Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigarettázás az az igénytele...

A cigarettázás az az igénytelenség egyik jele?

Figyelt kérdés

Füstöt szív le a saját torkán a tüdejébe, sárgák lesznek a fogai, a bőre, a ruhája és nem mellékesen egészségtelen, és mindez a saját döntése.

A kérdés csak onnan jött, hogy az egyik bagós kolléga "igénytelenezett" le másokat, hogy hogy öltöznek, mit esznek stb.


ma 09:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Az én szememben az, persze. Ahogy írtad, büdös, káros, eltorzítja a hangot stb.
ma 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem igen, számomra leginkább a bűz miatt.
ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
44%

Azért egy kocadohányosra nem mondanám azt, hogy igénytelen.


Azonban az az ember, aki másokat így leszól, szerintem nincs kibékülve magával. És nem azt mondanám rá, hogy igénytelen, hanem azt, hogy szorongó. A szorongó embereknek vannak függőségeik, szenvedélybetegségeik, éppen azért, hogy ezzel tegyék elviselhetőbbé a szorongásukat, így vezessék le az idegességet, frusztrációt. A beszólás is ezt erősíti: azért szól le mást, mert az van a fejében, hogy "vagy ő, vagy őt", és akkor inkább így próbálja elterelni magáról a kritikus figyelmet, leginkább a sajátját, hiszen változni a legnehezebb.

ma 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem is vannak kategóriák. Egy ismerősömről tudom, hogy dohányzik, de kulturáltan csinálja, nem is büdös. Anyósom viszont a lakás minden zugában rágyújt, hamuzik összevissza, az utcán is eldobálja a csikket, állandóan a szájában lóg és nagyon büdös ő is, meg a lakása is. Na az már igénytelen.
ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ha láncdohányosról beszélünk.


Vegyük pl Bochkort, másban is igénytelen: buta, tájékozatlan, nem sportos, lepukkant.

Az vicces, amikor egy bagós kritizál másokat :D Sztem sokkal rosszabb cigizni, már csak azért is, mert a környezetük is "élvezheti" a bagószagot.

Pár évig olyan esti suliban tanultam, ahol a többsége dohányzott, természetesen lent az udvaron. Olyan büdös volt ruhájuk, hogy a füzeteim is átvették a cigiszagot.

ma 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
#5 jah az a legjobb, mikor leszarják a környezetüket, pl. egyik szomszédom mindig a gangon bagózik és nyáron telibe keresztülmegy a füst a lakásomon, mikor kinyitok mindent, hogy lehűljön a levegő. Nagyon kellemes, nem értem, miért nem tud elhúzni olyan helyre bagózni, ahol nem mások lakásába fújja be a füstöt.
ma 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%
Nekem még ezek az elektromos cigisek is igénytelenek 🤢
ma 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a legtahóbb szokás.


Az egész gyerekkorom azzal telt, hogy anyám, apám, nővérem dohányzott és nekem is szívni kellett a füstöt ha tetszett, ha nem. Persze bent a lakásban, mert még véletlen sem mentek volna ki az erkélyre. Már akkor tudtam, hogy én soha a büdös életben még csak kipróbálni sem akarom.

Ráadásul agyf*szt kapok tőle, hogy a legtöbb dohányos csóró, mint a templom egere, de ahogy pénzhez jut, a cigaretta az első. Inkább zsíros kenyeret eszik, de cigaretta akkor is kell. Anyám is ezt csinálta, folyton a kaján spórolt, de hárman elszívtak havi szinten 40-60 ezer forintot.


Arról már nem is beszélve, hogy aki utcán dohányzik vagy étteremben, magasról tesz rá, hogy más is szívja a füstöt. Buszmegállókban pl. legalább 10 éve tilos a dohányzás, mégis beállnak az esőben a fedett megálló alá és nekem kell kiállnom az esőre, ha nem akarom beszívni azt a sz*rt. Pont nyáron volt ebből vitám az egyik rokonommal, mikor külföldön nyaraltunk, mert rágyújtott az étteremben és mikor szóvá tettem, hogy mi nem dohányzunk, de lehet, hogy a mellettünk ülők sem, akkor azt mondta, hogy menjen ki, akit zavar.


Szóval igen, nagymértékben a prolik dohányoznak. Biztos van olyan is, aki kultúráltan teszi ezt, de én olyannal még nem találkoztam.

ma 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy pont az "igénytelen" jelző-e ami ide vág... De az biztos hogy a bagózás mérföldekkel negatívabb dolog, mint hogy valaki mit eszik vagy mibe öltözik...M


Engem nem zavar ki mit eszik (mondjuk a "hol eszik" ügy már bajosabb, pl ne zabáljon már a monori kislány bűzös kàposztàt befőttes üvegből a vonaton, mert nem oda való...), még nem zavar, hogy ki mibe öltözik, ha a ruhája tiszta és nem lóg ki semmilyen, akkor az se baj ha szakadt, kopott... De...

De az, amikor egy retkes, bűzös bagós közterületen a párszáz méteres környezetemben bűzölög, annál nincs gusztustalanabb.

Az nem lényeges, hogy magát öli, de hogy az én és mások egészségét rombolja, az rohadtul nincs rendben... Nagy bajok vannak a társadalomban, hogy ilyen megtörténhet.

ma 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
8-9-eseknek annyira igazuk van, arany minden szavuk!
ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!