Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigányoknak veleszületett...

A cigányoknak veleszületett zenei érzéke van? Szerintem nincs.

Figyelt kérdés
tegnap 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Általánosítani itt sem lehet.

Annyit lehet genetikailag elmondani, hogy náluk gyakrabban mutatkoznak átlagon felüli finommotorikai, és érzékszervi képességek.

tegnap 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Pedig van, s ha nem adsz nekik cigit és vagy aprót akkor elhúzzák a nótádat.
tegnap 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
68%

Szerintem nincs


Azok a romák akik zenélnek többségük ebben nő fel, kiskorukban látják a rokonokat gitározni, mulatni stb.

tegnap 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A zenei tehetség is öröklődik.

Meg a hagyományok, a szabadidős sok zenélés is segít.

Nálunk a dédszülőktől kezdve az öt dédunokáig minden generáció tele van hobbi zenészekkel, de van zenetanár és zongoraművész is.

Bár nem vagyunk romák, de ennyi zenélő emberrel akár lehetnénk is. 😀

tegnap 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Ahol nemzedékről nemzedékre megy a zenei vonal, ott nagyban esélyes a dolog.
tegnap 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, ez is inkább csak egy sztereotípia. De a cigányokkal szembeni átlag sztereotípiákhoz képest pozitívabb kicsengésűnek tűnik, ezért nem piszkálják meg.


Én mindenesetre az énektanár helyett is szégyelltem magam, amikor harmadikban leszúrta a full fehér osztály egyetlen cigány gyerekét, amiért nem tudta eltapsolni a szinkópát, mert NEKI IGENIS KELL, HOGY RITMUSÉRZÉKE LEGYEN, OLYAN NINCS, HOGY NEM MEGY. De van.


A szomszéd gyerekek mind zongoráznak és ügyesek benne. A volt főnököm meg a Kis karácsony, nagy karácsonyt se tudja elénekelni.

ma 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kb olyan sztereotípia, mint hogy a feketéknek nagy a péló. Vagy hogy minden férfi fodrász meleg :D

Van akinek van, van akinek nincs ilyen érzéke. Egy Győzike karakter nyilván nem összehasonlítható egy Mága Zoltánnal például.

ma 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem láttál még X-faktort?
ma 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!