Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert helyzezem masokat...

Miert helyzezem masokat eloterbe es magam hatrebb ha problemarol van szo?

Figyelt kérdés

Ha segiteni kell akkor van,hogy a sajat karomra teszem azt.

Ha barkinek problemaja van fontosabb mint az en problemam amit meg kellene oldanom,inkabb masnak segitek elobb.

Miert vagy mibol adodik ez a hozzaallas? Eddig ez normalisnak tunt,eszre sem vettem,hogy igy gondolkozok (tudatosan nem allt ossze a kpe a fejembe, mert ez volt a termeszetes). Volt egy beszelgetesem egy kozeli ismerosommel aki ravilagitott erre. Erdekelne,hogy mas is van/volt e ilyen helyzetbe. HOgy kezelte vagy megmaradt ilyennek?


okt. 14. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamelyik szülődtől tanultad el ezt. Plusz nem szeretheted magad eléggé, akár mivel önbizalomhiányos is lehetsz, fontos számodra a folytonos pozitív visszacsatolás, kikuncsorogni másoktól, hogy te milyen jó és segítőkész vagy.
okt. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mondjuk ez igaz. Csak ez inkabb ugy jon le,hogy csak akkor erek valamit ha "hasznos" vagyok. Es ugy hogy masok is lassak korulottem,hogy en hasznos vagyok,segitokesz. Pelda, ha otthon hazimunka van,vagy kertbe csinalok barmit. Szeretem akkor csinalni mikor a felesegem latja,hogy epp azt csinalom.
okt. 14. 09:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Le lehet ezt a fajta megfelelésikényszert vetkőzni, ha belátod, hogy akkor is hasznos tagja vagy az életnek, ha nem kell a másik visszacsatolása erről.
okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez eleg nehez... eletem resze volt amiota emlekszem.

Belatom,hogy kellemetlen. Pl. inkabb lenullazom a szamlam,hogy valakinek vegyek valamit,hogy ezzel oromet okozzak neki,es utana nincs egy petákom sem a visszalevo 2 hetben fizetesig. Ez ritka eset,de volt mar ra pelda 1x 1x hogy tul sokat koltottem. De olyan is volt,hogy azert szakitottam egy lannyal mert a masik lany olyan maganyos volt es megsajnaltam. Volt kozeledes is persze,de alapvetoan igy indult,hogy jajj baj van a szamitogeppel, gyere at es nezd meg. Aztan beszelgetes stb es mukodott a kemia,de en akkor kapcsoaltban voltam (epp nem jo idoszakban). Kicsit elkalandoztam. Azota azert tanultam ezekbol az esetekbol, Nincs tulkoltekezes meg csaj valasztas ez alapjan. De a barataim,ismeroseim kozott mindig olyan emberek voltak akik valami modon "serultek" raszorulok valamilyen modon a segitsegre.

okt. 14. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!