Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha szeretem Hitlert?

Baj, ha szeretem Hitlert?

Figyelt kérdés

mármint nem úgy szeretem, mert tudom, hogy rossz ember volt és rémes dolgokat tett, csak nagyon érdekesnek találom az életét, meg nagyon érdekelnek az olyan dolgok is, amiket a koncentrációs táborokban csináltak. Egész életemben utáltam a töri órát, de amikor a világháború idején ezekről is tanultunk, már engem is elkezdett foglalkoztatni ez a téma. És azóta ha látok a tv-ben bármilyen dokumentumfilmet Hitlerről, megnézem. Most pl. le is karom majd töltetni tesómmal az egyik dokumentumfilmet, amit régebben töri órán néztünk, Hitler életét mutatják be és nagyon érdekes.

Baj, ha ennyire "rajongok" érte?

15L


2013. júl. 10. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem baj, sokakat érdekel ez a téma. Amíg nem helyesled amit tett, semmi gáz. Nekem is van olyan nőismerősöm, akit nagyon érdekel a téma. De nem náci. :)
2013. júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem baj. Egyszerűen csak jobban érdekel téged ez a téma. Én például a Római Gladiátorokkal vagyok így. :D
2013. júl. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Amit leírtál, az nem baj, de lehetőleg ne használd ezt a szókapcsolatot, hogy "szeretem Hitlert", mert félreérthető. Érdekel az élete, vonz a téma, szeretnél róla többet tudni, kedveled a róla szóló filmeket. Ez így rendben van, de ne nagyon szeressed... Amit tett, az megbocsáthatatlan.
2013. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

utolsó: tudom, hogy megbocsáthatatlan, amit tett azzal a sok ártatlan emberrel, és nem is konkrétan magát, az embert szeretem, csak az élettörténetét, és érdekel vele kapcsolatban pl. az is, hogy egy olyan érzékeny emberből, mint amilyen volt, hogy lett egy ilyen vérengző alak...de semmiképp sem szeretem :)

2013. júl. 10. 20:09
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

én meg az informatikával xD

17f

2013. júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem baj, dehogyis. Tényleg a történelem egyik legérdekesebb időszaka volt ez. Persze gyakran előfordulhat az is, hogy egyfajta szimpátiát kezdünk el táplálni felé, vagy a nácik iránt. Mondjuk épp tegnap néztem egyik beszédjét, amit már láttam párszor, de most éreztem igazán hogy hogy tudott hatni az emberekre. Velem is előfordul hogy úgymond felnézek rá, máskor meg hogy milyen marha volt (például hogy kezdte magát megkérdőjelezhetetlennek tartani). Meg akit amúgy is érdekel a politika, az fogékonyabb erre (vagy fordítva, emiatt kezd el valakit érdekelni). Engem is nagyon érdekel, meg úgy alapból a II. vh-val kapcsolatos dolgok. De az akkori szovjet világ is. Meg a kommunizmus. Viszont a nácik sokkal jobban. Nagyon érdekes volt hogy két ilyen "gonosz" hatalom egymásnak ment, mintha egy film lenne. Előfordult velem hogy néztem egy világháborús filmet (egészen pontosan ez az apokalipszis - a második világháború dokumentumfilm) és például sanáltam hogy nem sikerült a szovjeteket legyőzniük, mikor már olyan közel voltak. Ugyanakkor persze azt is tudom hogy a történelem látszólag nem kapcsolatban lévő dolgai is hatással vannak egymásra, és alapjában véve másképp alakulhatott volna a mi életünk is ha sikerül nekik, hisz akkor mondjuk nem vagyunk itt mert a szüleink élete is másképp alakul, nincs kommunizmus stb. a testvéreink lettek volna itt helyettünk esetleg... Nagyon sok náci időkről szóló dokumentumfilm van, én is sokszor leragadok náluk, ha tévében nézem, vag a neten megkeresem. A bőrszereléseik pedig nagyon királyak voltak! :) De nem vagyok rasszista vagy antiszemita, vagy akármi...
2013. júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is érdekes figura volt, nincs ezzel semmi gond. De ha az ő életét izginek találod, akkor akár még a törit is megszeretheted, mert szinte minden történelmi személyiségnek érdekes élettörténete van, csak nincs annyira felkapva. Szóval ásd csak bele magad a múltba, sok jó sztori van még. : )
2013. júl. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem baj, skinhead vagy netán hungarista..?:D
2013. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyáltalán nem baj. :)

Engem ugyan teljesen hidegen hagy a 20. század történelme, de más korszakokkal, illetve, személyekkel kapcsolatban érzek valami, büszke, felemelő, de ugyanakkor, szomorkás érzést. A szomorúság azért van, mert már nem élnek, és nagyon sok idő telt a haláluk óta. Meg persze, vannak más, "mélyebb" okok is.

(Ősmagyarok, gallok, vikingek...)

2013. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Viktorkaxxx válasza:
100%
Szerintem teljesen normális. Hitler jó hadvezér és fejlett intelligenciával rendelkező ember volt szerintem.
2013. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!