Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én utálok köszönni?

Csak én utálok köszönni?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de ha nem olyanról van szó, aki közel áll hozzám, akkor ki nem állhatom, hogy köszönnöm kell. Legyen az suliban tanároknak vagy valakinek, aki az utcán felismer és odaköszön nekem. Van, mikor leblokkolok a köszönés hatására és csak nagyon halkan tudom kinyögni a választ, van mikor pedig hang sem jön ki ilyenkor a torkomon.


Pedig nem izgulok egyáltalán, sőt, tökre nyugodtan kezelem a helyzetet, csak egyszerűen annyira nincs bennem az, hogy köszönni kéne, hogy mikor tényleg arra kerül a sor, akkor ilyen furán sül el.



2013. júl. 22. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele, néha legszívesebben láthatatlan lennék, főleg, amikor fáradtan jövök hazafelé, de muszáj kinyögöm egy jónapot-ot, mert faluban lakom és hallgathatnám, hogy mekkora bunkó vagyok.
2013. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

még régen amikor panelban laktam,ott laktak tök depressziós,befordult emberek,és az őrültbe tudott kergetni,hogy nem köszönnek vissza,vagy ha vissza is köszöntek,akkor az egy ilyen néma tátogás volt.

szerencsére már nem lakom ilyen közegben és itt mindenki,normálisan érthetően köszön.

2013. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok depressziós, sőt... viszont feleslegesnek tartom a jópofizást olyan emberekkel szemben, akik igazából nem érdekelnek.
2013. júl. 22. 23:42
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Én sem vagyok oda a köszönésért, de a kézfogás, utálom áhh. Mindenki kb. megsértődik amikor nem fogok vele kezet. Pedig igazán tudhatnák, már lassan néhányan, de neem. Ismeretlenekkel sem szoktam. Serintem ez hülyeség.
2013. júl. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele. Barátok meg ismerősök az még rendben van, de idegennek nem szeretek. A sulis tanároknak köszönök, azzal sincs baj. Én azt utálom, ha valakivel megyek az utcán és odajön valaki akit ő ismer, én életemben nem láttam és mindkettőnknek köszön. Meg az szokott még probléma lenni, hogy nem tudom mit köszönjek. Ha bemegyek valahova pl. boltba köszönök, hogy "Jó napot!" kifele "Viszlát!", ha nem tegeznek. Na igen ez a másik, vannak emberek aki 14 éves létemre magáznak, ez engem nagyon zavar. Ha viszont letegez, akkor nem mindig tudom eldönteni hány éves, hogy magázzam vagy tegezzem. Így magáztam már 20 éves csajt is, kicsit meg volt illetődve. Vannak akiket magázok mert jóval idősebbek nálam, és megkérdezik, hogy "miért?" meg tegezzem őket nyugodtan. Csak nekem furcsa ha egy 14 éves gyerek tegez egy 50 éves nőt?
2013. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 miau99 ***** válasza:
36%
A köszönés az tisztelet adás, és amikor valaki rád köszön, hogy üdvözöljön, akkor az a minimum, hogy viszonzod ezt a tiszteletet. Ezt általában az 5 éves kisgyerekeknek szokta elmagyarázni az anyukája. Amikor találkozol valakivel, akit ismersz, az akár köszön, akár nem illene köszönni, ha ismered, és ha sétálsz valakivel, és a társad ismerőse köszön, akkor is illene köszönnöd, hiszen téged is üdvözöltek (megadták a tiszteletet), akár ismered akár nem. Amikor lemagáznak valakit, akkor azzal még nagyobb tiszteletet adnak neki, és a magázást bizonyos helyeken el is várják pl. iskolában senki nem mondja a tanároknak, hogy csá. Ha az illető közel áll hozzád, akkor minimum, hogy közlöd vele legalább azt, hogy szia. Nem értem mi ebbe az olyan nehéz? Amikor találkozunk valaki ismerőssel, akkor meg adjuk neki a tiszteletet, vagyis köszönünk, és ha neked köszönnek, akkor a minimum, hogy ez kölcsönös legyen, akármilyen a kededved, és akármilyen fáradt vagy.
2013. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Csak az a durva, mikor hirtelen az ember nem tudja, hogy tegezzen vagy magázzon valakit:)
2013. júl. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 miau99 ***** válasza:
51%
Kézfogás: Régi szokás, hogy a jobb kezünk nyújtásával jelezzük, hogy békés szándékkal jöttünk. Amikor ezt valaki elfogadja, vagyis megrázzák egymás jobb kezét, akkor jelzi, hogy ő sem akar semmi rosszat. Szerintem ezt is illik elfogadni (mármint amikor valaki kezet akar fogni veled.)
2013. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Nem kértem a tiszteletedből, bocs.

2021. szept. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!