Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen bűntudatom?

Figyelt kérdés

Jó pàr ève megszakítottam a kapcsolatot a testvèremmel. A szüleink meghaltak , bàr apànk szinte nem is volt, alkoholista volt.

Anyámnak is, ès nekem is ez a testvèrem rengeteg problèmàt okozott. Anyagilag is. Hazudozik, fenyegetőzik, nem lehet vele ùgy beszèlni, mint egy èrtelmes emberrel. Mert ùgy gondolja, hogy ő mindent jobban tud, neki mindig igaza van. Pàr hete megtalàlt a messengeren. Visszaírtam neki, elmondtam neki, hogy èn nem tudok rajta segíteni, meg elmagyaràztam, hogy mièrt vagyok rà mérges. Persze olyan hangüzeneteket küldött, hogy napokig nem bírtam màsra gondolni. Felhozott mindenfèle dolgokat , mindennek lehordott, engem okol mindenèrt. Jòl elküldött melegebb èghajlatra, hogy szèpen fogalmazzak. Na èn az ilyen dolgai végett szeretnèm tàvol tartani magam tőle.

Hogy őszinte legyek, szerintem szemèlyisèg zavaros. Ha szèpen beszèlek vele, annak is az a vège, mond mindent ràm ami csak a szàjàra jön. Sok dolog nem is igaz amiket kitalàl. Meg olyanokat is mondd, hogy az èn gyereimmel neki joga van tartani a kapcsolatot. Ès közben leszol mindenèrt, hogy èn mennyire rossz szülò vagyok. Neki nincs gyereke, de ezt is jobban tudja. Èn egyedül nevelem őket, teljesen normàlis èletet èlünk.

Ès mióta visszaírtam neki a multkor, ès persze el lettem küldve, azóta àllandóan irogat. El se olvasom. Mert amikor ràm ír, gyomoridegem van napokig. Attól fèlek, hogy egyszer itt megjelenik ès akàr agresszívan fog viselkedni.

Szeretnèm ha bèkèn hagyna. De közben meg a testvèrem. De nagyon nem szeretnèm az èletembe bevonni. Egyszerűen nem tudom mit csinàljak. Mert ha letiltanàm, akkor tartok tőle, hogy megtalàl , rànk gyújtja a hàzat vagy ilyesmi. De ha segítek neki, akkor meg ràm szàll ès nem fogok tőle tudni megszabadulni, ès jönnek a problèmàk.

A mùltban 2szer is segítettem neki, munkahelyet is szereztem neki, de mindig megcsinàlta a balhèt mindenhol. Mert neki ne mondja meg a főnök, hogy mit csinàljon. De hiàba mondom neki, ő csak azt haajtogatja, hogy szemèt vagyok mert màsoknak segítek neki meg nem.

A multkori hanguzeneteiből csak ùgy àradt a gyűlölet, az agresszió. Konkrètan ordította a szöveget.

Ès azok utàn ma megint ràm írt. De nem nyitom meg. Most ez is vagy felingerli, ès csak ront a helyzeten. De ha visszaírok , ès megírom, hogy nekem is vannak problèmàim, nem kérek többet, azon is fel fogja húzni magàt.

Nem tudom mit tegyek...


tegnap 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A "mégiscsak a testvérem" miatt nem látod a valóságot. Elő kellene venni a józan paraszti eszedet, és megkérdezni magadtól, hogy te normális vagy-e, ha ragaszkodsz valakihez, aki kártékony, bántalmazó és semennyi szeretet nincs benne.

Miért vagy önsorsrontó, miért nem tiltod? Miért érdekel,hogy egy bántalmazó min húzza fel magát? Ez nonszensz.

Az is lehet, hogy ezek a hibás gondolati torzítások elképesztő mélyről indulnak, gyakoris válaszok nem lesznek elegek.

ma 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 menta34 válasza:
Ahhoz, hogy ne legyen bűntudatod ki kell alakítanod magadban egy választ, hogy miért helyes ha nem foglalkozol vele :)
ma 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!