáig eljutnod?
2013. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy, ha bántanak, akkor nem tudom megvédeni magam, sokszor későn válaszolok egy kérdésre, későn esik l, hogy mire gondoltak, hülyeségeket csinálok..
2013. aug. 9. 17:05
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Korábban én is butának és műveletlennek tartottam magam, félénk voltam eléggé (de jártam egyetemre és mégis..). És ez teljesen elkeserített, próbáltam tenni ellene, olvasgattam, rejtvényt fejtettem,stb, de nem ragadt meg semmi (meg nem is érdekelt..). Azóta van egy barátom, aki így szeret ahogy vagyok, ő se tud nálam többet, és ő is leszarja a hasonló témákat. Azóta nem is foglalkozom ezzel, és nem is érzem már magam hülyének, nem is kerültem olyan szituációkba, ahol akár megmutatkozhatott volna, hogy buta vagyok, sőt! A barátom támogatása is javított rajtam, de végülis mi számít okosnak?!!
2013. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem vagy buta. Ha az lennél, nem így írnál, csak nézz körbe akár itt, ezen az oldalon, néhányan egy épkézláb mondatot nem tudnak megfogalmazni.

Nyitni kell az emberek felé, nem muszáj egyik napról a másikra, csak apránként.

Olvass sokat, nézz utána azoknak a dolgoknak, amik érdekelnek, ha az zavar, hogy nem vagy elég művelt.

2013. aug. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van...még azt is észrevettem, hogy ha vicceset látok pl a TV-ben, olykor annak is "átfutási" ideje van (mintha előszőr elképesztene és csak utána tudok nevetni rajta) + van hogy nem értem meg mit mondanak nekem, de mire kimondom, hogy tessék..összeáll a fejemben a szó......azért írom le, hogy ha tud valaki a témában hasznos olvasnivalót, hogy tulajdonképpen miért is van ez? kevés idegi összeköttetésem van, receptorok..aki tudja, please...mert az utóbbi időben igen zavaróvá vált a kommunikáció terén..egyébként iskolában matekból például a jók között voltam, logikusan gondolkodom..alapvetően eddig nem tartottam magam hülyének, de az iskola általi visszaigazolás megszűnt és most nem tudom, hogy bekrepáltam vagy csak lassan,de biztosan forog az agyam
2013. aug. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Dettó, ugyanezt érzem. Az életem emiatt elég mélyponton van és szerintem nem is fogok ebből kilábalni.
2015. jún. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es, azért ez nem ennyire egyszerű, hogy valaki tud értelmesen írni, és akkor már nem is lehet buta. Van ismerősöm aki írásban teljesen jól fogalmaz, jó a helyesírása is és mégis naív és elég buta szegényke, a mindennapi dolgokban sem állja meg rendesen a helyét. Kérdező, egyébként ha vigasztal én is ugyanolyan vagyok, mint te, félénk és lassú felfogású, tanulni is lassan tanulok. Emiatt rengeteget szívok, és sokszor úgy érzem egyre jobban elsorvad az agyam, de nem tudunk mást tenni, mint, hogy fejleszteni a logikánkat, memóriánkat valamivel.-Tényleg sok olvasás, nyelvtanulás, bármi ami segít frissen tartani az agyat. A félénkséget talán a legnehezebb leküzdeni, ahhoz már akár pszichológus is kellhet, ha ennyire nagy mértékű, nálad is, de mindenekelőtt a barátok, család pozitív megerősítése is sokat segíthet. Persze tudom, hogy nem könnyű, de próbáld olyanok társaságát keresni, akik motiválóan hatnak rád, bíztatnak, melletted állnak és elismernek. Sok sikert!
2017. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!