Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor más felett ítélkezel...

Amikor más felett ítélkezel azt milyen jogon teszed?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy TE mivel magyarázod ezt meg magadnak. Mi hatalmaz fel arra, hogy minősítsd a másik tettét, külsejét, belső tulajdonságát, képességeit, hiányosságát stb..
2013. aug. 28. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán ítélkezek, próbálok minden embert elfogadni, megérteni, ahogy van. Ha viszont mégis, akkor a mérce az adott ember (képességei). Tehát pl: hihetetlen, hogy ő mennyire rosszindulatú és álszent, ha a helyében lennék sem tudnék így viselkedni.

Amiről viszont valaki nem tehet, mert úgy született, vagy az élet ezt dobta neki, arról a normális ember nem ítélkezik.

2013. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem szoktam sűrűn ítélkezni. Nem azért, mert szent vagyok, hanem mert nem ítélhetem el a lányokat, nekem is vannak, csinálhatnak hülyeséget ők is. Nem ítélkezhetem az anyák felett, biztosan én is hibázom.

Öregeket megint nem, mert ha minden igaz, én is leszek öreg.

Egy bizonyos kor urán az ember (lánya) már toleránsabb, megértőbb. Meg közömbösebb. Rájön, ha eddig nem váltotta meg a világot, már nem is fogja. Mindenki másképp hülye.

2013. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
a saját törvényeim
2013. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
a saját törvényeim szerint
2013. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát ha úgy gondolom h saját érdeke h megtegyen valamit akkor ítélkezem.


PL 3 napja voltam ismerősömnél aki annyira büdös volt h ezt már nem bírtam szó nélkül és megkértem h fürödjön le.

Vagy ha valaki valami helytelent/erkölcstelent állít, v csinál. Pl szemetel,hazudik...


Arról nem ítélkezem h ki milyen börszinű társadalmi réteg tagja v szexuális hovatartozású.

2013. aug. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Igyekszem keveset ítélkezni.Amikor megteszem,akkor azért,mert közvetlen árt nekem,és abba azért csak van beleszólásom.Persze sokszor elgondolkodom,hogy igazságos-e az ítéletem,szóval nem könnyű ügy ez.Ugyanakkor az is bennem van,hogy elegem van abból,hogy mindenki mindent megmagyaráz,vagy pl.konkrétan hazudik,mert mondjuk meg tudna tenni valamit,de nem teszi mert egyszerűen lusta,és csak vmire ráfogja,hogy miért nem,viszont ezzel nekem,vagy másnak árt.Szóval azért nem hinném,hogy mindent el kellene nézni másnak,csak azért,mert "ne ítélkezzünk".De pl.könnyen lehet,hogy ha pl.egy ilyen lusta embert elítélek,azzal rajta is segítek,mert ha nem szól rá valaki,soha nem változik meg,viszont ezzel ő is megszívhatja,mert kerülhet olyan helyzetbe,ahol már nem lesz olyan,aki megértő,és helyette megcsinálja a dolgokat.És akkor ott keményen szívni fog.
2013. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az "úgy bánj az emberekkel, ahogy te szeretnéd, hogy veled bánjanak" elv szerint.
2013. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Tudom, hogy manapság a liberalizmus a trendi, de ennek ellenére igenis meg lehet és meg is KELL különböztetni a jót a rossztól. A rosszat elítélem, a jót dicsérem. Mi ebben a probléma?
2013. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szoktam ítélkezni, elég sokat. Tisztában vagyok a saját hibáimmal és határaimmal, és tisztában vagyok vele, hogy én sem vagyok szent. Sőt.

Az embereket, soha nem a külsejük, kinézetük, anyagi dolgaik, képességeik, stb. alapján ítélem el, hanem a tetteik szerint minősítem őket.


Például a pécsi pszichológus lány gyilkosát, aki elvette tényleg egy nagy jövőjű, élettel és álmokkal teli fiatal lány életét, aki minden bizonnyal a társadalom hasznos tagja lett volna.

Vagy a külföldi milliomosnőt, aki bedrogozva, részegen olyan balesetet okozott, amiben elevenen elégett egy egész család.

Vagy a terepjárós mocsadékot, aki annyira májernek gondolta magát, hogy megölt egy motoros rendőrt (akit persze nem mellékesen a családja várt haza), mert neki éppen nem akaródzott betartani a törvényt.

Évekig folytathatnám a sort, akkor sem érnék a végére. A lényeg, hogy őket mind elítélem, és ha rajtam múlna keserves kínhalált halnának.


Összefoglalva, talán önzőnek hangzik, de az olyan söpredékeket ítélem el, akiknél biztosan érzem, hogy valamivel jobb vagyok. Akik olyan dolgokat tesznek, amiket bárki a világon megtehetne (nemi erőszak, gyilkosság, stb), de mégsem teszi meg a társadalom elég nagy hányada, mivel van bennünk erkölcsi gát, igazságérzet, és empátia. Azokból akiket megvetek ez a 3 tulajdonság hiányzik.

2013. aug. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

engem az hatalmaz fel az ítélkezésre szerintem, hogy ha nem éreznék valamely cselekedetek, tanult viselkedésformák, vagy egyéb tulajdonságokkal szemben ellenszenvet vagy szimpátiát, akkor nem lenne védő mechanizmusom bizonyos helyzetekben.

például ha látok egy 3 méter magas véreres szemű nagydarab embert egy késsel utánam futni, akkor feltételezem azt hogy meg akar ölni és menekülök, pedig lehet hogy csak megkérdezné hogy merre lakinak a mariék mert neki visz egy jó élezett kést ajándékba a disznóvágásra.

ez egy buta sarkított példa de ezzel tudtam szemléltetni az ítélet jogosságát, és funkcionalítását számomra.

2013. aug. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!