Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy kell ilyenkor köszönni?

Hogy kell ilyenkor köszönni?

Figyelt kérdés

18 éves vagy, jön veled szembe egy anyuka, az anyuka apja, és az anyuka lánya


Csókolom, Jó napot kívánok, Szia?? elég hülyén hangzik


illetve ehhez hasonló helyzetekben, amikor vegyes a társaság, viszont nemi-kor-és rangkülönbség is van


2013. júl. 22. 21:58
1 2
 11/12 TappancsMancs ***** válasza:

"A Jó napot! kissé nyegle, igénytelen, én mindig kimondom teljesen, hogy jó napot kívánok -- olyanoknak is, akiket már évek óta ismerek. Lehet kedvesen és barátságosan is kimondani, és akkor nem hivatalos.:-))"


Akkor ezt is lehet úgy mondani, hogy nem nyegle. :)



Egyébként meg van egy kívánság, egy üdvözlés ami a "Jó napot!". Azt nem kell feltétlenül hozzátenni a kívánsághoz hogy "kívánok". Ugyanúgy mint a "Jó étvágyat!" is egy kívánság és ezt érti mindenki hogy ez az. Túlzottan modoros még ki is mondani az amúgy érthetően kívánságról hogy azt kívánjuk. Vagy másik példa az "Elnézést,...!". Itt sem fontos hozzátenni azt, hogy "kérek". Vagy régies és modoros az is hogy "köszönöm szépen!". Kivétel ha nagyon nagy segítséget kaptunk pl. Amúgy teljesen elegendő a "Köszönöm!".



"A Kezét csókolom!-ot igenis használják még, és én ezt nem is bánom."


Használni használják, de kifakulóban van. Egy fesztelen társaságban nem fogsz vele találkozni. Ez abból a korból ered amikor ténylegesen kezet csókoltak a nőknek a férfiak. Aztán a kézcsók maga elmaradt és ugyanazt már csak mondták, de nem csókolták meg a hölgyek kezét. Mára ez régies és a régies modorosság cseng ki belőle.

2013. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát én ugyan fiatal vagyok, de nekem teljesen természetes, hogy "Nagyon szépen köszönöm!", és "Jó napot kívánok!". A környezetemben élőknek is. Semmi régiesség, modorosság nincs benne -- használatos, élő, tehát természetes dolgok.
2013. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!