Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Festés után normális, hogy...

Festés után normális, hogy reflektorral és LED lámpával nézi a falat a megrendelő?

Figyelt kérdés

Csináltunk egy festést-glettelést, egyáltalán nem túlárazott áron.

Persze mi is lámpával néztük végig a falakat -első réteg fehér után is, de amikor beállított a megrendelő LED refivel akkor néztem egy nagyot.



Ugye bár LED surlófény mellett mindig is lesz pár hiba a falon. Kivéve ha egy hétig vissza javítgatom, de ezt nem szeretném.


Egyébként két rétegbeni gletteléssel lett vállalva, de 3 került rá (ingyen +1).


Ti mit gondoltok, milyen ember az olyan, aki amúgy természetes fények (meglévő lámpák, ablakok, stb). elfogadható, szép falat kap, de ő reflektorral nézi végig fél méterenként a falat?


Reflektorral fog járni fürdeni is? :)


Még nem futottam bele ilyen megrendelőbe megmondom őszintén és nem tudom, hogy bennem van e a hiba vagy ő gondolja kicsit túl. :)



ma 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Ezt hozza a sok idióta internetes videó, ahol a valódi felületet nem látod. A sok amatőr megveszi vagy megveteti apuval a milliós szerszámot és azt hiszi hogy profi lett. Így hülyítik az embereket. Már 24-évvel ezelőtt halogénnal néztük át a falakat. De egyébként sok országban ez nem módi, vagy már túlvannak ezen. Lassan a szobafestő szakma lekorlátozódik a falfestésre és glettelésre ezekben a videókban, pedig millio dolog van még a szakmában. Ha ilyen a kuncsaft hagyd a p..ba, engedd el.
ma 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Én nem teljesen értem a hisztit meg lekezelő hangnemet.


Érthető, hogy valaki elvárja a minőségi munkát nem pedig "elfogadható" eredményt akar a pénzéért.


Kivitelezésben dolgozom, ott elvileg minden vállalkozó lead a végén egy nyilatkozatot, miszerint I. osztályú minőségben végezte el a munkát.


Gondolom ha olyan a megrendelőd aki nem nézi át az elkészült munkát, akkor nem panaszkodsz... :D

ma 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Adsz írásos garanciát a munkádról, akkor kicsit túlzó.
ma 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%

A tulaj biztosan profi szakember. Úgyhogy én ilyenkor ott is hagyom, az illetőt (a pénz visszaadása mellett) és listázom.


Így van, hogy kb. 2-3 év múlva váratlanul ugyanazon helyre akarnak visszahívni mert nem talál rá szakít.


Csak ugye mivel rajta van a listán, offos a történet.


Így esett, hogy talált egy "jobbat", én meg felülvizsgalokent ki lettem rendelve oda a biztosító részéről kár szakértőként. A választott kóklere után, a leégett házhoz (és csaladtaghoz).....

ma 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%
Szomorú történet, viszont a tulaj láthatóan akkor és abból sem tanult...
ma 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nalam meg le se csiszolják hanem ráfestenek az also retegre egyszer es jonapot..aztán itt ott pereg lefelé.

Nem is tudtam hogy ilyen is van hogy 3 reteg meg ledek..

ma 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2! Ez nem azt jelenti hogy csapnivaló minőséget adok át! Sőt! De ha áron alul vállalta és szép a végeredmény, és egy ici pici valamit talál, ami surlófénynél előfordulhat, azért az na... 1/6 vagyok.
ma 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahogy látom nagyon meg vannak sértődve a szakik. Irónia meg tiltólista az megy.


De kíváncsi lennék, hogy vajon előzetesen hányan is tájékoztatják a Megrendelőt arról, hogy milyen munkát kap a pénzéért. Mert tapasztalatom alapján a csillagokat is lehazudják aztán jön a meglepetés.


Nem utólag kell durcáskodni, hogy ingyen gletteltek, hanem előre kell(eme) megfelelően tájékoztatni. Eleve a Megrendelő mint nem szakember, nem is kellene értsen a munkához és a szakembernek kellene eleve I. osztályú minőséget hoznia.


Vagy előre kellene tájékoztatni a Megrendelőt, hogy 2 réteg glett kevés lesz, a megfelelő minőség eléréséhez 3-4 rétegre lesz szükség.

ma 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pont ezért csinálok kétféle árajánlatot, ha elfogadják pár apró plusz belefér de ingyen nem dolgozunk. Így nincs vita sem.
ma 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont a multkor láttam egy videót ahol egy fiatalfestő tanácsokat osztogatott. Azt mondta hogy a baumit finobello glettnek hosszab legyen a bedolgozható nyitott ideje, keverjünk bele finofill vastag glettet😀. És sokan nézik, likeolják. Minden festő tanulja a gipsz kötésének késleltetése a hidegvíz, citromlé. Kötése gyorsítható a melegvíz, konyhasóval. Miért vegyek egy zsák vékonyvakolatot 8000Ft-ért ami ráadásul a nagyobb szemcsevastagság miatt a vékony anyag krémes állagát tönkreteszi? A citromlé 350Ft.És osztogatja a tanácsokat.
ma 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!