Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahogy öregszik az ember az...

Ahogy öregszik az ember az élet nehézségi fokozatba kapcsol, egyetértesz?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy unalmas, depressziós fokozatba kapcsol sok ember számára.
2013. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen.Szerintem több nehézségi fokozat van itt,ez olyan,mint a sebességváltó..
2013. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sok öreg ember megunja az életét.Mondván eleget éltek.Már nem akarnak.
2013. júl. 13. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:

A jót is meg lehet unni egy idő után.

Na meg az is, hogy öreg korára annyi mindent elveszít az ember.Szépséget, egészséget, hozzátartozókat.Már semmi új nem vár az emberre, engem elrémíszt ez a gondolat.Bár akinek van gyereke, unokája, vagy nagyon szeretett hobbija, azt még éltetheti az ezek iránt érzett kíváncsiság, szeretet, de akinek ez sincs, az nem tudom, hogy bírja,nehéz lehet .

2013. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mikortól számít egy ember öregnek...

Szerintem ez nem a születési anyakönyvtől függ. Persze, az ember már nehezebben mozog, de ráébred, milyen rövid az élet. Pár évvel ezelőtt kezdtem el élni. Volt egy betegségem, amiből felépültem. Másképp láttam a világot.

Szépnek! Elvittem a lányomat, anyámat nyaralni. Kell a közös élmény, ami feltölt. Hogy az elfekvőben legyen mire emlékeznünk, hacsak nem lesz a társunk a demencia.

A koporsónak nincs zsebe. Hagyhatunk villát, nyaralót, de ha nincs mire emlékezni az utódainknak, akkor nem is éltünk. Vagyon megszerezhető...az időt, amit szeretteinkkel töltünk, az nem pótolható.

Kérdésedre válaszolva: Nem lenne szabad nehézségi fokozatba kapcsolni. Mert azért is vannak a szeretteink, hogy ezt ne engedjék. Persze, ez kölcsönös. Az öregnek sem kell hagyni, hogy a fiatal életunt, depis legyen.

Egy életünk van. Tartalommal, céllal, szeretettel kell élni. Járókerettel, műfogsorral,segítőkészséggel.

Az élet szép, az élet minden. Ha semmid sincs, de adni tudsz, akkor mindened van.

57.nő

2013. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
62 éves vagyok, nem tudom ide sorolsz-e? Nehézségek voltak fiatalon is, most is, csak más természetűek. Szép, jó, vidám dolgok voltak az életünkben fiatalon is most is. Boldogság volt is, van is. Van aki fiatalon is örök elégedetlen, van aki idősen lesz azzá.Az idősebb kor nem derült égből villámcsapásként érkezik, van a rákészülésre 50-60-70 év. Szerintem alkati kérdés, ki hogyan él. Nekünk a Férjemmel kifejezetten JÓ, TETSZIK, SZERETJÜK a korunk adta lehetőségeket, örömöket. Mi szerettük a 20-30-40-es éveinket is az akkori életmóddal együtt, ami velejárója volt, és a mostani 60-as éveinket is. Van tudja szeretni az Életet, és van, aki sajnáltatni szereti magát, sopánkodni. Élni kell és jó. Ennyi. Üdv! Erzsi60
2013. júl. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem akinek van Istene, mindene megvan - csak Benne kéne bízni, s akkor ifjan is, idősen is szépnek látjuk a világot. Nem értek egyet azzal, aki azt írta, egy életünk van. Van, akinek egy élete van, az sajnálatos, de nem szükségszerű, hogy így legyen. "Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta érte, hogy aki hisz Őbenne, meg ne haljon, hanem örök élete legyen". Isten Fia, Jézus szörnyűséges halált halt éltünk földi életútja befejezéseképpen, hogy aki hisz Őbenne, örök élete legyen. Ennek tudatában nekem csak átutazást jelent ez a földi élet, nem mást. Most más volt a kérdés, ezért itt többet erről nem írok.

Egyébként pedig egyetértek azzal a hozzászólóval, aki azt írta, hogy mindenben meg lehet találni a szépet, a jót, akár fiatal valaki, akár nem. Természetesen az öregedés, a betegségek gyakoribbá válása nem öröm, de nekem ezzel kapcsolatban is az az álláspontom, hogy el kell tudni fogadni, és bízni Abban, Aki teremtett minket, Aki tudja minden gondunkat, bajunkat- még akkor is, ha nem hiszitek..

2013. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!