Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor más felett ítélkezel...

Amikor más felett ítélkezel azt milyen jogon teszed?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy TE mivel magyarázod ezt meg magadnak. Mi hatalmaz fel arra, hogy minősítsd a másik tettét, külsejét, belső tulajdonságát, képességeit, hiányosságát stb..
2013. aug. 28. 18:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Érdekeseket írtok. Mindig is kíváncsi voltam arra, hogy mi motivál egy embert abban, hogy a másik tettét, tulajdonságát (külső-belső), öltözködését, vallását, nemi identitását, stb… megítélje, minősítse.

Wandrad, hogy érted ezt a saját törvényeid szerint – et?

5-ös akkor neked van egy belső értékrended és azt ítéled el aki annak nem felel meg, jól értelmezem?

Kyran, ezt mennyire szélsőségesen érted? Mert nyílván mindenkinek legyen értékrendszere, de ki dönti el, hogy mi a jó vagy rossz mondjuk egy öltözködési stílusban, vagy hajviseletben. Azért kérdem ezt, mert sokan ilyeneket is elítélnek, de azt mi alapján?

9-es ezek szélsőséges esetek, én ennél általánosabbra gondoltam. Azt gondolom ilyen szélsőséges esetekben „könnyebb” ítéletet alkotni, és megmagyarázni, az indokokat, de ennél kevésbé szélsőséges esetben mi alapján ítélkezel?

10-es szóval nálad csak védekező mechanizmus? Más okból sosem ítélkezel?

2013. aug. 29. 16:22
 12/17 anonim ***** válasza:
tehát: én nagyon nagyon higgadt vagyok ez azt jelenti h nem ugrok neki valakinek ha az az anyámat szidja sőt mégakkor sem ha kigáncsolnak,megrúgnak, ilyenek. tehát aki engem képes fel idegelni az egy barom a...rcu és alacsony intelligenciával rendelkező organizmus. Tehát ez a saját törvényem
2013. aug. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

nagyon-nagyon ritkán itélkezek, és mondok rosszat másokról.


bennem van az, hogy nem szólok meg, nevetek ki mindenkit, csak akiről tudom, hogy például tényleg sokkal rosszabbul néz ki, mint én. vagy ha sokat káromkodik, nem beszél választékosan, akkor is elitélem.


sokszor elgondolkodom az embereken akkor, amikor olyan rosszindulatú pletykát hallok egy olyanról, akihez az illető nem is viszonyithatja magát. pl. ha mások sikeréről, pénzéről, életéről rosszindulatú, irigy pletykát hallok.


elgondolkodtat, hogy az emberekenek a mai világban nincs önkritikája!!, és mindegyik istennek vagy istennőnek hiszi magát. én ezzel szemben tisztán látom a dolgokat.

2013. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Vannak úgymond elvárásaim mások felé.

Ez alapján megitélem az embereket és ha az én normáimnak nem megfelelők (pl. buták,igénytelenek,hazudoznak, túl sokat beszélnek trágárul,túl iszákosak,drogoznak,félnek)

akkor egyszerüen nem foglalkozok velük. Rájuk se nézek.

2013. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mindig, mindenkit saját magunkhoz viszonyítunk s azután ítélünk tulajdonképpen. A bibi ott van, hogy legtöbben azt se tudjuk hogy mi milyenek vagyunk valójában, mik a hibáink. Nem szép dolog az ítélkezés, de visszaüt, az tuti!
2013. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Akkor ítélkezek, ha már az a valaki képes volt megbántani, megalázni stb.. vagy ha úgy viselkedik ahogy nem kéne akkor minősítem szidom mint a bokrot. de szerinteem ez másoknál is hasonlóan van.:)
2013. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

1.durván megsérti az illemszabályokat vagy a köreimet és így felhatalmazva érzem magam a beavatkozásra.

2.nem magyarázkodok magamnak sose,kiszabom a büntetést,kiosztom és kész.

3.az hatalmaz fel,hogy empatikusabb vagyok nála,ugyanakkor fizikailag erősebb,bunyóban képzettebb és garantáltan gátlástalanabb.

2013. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!