Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan mondják: "Megérett a...

Sokan mondják: "Megérett a világ a pusztulásra. " Van ténylegesen félnivalónk, hogy saját magunkkal végzünk?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra a borzasztó méretű pazarlásra ami a fejlett országokban megy. A hús, élelmiszeripar alig tudja tartani a lépést az igényekkel miközben a késztermékek 40%a a kukában végzi. Borzasztó magas kínálat mindenből, máshol pedig éheznek. Az eberek elkényelmesedtek, egyre többen járnak autóval, motorral. Szennyezik a levegőt, pusztítják az ózont. Azonban a gyárak még nagyobb léptékben teszik mindezt: a profitért. Minél többet gyártson, minél jobbat, nem számít milyen környezeti károkat okozva ezzel.

Nem vagyok sem aktivista, sem fanatikus. Csak érdemes-e erre a világra gyermeket vállalni?

Európát tönkreteszik a libárális politikusok, hiszen már azt is felmentették aki 10 éves kisfiút erőszakolt meg, mert hát szegény migráns szexuálisan ki van éhezve, hónapok óta nem volt senkivel.

Minden embernek nagyok az igényei, senki nincs megelégedve azzal ami van. Nyáron miért van forróság? (pedig ő az aki tényleg mindenhova kocsival jár, pazarol semmivel sem törődik) Nyilván nem egy emberen múlik, de ma már egyre többször találkozom olyan emberekkel akiknek akkora elvárásai vannak, minőségben ami teljesíthetetlen.

Hová vezet ez a felfogás? A gyereknek mindent lehet, megütheti a tanárt, nem számít, még őt sajnálják.

Mindenki kivételnek hiszi magát, mindenki feljebbvaló a másiknál, mindenki azt gondolja neki bármit lehet.

Én bár fiatal vagyok, és lehet tévesen látom a dolgokat, de aggódom, és bár nem terveztem gyermeket vállalni pár éve, de mostanság megfordult a fejemben. Azonban ha ezekbe belegondolok inkább visszakozok, hiszen ez ami itt Európában megy egyszerűen bele fog rokkanni az ember a saját igényeinek ellátásába, tönkreteszi a környezetet, kipusztulnak a fajok, eltűnik az ózon, felforr a bolygó, terméketlenek lesznek a földek.

És akkor nem lesz ám majd 10 fajta kenyér, meg 50 fajta felvágott, és 30 fajta tejföl, meg így bio, meg úgy gluténmentes, meg stb..

nem lesz mit enni! és a pénz nem fog számítani senkinek!



2016. okt. 25. 08:11
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
még egy pár generációt biztos kibír. Bár én nem látom értelmét a gyerekvállalásnak, hisz az ember az aktívan (nem alvással) töltött napi 16-17 órájából 10-12-t munkával tölt. Marad 4 óra minden másra, + a gyereknevelésre. Hát csinálja az aki akarja.
2016. okt. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

Nem látod tévesen a dolgokat, én is és a baráti köröm is így látja, pedig erősen középkorúak vagyunk.

Igen, a világ megérett a pusztulásra, be is fog következni, de talán nem mostanában.

Így is van rendjén, ez a világok sorsa, elpusztulnak, aztán évmilliók múlva kezdődik minden elölről.

Morálisan vannak nagyon komoly gondok és ez az alapja mindennek jelen világunkban.

2017. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!