Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszul gondolom?

Rosszul gondolom?

Figyelt kérdés
Ez leginkább a lányoknak szól, de ha akad néhány fiú is, aki pont ugyanígy érez, akkor nem baj, ha azt mondom, hogy nekik is szól ez az üzenet... Észrevettem, hogy a mai világban mindannyiunkon annyira nagy a nyomás, hogy megfeleljünk a társadalomnak. Küzdünk önmagunk ellen, csakhogy néhány ember ne nézzen ránk csúnya szemmel.. Miért? Néha csak úgy eltanakodom a dolgokon.. Mióta gáz, ha őszinték vagyunk? Ha önmagunkat adjuk? Ha kimondjuk a véleményünket? A világ olyan kegyetlen, és durva, de ugyanakkor olyan gyönyörű, és csodálatos. Mostanában az a divat a facebook-on, hogy a lányok kiteszik mindenüket, és alig van rajtuk ruha. Flegmák, bunkók, lenézőek és elítélőek. Miért? NEM A KÜLSŐ A FONTOS! A külső is számít, hogy egy picit foglalkozzunk magunkkal, ápoltak legyünk, de a legfontosabb a belsőnk, hogy milyenek vagyunk mi valójában. De nem merjük önmagunkat adni, mert elvagyunk veszve, nem ismerjük a belső értékeinket. Hogy miért? Nem mi vagyunk csúnyák, hanem a társadalom torz. Én sem vagyok egy ronda lány, de néha annak érzem magam, egy darab paradicsomnak ha látom azokat a lányokat a közösségi oldalakon, akik a képeken szinte már tökéletesek.. És akiknek 1000 lájkuk van.. És ha valakinek csak 15? Az nem lehet szép? Fogadjunk az az ember is pont ugyanannyit ér, mint a sok lájkos ember.. Talán még többet is! Mióta ilyen nagy úr az internet? Régen sosem éreztem magam csúnyának, de mostanában egyre többször.. És én csak azt kívánnám, hogy ez szűnjön meg. Hogy legyen minden olyan, mint régen... Amikor még nem a külső értékek voltak a fontosak, hanem a belsőnk.. Én gondolnám ezt rosszul?

2013. aug. 15. 16:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És hozzátenném sok az irigy, rosszindulatú ember.
2013. aug. 15. 16:42
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha mindez megszűnne, nem lenne kin röhögni. :) Végy egy nagy levegőt, és próbálj meg egy kicsit pozitívabban hozzá állni a dolgokhoz.
2013. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én nem tudok rajtuk röhögni. Inkább sírni, mert nagyon szánalmas.
2013. aug. 15. 18:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Megint ez a kérdés.

Ma már ötödik kérdés, ami ezzel a témával foglalkozik.

Azért küzdünk, hogy elfogadjanak minket, mert közösségi lények vagyunk. Ha nem fogadnak el minket, akkor nem fognak velünk beszélni, és magányos leszünk.

Mióta gáz? Nem tudom. De nem ma kezdődött el, gondolom. Ahogy a véleményünk kimondása se, se az hogy ha önmagunkat adjuk. Mert némelyek látják, ha önmagunk vagyunk akkor ki fognak közösíteni. Így megint jön a magány, ami szinte elviselhetetlen.

Miért rakják ki magukat a facebookon? Mert akkor kapnak sok lájkot és ennek a nemzedéknek, ez a dilije. Más generációnak, ami régebben volt annak pedig más. Mindig lesznek megbotránkoztató dolgok.

Hogy miért nem ismerjük a belső értékeinket, azt most megmagyaráztad magadnak. :)

De lehet szép, csak azt többen nézték meg, többeknek tetszik. :)

Azóta, amióta beköszöntött ez a generáció is. :)

Nem gondolod rosszul, de szerintem inkább a hozzád legközelebbi személlyel kéne megbeszélned.


Mert most is ugyan az történik. Kiírják, hogy mennyire rossz ez a fiatalság, csak azért, hogy megerősítést kapjunk. Hogy együtt ne szeressük őket. Attól fog valami változni? Sajnos nem. De ahogy nem régiben említettem, minden saját generációnak megvan a saját dilije. Akkor is köpködnek, akkor is az a legszörnyűbb dolog, minden. De azzal, hogy mi itt hangosan utálkozunk, nem lesz jobb a helyzet. Sőt, több viszályt szül. :(


Inkább beszéld ki egy hozzád közel álló személlyel. És ne érezd magad csúnyának. Legalább te szeresd magadat!


