Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzi úgy, hogy a világ...

Más is érzi úgy, hogy a világ megérett a pusztulásra?

Figyelt kérdés
Úgy érzem a világunk a 20-as évektől kezdve egy rohamos dekadenciába kezdett, és az egész emberiség (főként a 30 alatti generáció) kezd egyre primitívebb szintre süllyedni, a világ bármely táján, és úgy alapból borzasztó ez az évtized. Ugye kezdődött minden a coviddal ami már önmagában hatalmas megosztottságot produkált, aztán jöttek mindenféle mocskos háborúk, visszatért a középkori mentalitás, az imperializmus, és sokan még éltetik is az öldöklést, a világ összes országában vagy diktatúra van, vagy ha nem akkor hatalmas társadalmi és ideológiai megosztottság, és mindenhol ember embernek farkasa. Soha ilyen jelentősége nem volt még a külsőségeknek, a kinézetnek, ruháknak, divatnak, stb-nek mint most, kötelező még a személyiséget is az aktuáldivat alapján formálni, hogy ne légy társadalmi kirekesztett. A hedonizmusnak szintén hatalmas kultusza van, az az értékes ember, aki 18 alatt elveszíti a szüzességét, és sokat bulizik, szexel, iszik, stb, aki pedig nem ilyen az unalmas. A fiatal generáció 80%-a agyhalott tiktokzombi tömegszemélyiséggel és kb mind ugyanúgy néz ki, és mintha csak ösztöneik lennének, kb egy jó kutya több érzelmet mutat a gazdája felé mint a mai fiatalság bárki felé is, (és írom ezt én is fiatalként), és még az ember az érző lény... Az emebernek már minden is fontos csak maga az ember nem. Ez mind mind a 20-as évek társadalmára jellemző. Ahogy kimegyek az utcára és végignézek a különböző embereken, egyszerűen elönt egy mély lelki nyomor, hanyatlásérzet, olyan, amilyenre az előző évtizedben nem volt példa, ha meg hallom is a beszélgetésüket csak mégrosszabb, az Oblivion NPC-i mélyebb beszélgetéseket produkálnak. Az ilyen filmek is mint pl a Ne Nézz Fel is nem véletlen ebben az évtizedben készülnek, mert egy tökéletes korrajz. Más is érzi úgy, hogy a világunk évről évre csak egyre szarabb lesz, az emberek egyre primitívebbek lesznek, és kb egyenesen érik a bibliai apokalipszisra?

ma 16:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
49%
Igaza van a kérdezőnek is és az 5ösnek is. Tényleg elkezdett a pénzről szólni a világ, a nyerészkedésről más kárára, hogy mid van, a kirakatról, a majd én megmondom típusú balhézó emberkről is. De mindig baj volt a világgal és lesz is. Igaza van az 5-ös válaszolónak, hogy sok korban nem élnénk szívesen, nem is tudnánk vagy csak nagyon nehezen, mert mi más világhoz vagyunk szokva. Ennek a világnak is megvan a maga nehézsége, de megvan a könnyedsége is. Pl sokkal több betegséget tudunk már gyógyítani, már nem kell vadásznunk ha enni akarunk, ha valamiből kifogyunk akkor azt nem kell nélkülözni (egyszerű dolgokra gondolok),könnyen eljuthatunk A-ból B-be stb. Szerintem megvan az az arany középút, hogy lehetne sokkal jobb is, de volt már sokkal rosszabb is. Azt, hogy az ember milyen mértékben hagyja magát azonosulni a mai világgal, felfogással az egy önálló döntés. Nem mindenki ugyanolyan.
ma 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
25%
Nem igazán, amiket írsz az internet kivételével mindenhol jelen volt a történelemben valamilyen szinten, csak az internettel bejött közösségi média és egyebek megkavarták kicsit a dolgokat. Túl gyorsan terjed az információ és túl könnyű kockázatmentesen felvenni mással a kapcsolatot egy magánembernek, túl könnyű "tartalmakat" gyártani. Akkor ott vannak a multi cégek vagy az állam stb, akik szintén kihasználják a technológiát és nem a te javadra. Az élet a legtöbb embernek sosem volt fair vagy hosszabb távon fenntartható, inkább bizonytalan, max ők maguk nem jöttek rá, hogy ez így nem lesz jó.
ma 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, én jól érzem magamat, pedig se konteós, se divatbzi, se megfeleléskényszeres sem vagyok. Keress valami hobbit inkább.
ma 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

