Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szeretek magamra...

Miért nem szeretek magamra költeni? mármint mintha sajnálnám a pénzt, még tini vagyok és most is szulinapomra kaptam de valahogy mégsem akarok költeni vagy ha költők(olyanra ami tenyleg szukseges) utana egyfajta “bűntudatom” van

Figyelt kérdés

júl. 14. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez lelki probléma, pszichológus segíthet.
júl. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Elmúlt pár évtized vezető motívuma a spórolás és az ilyen olyan gazdasági válságok minden meghalunk hangulata volt, ráadásul sajnos exponenciálisan romlott/romlik a helyzet (főleg itthon, ahol a fenekelten malacperselybe is egyre több pénzt kell öntenünk minden évben).

Egész generációk nőttek már fel ebben, akik nyilván azt látták, hogy költeni bármire bűn.


Ennek fényében szerintem ezzel majdnem mindenki így van, kivéve ha már teljesen elengedte a terveit vagy ha esetleg van kapcsolata ahhoz bizonyos perselyhez.

Ez amolyan alaphangulat, ha pénzről van szó.

júl. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom szegények vagytok és ezt látod otthon.
júl. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Pszichológus inkább annak segítsen, aki ok nélkül szórja a pénzt, és hiteleket vesz fel, mert egy hatalmas sznob, holott semmit nem használ ki, amit vesz magának.
júl. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Passz, én is ilyen voltam. Ha vettem is pl szép ruhát, akkor sajnáltam felvenni. Ne tegyem tönkre, inkább álljon a szekrényben.

Elmúlnak a fiatal éveid a felesleges fukarsággal. Később meg bánni fogod.

júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tiniként én is ilyen voltam. Majd huszas éveimre enyhült. Szerintem valahol ott van a probléma hogy tiniként nincs vagy csak nagyon elenyésző bevételed van. Amit rossul esik elkölteni, mert eleve kevés.
júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!