Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki a nevemben rendelt egy...

Valaki a nevemben rendelt egy üzletház oldaláról, hamis telefonszámot és nem létező (vagy már törölt ) email címet megadva.Feljelentést tettem. Meg tudják állapítani, ki rendelte "akár mobilról" megrendelőlapot kitöltve IP cím alapján ?

Figyelt kérdés
jún. 22. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%

Ez még ugyanez a sztori?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..


Először postai dolgozó voltál, akinél elveszett a csomag. Utána webshop tulajdonos voltál, akitől rendelték. Most már a nevedben rendelt valaki, de a sztori mindig ugyanaz: hamis telefonszám és e-mail.

Miért kamuzol?

jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%

Ingyen kaptál valamit? Az miért baj?


Utánvéttel fizettél? Minek, ha nem is rendeltél?

jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1 nem, nem voltam postai dolgozó,sem webshop tulaj.
jún. 22. 22:03
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Oké, egyik sem voltál. Akkor hadd idézzek néhány motívumot mindhárom kérdésből:


1. "De hozzánk a postára nem érkezett meg , ezért hiányzó csomagként lezártam.Azóta kiderült, hogy a név alatt szereplő egyénnek sem a telefonszáma sem az email címe nem valós. Most engem hibáztatnak.Meg lehet állapítani, milyen IP címről töltötték ki[...]?"

2. "Ha rendelnek valamit a webshopomból, akkor hogyan tudom megnézni hogy ki rendelt ? esetleg IP cím alapján be lehet-e azonosítani, ha esetleg telefonon keresztül rendelt ?"

3. "Valaki a nevemben rendelt egy üzletház oldaláról, hamis telefonszámot és nem létező (vagy már törölt ) email címet megadva.Feljelentést tettem. Meg tudják állapítani, ki rendelte "akár mobilról" megrendelőlapot kitöltve IP cím alapján"


Valahogy nagyon összecseng a három történet. Mindegyik egy rejtélyes megrendelő körül forog, akinek hamis a telefonszáma és e-mail címe, és az IP címe alapján próbálod megfogni őt, és mindháromban erre vársz megerősítést.

jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Meg is van a 4. kérdésed lényege, te rendelsz másnak hamis adatokkal és a rendőrség elkapja a popsidat az "IP cím alapján" :)
jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5 ,igen elolvastam a kérdéseket, de azokat nem én írtam ki. Miért kell azonnal összekötni vele?
jún. 22. 22:19
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Bekapcsolnád 24 órára a felhasználóneved megjelenítését? Hiszen úgysem te voltál, biztos nem ugyanaz lenne kiírva. Miért nem?
jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
39%

#7 Hiába kapcsolná be, a másik 2 kérdés írója már törölve/tiltva lett: A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!

jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Most már mindhármat (vagy ugyanazt az egyet, amiből 3 kérdést írt ki) törölte. Kár, hogy nem derült ki miért kell kamuzni.

Azt viszont mindenki látja kedves #8-as válaszoló, hogy egy vadi új fiókból válaszolsz, és 15%-kal lepontoztad a válaszokat. Tudod kinek van 15%-a az oldalon? Csak az 1. szinten lévő profiloknak, amiket az elmúlt 24 órában regisztráltak be.

jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
0%

"Azt viszont mindenki látja kedves #8-as válaszoló, hogy egy vadi új fiókból válaszolsz, és 15%-kal lepontoztad a válaszokat. Tudod kinek van 15%-a az oldalon? Csak az 1. szinten lévő profiloknak, amiket az elmúlt 24 órában regisztráltak be."


Én nem pontoztam le senkit



(Te az vagy aki a Tévék, tévéműsorok kategóriában beszól annak aki kirak egy MTV/Comedy Central/Paramountos kérdést?)

jún. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!