Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, hogy a 30-40...

Mi lehet az oka, hogy a 30-40 éves munkatársaim videójátékoznak, mint a kicsik?

Figyelt kérdés
Ezt kb 14, max 18 éves korra, azért kinövik a normális emberek. De van 40 éves munkatársam, nem is egy, akik utálnak olvasni, de napi minimum 4 órát játszanak? Ennek mi lehet az oka?

ma 13:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
81%
A logikát, a kézügyességet fejlesztik. A sebészek is szoktak ilyet művelni a finommotorikai mozgásuk fejlesztése miatt.
ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

#18

De a hobbinak nem az a lényege, hogy többet keress meg sikeres légy, hanem az hogy szórakozz, kikapcsolódj. :D

ma 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
#23 igen, csak nem mindegy, hogy valakit a kondizás tölt fel, vagy a képernyő bámulása 6 zacskó chips társaságában.
ma 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

#24

Bocsi, hogy közbeszólok.

Ha mindenki olyan lenne, mint te, akkor nyilván kevesebb elhízott, beteg ember lenne, de te is, meg a kérdező is miért nem vagytok elfogadóak a másikkal szemben? Nem mindenki olyan, mint ti. Mindenki más, mindenkit más tölt fel. Mindenki úgy éli a saját életét, ahogy akarja. Minden egyes tettünknek következménye van.


De miért vagy ennyire erőszakos? Nem mindegy az neked, hogy ki hogyan tölti a szabadidejét? Van, akit az olvasás egyáltalán nem köt le, se a kondizás. Párom, férfiként, jógázik, de gondolom te az uncsinak találnád, pedig ha tudnád, hogy mennyire kemény is tud a jóga lenni.


Mivel mindenki máshonnan jön, mások az igényei, ezért mások is a szórakozási igényei. Azért, mert te azt mondtad, hogy

"Értelmes hobbik: sport minden mennyiségben, olvasás, önfejlesztés, tanfolyamok végzése, utazgatás, barátokkal kimozdulás, párkapcsolat/családi viszonyok ápolása, túrázás stb", attól még másnak nem biztos, hogy ezek az értelmes hobbik. Van, aki szeret kézimunkázni, vagy festeni, vagy alkotni valamit. Az önfejlesztés egy idő után unalmassá válik és belefásul az ember, én már csak tudom, átéltem és abbahagytam az önfejlesztő, pszichológiai könyvek olvasását. Olvasás, ez is tág fogalom, ha értelmes hobbiként tünteted fel. Egy Nora Roberts, vagy Danielle Steel olvasását szerintem nem tekintenéd értelmes hobbinak, de mást ez köt le. Pont.


Van, akinek kemény a munkája és szabadidejében kötetlen, nem kemény elfoglaltságot akar és az mondjuk egy gépen való játszás.


Tudom, az egyik legnehezebb elfogadni a másikat olyannak, amilyen, ezt én is tanulom, de ha már önfejlesztést emlegeted, akkor tanuld meg elfogadni a másikat olyannak, amilyen, és ha neki az a szórakozás, ahogy a tv-t bámulja 6 chip-sszel a kezében, akkor őt így fogadd el.

ma 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%

#25

Ja nekem természetesen tökmindegy, ki mit csinál, de pl. párkapcsolatra vagy akár baráti körbe is nekem nem megfelelő ilyen ember. Mert az a véleményem róluk, amit kifejtettem.

ma 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

#24

De miért zárná ki egyik a másikat? :D Kondizni mondjuk nem szeretek, de futni és túrázni igen. Meg mellette videojátékozni is. (Meg fotózni, kertészkedni, olvasni, filmezni, stb stb, a legtöbb embernek szerintem nem csak 1 db hobbija van)

ma 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

#8


"A szüzek?"


Azért nem kicsit vagy előítéletes, valljuk be... miközben szemmel láthatóan eléggé szűklátókörű vagy.

ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

#27

Melyik részét nem sikerül értelmezni ennek a kommentemnek?”Amúgy én se állítottam egy szóval se, hogy soha nem lehetne haszontalanul tölteni az időt, de azok az emberek, akik minden nap órákat elcsesznek erre, nem sportolnak semmit, nem fejlesztik magukat semmiben, azokat hadd nézzem már annak, amik.”


Te minden nap órákat játszol és nem sportolsz semmit, nem jársz emberek közé stb?

ma 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
És mi van azzal, ha valaki például a videójátékokat nyelvtanulási céllal használja?
ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

#27

Azt hogy nem sportolok, azt abból szűrted le hogy szeretek futni és túrázni? Vagy miből? :D Az emberek közé járást meg végképp nem értem honnan jött.

ma 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!