Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen igazából a sunyi...

Milyen igazából a sunyi ember? (14/F)

Figyelt kérdés

Az emberek lépten-nyomon használják, nem is igazán értem ezt a szót, a szótár szerint sunyi=alattomos, azaz rejtetten rosszindulatú ember. Rám is mondták már, pedig én nem ártottam senkinek sem rejtett módon, sem másképp, nem tettem keresztbe senkinek.


A "sunyi tekintet" is nagy talány számomra. Képtelen vagyok megfejteni, milyen is az.



2013. aug. 16. 23:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A nem egyenes nem titkolózást jelent, ebben a kifejezésben benne van az, hogy valami rossz szándéktól vezérelve mozgolódik a háttérben
2013. szept. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Sunyi = alattomos, alamuszi, rosszindulatú, köpönyegforgató, képmutató. Aki amikor szemtől szemben beszél veled, akkor kedves, aranyos, jópofa, a hátad mögött viszont hazugságokat terjeszt rólad pusztán azért, hogy neked rossz legyen.


Sunyi tekintet: nagy, erőltetetten szívélyes mosoly, de a szeme elárulja, hogy ez a mosoly nem őszinte, és valójában mindenféle csúnyaságot gondol épp, és csak azon töri a fejét, hogy hogyan árthatna neked.


Sunyi pl. az is, aki csak érdekből haverkodik veled, és ha sikerült neked eladnia valamit, vagy sikerült elérni általad a célját, akkor lehull az álca, és bunkó, ellenséges, rosszindulatú, elutasító lesz, a barátságnak pedig többé nyoma sincs.


A sunyi ember többnyire önző is.

2013. szept. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az viszont már baj, ha a társas kapcsolataiban viselkedik sunyin!!!

pl. velem szemben

2013. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Pl. az egyik barátnőm, amikor összejöttem a párommal, akkor nagyon kedvesen gratulált és nyalta a popsimat, hogy mennyire örül nekünk, de a sunyi tekintet már akkor megvolt. Fintorogva mosolygott, kicsit összeszűkült a tekintete is, mintha épp megkéselne legszívesebben. Később ki is derült, hogy a hátam mögött olyan hazugságokat terjesztett, hogy az én párom ráhajtott, és más nőkkel is kikezdett. Amikor ez nem jött be, rólam kezdte terjeszteni, hogy megcsalom a párom. És mindeközben tagadta, hazudozott, mosolygott a képünkbe.
2013. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:

"Ha valaki nem egyenes, az azt is jelentheti hogy nem őszinte feltétlenül, nem köt mindent a környezete orrára. Ez még nem baj."


Nincs olyan ember a világon, aki mindig mindenben őszinte tudna/akarna lenni, meg olyan se aki néha ne beszélné ki a másikat, azt akivel egyébként jóban van. Bár ebben az esetben nem is igazán kibeszélésről van szó, hanem arról, hogy a másik hibáit vagy rossz tulajdonságait beszéled meg valakivel, tapintatból vagy félénkségből viszont nem mered/tudod/akarod az érintett szemébe mondani. Ez nem sunyiság, ha nincs benne rosszindulat. Egyszerűen csak természetes emberi gyengeség.


A gond akkor kezdődik, ha mosolyogsz, hízelegsz a másik arcába, a háta mögött meg undorító módon kigúnyolod, netán visszaélsz azzal, amit neked elmond. Ehhez már egy jó adag rosszindulat is kell.


Az egyenességgel kapcsolatban pedig tévedsz. Egyenes ember az, aki tisztességesen viselkedik azokkal akik szintén tisztességesek. A sunyi ember csak látszólag egyenes, de amikor a másik nincs ott, nagy röhögés közepette szívesen csesz ki vele. És mindezt hidegvérrel teszi, emiatt annyira undorító ez a fajta emberi viselkedés. (Ha valaki dühből vagy valmi egyéb erős érzelmi okból csinál ilyet, az még megbocsátható, de ha hidegvérrel teszi, az nem.)


A fentiekből következik, hogy nem biztos, hogy az a sunyi, aki annak látszik, és fordítva. Lehet egy ember félénk, ami miatt kevésbé tud őszinte lenni, de ettől még nem lesz rosszindulatú vagy sunyi. És lehet az is, hogy egy sunyi ember úgy tesz, mintha nagyon őszinte, egyenes lenne (és még erényének is állítja ezt be mások rovására), de igazából nem az.

2014. aug. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!