Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen igazából a sunyi...

Milyen igazából a sunyi ember? (14/F)

Figyelt kérdés

Az emberek lépten-nyomon használják, nem is igazán értem ezt a szót, a szótár szerint sunyi=alattomos, azaz rejtetten rosszindulatú ember. Rám is mondták már, pedig én nem ártottam senkinek sem rejtett módon, sem másképp, nem tettem keresztbe senkinek.


A "sunyi tekintet" is nagy talány számomra. Képtelen vagyok megfejteni, milyen is az.



2013. aug. 16. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
az a sunyi ember, aki magát a legjobbnak tünteti fel, meghúzódik a háttérben, és közben nem a jó szándék vezérli. vagy aki nem meri felvállalni a tetteit, sunyizik:)
2013. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
vagy talán ami jobban érthető, hogy nem olyan ember, mint akinek látszik:)
2013. aug. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1: Az első mondatod az, amit én is írtam.

A másodikat nem értem: aki nem meri felvállalni a tetteit, az lehet félszeg, gyáva stb. Aki nem meri felvállalni a számára kínos tetteit, az esetleg elhallgatja, eltussolja, de ezzel még nem biztos, hogy árt valakinek. Ez normális reakció, hiszen végül is senki sem döngeti a mellét, hogy nézzétek, milyen nagy hülyeséget csináltam.

2013. aug. 16. 23:21
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 Na most, "aki nem az akinek látszik" mondattal az a problémám, hogy ez sem jelent feltétlenül rosszindulatot, ártani akarást, mert pl. tiszteletben kell tartani az ember magánszféráját, azt, hogy nem akar mindent elárulni magáról, így aztán titokzatosnak tűnhet. Aztán pl. jelenthet ravaszságot is, gondoljunk csak Columbo hadnagyra, aki hülyének tetteti magát, de aztán éles eszével mindig elkapja a gyilkost. A ravaszság szerintem nem bűn, hanem hasznos praktika az emberi kapcsolatokban.
2013. aug. 16. 23:37
 5/15 anonim válasza:
0%
Hülyegyerek
2013. aug. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Felesleges definiálni a sunyi szó jelentését, ami fontos, az az, hogy a köznyelvben kire/kikre használják.


Azt vettem észre, hogy már az is sunyi, aki nem mondja el a szándékát, akármilyen cselekedettel is legyen az kapcsolatos. Legyen az ártalmatlan, vagy mások számára káros.

Ha a szándékod nem tiszta mások számára, akkor már sunyi vagy.

2013. aug. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6: "Azt vettem észre, hogy már az is sunyi, aki nem mondja el a szándékát, akármilyen cselekedettel is legyen az kapcsolatos."


Pontosan ez a bajom nekem is. Aki nem feltétlenül nyílt, őszinte, egyenes, az már rögtön gyanús, miközben a körülöttünk lévő világ sem őszinte, egyenes, nyílt és arra tanít, hogy nem is érdemes annak lenned, mert beverik a fejed.


Ráadásul ott a csavar, hogy éppen "sunyisággal vádolni valakit" a legnagyobb sunyiság, hiszen ha ellenszenves vagy valakinek, de nem tud semmi kézzelfoghatót ellened felhozni, elég a közösségben elterjeszteni, hogy mekkora sunyi vagy, így a szóbeszéd révén minden alap nélkül fog mindenki gyanúsnak találni. Te meg nézhetsz szét értetlenül.

2013. aug. 17. 09:47
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem használom a sunyi kifejezést, de én az álszent szinonimájaként értelmezem. Tehát rosszindulatú, másoknak rosszat akaró, mások ellen áskálódó személy, aki nem ismeri be ezen tulajdonságait, megjátsza magát. Gyűlölöm őket. :D
2013. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
sunyi=nem egyenes jellemű személy
2013. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9:"sunyi=nem egyenes jellemű személy"


Ezzel az a baj megint, hogy hiányzik az ártó szándék a definícióból. Ha valaki nem egyenes, az azt is jelentheti hogy nem őszinte feltétlenül, nem köt mindent a környezete orrára. Ez még nem baj.

2013. szept. 9. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!