Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy kell ilyenkor köszönni?

Hogy kell ilyenkor köszönni?

Figyelt kérdés

18 éves vagy, jön veled szembe egy anyuka, az anyuka apja, és az anyuka lánya


Csókolom, Jó napot kívánok, Szia?? elég hülyén hangzik


illetve ehhez hasonló helyzetekben, amikor vegyes a társaság, viszont nemi-kor-és rangkülönbség is van


2013. júl. 22. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen vegyes társaság jön Veled szemben, akkor először annak kell köszönni, akit magázol, majd annak, akit tegezel. Tehát: Jó napot kívánok!, Szia(sztok)! Az Általad leírt helyzetben nem szükséges az anyukának külön csókolommal köszönni. Ha azonban gyerek nélkül találkozol vele meg a férjével, akkor a helyes sorrend valóban: Kezét csókolom! Jó napot kívánok!
2013. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Csók, kivánok, helló. Ennyi.
2013. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen viszonyban vagy velük, de egyébként igen, minden korosztálynak külön kell köszönnöd. Tehát ha pl, az anyukát ismered régebbről és neki a szokásos köszönésed az hogy csókolom, akkor azt mondod, és neki először. Aztán Jó napot kívánok az édesapjának, ha őt nem ismered. És végül a gyereknek a szia.
2013. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem olvastam el elég figyelmesen, nekem anyuka-apuka-lány felállás jött át valamiért, de egyébként akkor is így vannak, amiket leírtam.
2013. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jó napot, ill. szia.
2013. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jó napot, helló!


Nekem ennyi lenne. Nem köszönnék két felnőttnek külön-külön, mikor egy jó napot is megteszi :)

2013. júl. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:

Ha ismered valamelyiküket először neki köszönj és ha más forma kellhet akkor a többieknek is. A "csókolom" az nagyon kisiskolás, azt már 18-tól nyugodtan elhagyhatod, amit használnak felnőttek az a "Jó napot" "Üdvözlöm".



Jó napot kívánok! - ez túl formális már, túl hivatalos

Kezét csókolom! - ez meg régies, már nem igazán használjuk

2013. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsóval vitatkoznék. Nem annak kell először köszönni, akit ismerünk a társaságból, hanem a legidősebbnek/legmagasabb rangúnak. A Jó napot! kissé nyegle, igénytelen, én mindig kimondom teljesen, hogy jó napot kívánok -- olyanoknak is, akiket már évek óta ismerek. Lehet kedvesen és barátságosan is kimondani, és akkor nem hivatalos.:-))

A Kezét csókolom!-ot igenis használják még, és én ezt nem is bánom. 27/L

2013. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En az ilyen kenyes helyzeteket ugy oldom meg, hogy lehajtom a fejem, es elmegyek mellettuk, mintha nem vettem volna eszre oket. Ha ok ramkoszonnek, akkor pedig elszaladok. Remelem segitettem!
2013. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:

7-es vagyok és ennél árnyaltabbak a szituációk, hogy feltétlenül a legmagasabb rangúnak köszönjünk elsőként. Néhány különböző helyzet:


- Sörözőben, kávézóban véletlenül találkozunk egy 5 fős társasággal, egyikük jó barátunk:

Elsőként a barátunknak köszönünk és ő majd bemutatja a többieket, ha leülünk mi is közéjük. Ha nem ülünk le csak váltunk pár szót akkor a beszélgetés kettőnktől függetlenül folytatódhat tovább, miközben mi röviden beszélünk pl.


- Kávézóban 5 fős társaság és mindegyik ismeretlen:

Itt ha van kiskorú neki utoljára köszönnénk, elsőként az idősebb és magasabb rangú személynek.


- Barátunk hív meg minket egy barátja irodájába időpontra:

Itt a fogadás helyzete számít, ha a barátunk elénk siet akkor neki köszönünk elsőként és ő bemutat a magasabb beosztású barátjának. Ha az illető nyit ajtót akit még nem ismerünk akkor őt üdvözöljük először. Tehát a szituáció is beleszámít.


- Barátunk utcán sétál egy magasabb beosztású barátjával:

Barátunknak köszönünk először és ő bemutatja nekünk az illetőt.


stb

Sok féle helyzet van..


Az nem tisztázott a kérdésben, hogy a háromból ismer e valakit a kérdező.


- Anyuka és az ő apukája és lánya aki egy barátunk:

Ha a lányát jól ismerjük akkor neki köszönünk először és ő bemutatja az anyukáját és anyukája édesapját.


- Anyuka és az ő apukája és lánya ha egyiket sem ismerjük:

Akkor az idősebbnek, magasabb beosztásúnak köszönünk először.


Valahogy így, de a rang nem az első feltétlenül.

2013. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!