Remélem nem voltam nagyképű. :( Ha igen, elnézést, csak már túl sok az ilyen fajta kérdésekből. :(


13/L

2013. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, bár egy kicsit furcsán fogalmaztál..

"Legalább te szeresd magadat!" ezzel mire akartál rávilágítani? Nem mondtam, hogy utálom magamat, csak egyre többször érzem magam csúnyának... ami érthető, szerintem. De nem vagyok súlyos beteg, vagy ilyesmi.. Mármint szeretem magamat, meg az aki vagyok. Nem pontosan magamra céloztam, én tudom, hogy ki vagyok.. Egy pár ember teljesen elveszítette önmagát, ebből adódóan írtam a kérdésben azt, hogy "De nem merjük önmagunkat adni, mert elvagyunk veszve, nem ismerjük a belső értékeinket." Vannak barátaim, családom és jól élünk.. Talán az ok, amiért ilyen hosszasan elgondolkodtam ezen az az, hogy mostanában egész sokat ülök otthon. :D De ez majd változni fog pár nap után, csak egyenlőre van ez így.. túl sok időm van tanakodni fölösleges dolgokon. De azért köszi a választ, xoxo <3

2013. aug. 16. 03:50
 6/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Tudom, bocsánat. >_< Ment közben a tévé és nehezen tudtam koncentrálni, hogy válaszoljak. >_<

Amúgy arra értettem, hogy ne törődj a lájkolásokkal meg minden. Én például az osztályomban (volt), csúnyának gondoltak, mert nem nagyon vagyok fent facebook lájkosok körében. Vagyis, nem akarják annyian lájkolni a képemet. Közben ha belenézek a tükörbe, szeretem, hogy úgy nézek ki ahogy. Akár kicsit teltebben, de így szeretem magam. ^^ Én így nézek ki jól.

Szeresd magad. :) Még ha mindenki csúnyának állít be, addig te tudd magad rendesen értékelni. :) Ha mindenki ellened van (nem azt mondom hogy van, csak ha lesz is) akkor legalább te szeresd magad. :D

Én nekem sikerült. >_< Most már a nagyképűségi hajlamomat kell visszatartanom.

Örülök, ha segíthettem. :)


13/L

2013. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6/6

Tudod.. az a poén, hogy nekem meg azt mondják, hogy szép vagyok... Rengeteg mondják, sőt.. néha meg is fordulnak az utcán, meg oda jönnek a buszmegállóban és kérdezősködnek.. És tudod mit nem értek? Hogy miért.. mert annyira nem tartom magam szépnek, maximum egzotikus arc, tűrhető test, szép haj.. És most majd elkezdek sportolni is, hogy véletlenül se hízzak el.. Meg olyan super body-t akarok, csak én nem fogom lefényképezni, és kirakni FB-re.. Sőt FB-n képem sincs :DDDD Na mindegy. Nem akarsz küldeni magadról egy képet priviben? Majd én őszintén megmondom, hogy szép-e vagy.. :)

2013. aug. 16. 14:35
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Köszönöm, de nem szeretnék. :)

A szépség relatív, s ha sokan annak tartanak, akkor örülj neki! ^^ S ha elégedetlen vagy valamiben magadnak, akkor nyugodtan változtass rajta! A lényeg, hogy magadnak tetsszél! :)

2013. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most azt várod, hogy veregessünk hátba, hogy mekkora bölcsességet sikerült mondanod?

Mellesleg kíváncsi vagyok, hogy amikor valaki a "régi szép időket" sírja vissza, akkor vajon a kommunizmusra, a világháborúra, az osztrák elnyomásra, a középkorra, vagy a honfoglalás idejére gondol? Mert gyanítom, egyikben sem éltek jobban.

De szerintem elsőre kezdjük mondjuk ott, hogy felhagysz a pózerkedő álkomolysággal, és a generációnk veszte helyett inkább elkezdesz magaddal foglalkozni.

2013. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó..

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD most jót röhögtem..

2013. aug. 16. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!