11

Ez igaz, de sajnos a mai világban nem betegségekkel van baj, hanem az emberi gonoszsággal és primitívséggel, azt sajnos nem lehet gyógyszerekkel kezelni meg technológiai fejlődéssel, ahogy itt is látható, hogy már öngyilkosságra is buzdítanak.

ma 17:17
 15/30 anonim ***** válasza:
26%

Igen, a világ sajnos egyre rosszabb, mert eltávolodnak Istentől. Sajnos sok embert a gonosz irányít, és ahogy csak tud, gonoszságot terjeszt.


Te ne legyél olyan, mint ők. Te legyél jó, és rendes. Viszont azt, hogy a világ megérett-e a pusztulásra, azt nem te döntöd el, hanem Isten.


#9 Igazad van, a sok panaszkodás helyett inkább a jócselekedetnek, az egymáshoz való jóindulatnak, a segítőkészségnek, az Istenbe vetett hitnek, Jézus Krisztus szavainak követésének kéne megnyilvánulnia. Hiszen a szeretet, és a segítség, a cselekedetekben nyilvánul meg.


De azért a panaszkodásnak is van helye, csak Istenhez kell az imádban közölni. És a tanító tanácsoknak pedig van helye az emberek között is, ha az előbbre viszi az igazságot, és Jézus Krisztus szavaival egyezik.

ma 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
62%
Miért a 30 alatti generációt ekézed? Régen is ez volt hogy az idősebbek szidták a fiatalokat...Szánalmas...
ma 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
40%

Vegyél egy Újszövetséget valamelyik hivatalos templomi boltban, és olvasd, szerintem sokat meg fogsz érteni a világgal kapcsolatban.


Olyat vegyél, ami hivatalos, és keresztény Újszövetség. Az ottani hozzáértő embertől érdeklődj, ne egy átlagembertől, aki nem tudhatja, hogy megbízható-e az adott könyv, nincs-e átírva, vagy nem-e alakították át gyülekezetek saját maguk.


Valamelyik hivatalos, keresztény boltban vegyed, és olyat, aminek nem régi, nehezen érthető a nyelvezete, mert sajnos sokan azért nem olvassák az Újszövetséget, mert nem értik, ami benne van. Még az újabb, érthetőbb nyelvezetű Újszövetséget sem értik sokan, a régit főleg nem.


Olyan keresztény Újszövetséget vegyél, amiben van magyarázat is, az adott példabeszédekhez.

ma 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
37%
#7 Ők sajnos nem keresztények. Tévtanítók, ők antikrisztusok. Nem fogadják el, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia, pedig ezért lett keresztre feszítve, ez a kereszténység alapja.
ma 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

16

Én is abba a generációba tartozom, le is írtam.

ma 17:42
 20/30 anonim ***** válasza:
50%

6, mondjuk ezt már 100 éve mondják:D Csóriknak már a nagyszüleiknek is megígérték, hogy ők már nem ezen a világon fognak megöregedni aztán... hmhm... nem is értem, rosszabb világvége vágó szekta mint.. hát igazából a legtöbbnél rosszabb:D


Kérdező!

Honnan tudod, hogy a világ egyre rosszabb? Máskor is éltél, vagy cska most?:D Az alapján amiket szüleink mesélnek... csak simán más. Komfortosabb, de módszereiben ugyanaz.


Az meg, hogy az új generációk milyen primitívek pfff... erről má az ókorban is írtak és valójában minden generáció elmondja az utána lévőről. Ez csak egyetlen dolgot jelent: öregszel. Semmi egyebbet.


Persze tévedés ne essék, nem azt mondom, hogy jó világot élünk. Ez a hülyeség kora, az is igaz. De azért nincs olyan rossz dolgunk, hidd el, vlaójában pusztán a tény, hogy megírhattad ezt a kérdést igaozlja, hogy jobb dolgod van, mint az elmúlt 12000 évben a legtöbb embernek.

ma 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!