Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak én vagyok ilyen...

Miért csak én vagyok ilyen szerencsétlen hogy nem tudok magammal mit kezdeni? 29F

Figyelt kérdés
Az összes korombeli ismerősöm kivétel nélkül meg tudja oldani hogy ennyi idősen eltartsa magát úgy hogy albérletet vagy saját lakást tart fenn (és még kocsit is). Ha idősebb ismerősökkel beszélek, akiknek felnőtt gyereke van, mindegyikük mondja hogy a fia/lánya Budapesten vagy külföldön él és nagyon jól keres. A volt egyetemi csoporttársaim közül se tudok senkit aki a szüleivel élne, pedig büfészakon végeztem. Én meg sehogy se tudok boldogulni, az egyetem elvégzése után 2 évig csak kínlódtam az álláskereséssel, 2 helyen dolgoztam minimálbérért. A mostani munkahelyemen 3,5 éve dolgozom, a fizetés szintén nevetségesen alacsony (nettó 355 ezer), az árak meg az egekben, esélytelen ebből egyedül megélni normál színvonalon. Az álláshirdetéseket hiába nézem, nincs semmi értelmes munka meghirdetve, vagy ilyen nagyon specifikus (általában műszaki) végzettséghez kötött vagy ezek a teljesen alap munkák amivel nem lennék előrébb. Más mégis hogy a fenébe csinálja hogy használható végzettség vagy szaktudás nélkül ennyi idősen annyit keresen hogy vígan megél belőle magas színvonalon?
szept. 16. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
A nettó 355 ezer az nem nevetségesen alacsony én 272 ezerből albérletet tartottam fenn, eltartottam magam és még maradt 100 ezer bármire (én arra költöttem hogy állandóan étterembe jártam meg moziba) de akár autót is fenn lehetett volna tartani belőle meg egy kutyát etetni.
szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen? Egy garzonlakást 100 ezerért adnak ki, ehhez vedd hozzá a rezsit (40-50), kaját (60-80), tisztálkodási szereket (10), háztartásban szükséges dolgokat (15-20), máris ott tartasz hogy kb. 250 ezred ugrott. Akkor hol van még a többi kiadás pl. közlekedés, ruházkodás, extra kiadások ha elromlik valami?
szept. 16. 20:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg ha venni akarsz valamit, mobiltelefon, laptop/számítógép, TV, mosógép, hűtő, ezekre honnan szeded a pénzt? Egy autóról ne is beszéljünk.
szept. 16. 21:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is 355-öt kapok most, de nekem van saját lakásom, hitel nincs. Így tudok normálisan élni, de szerintem egy albérlet is menne, csak nyilván akkor más dolgokban kellene visszafogni magamat. 40+ ezer a telefonszámlám mert arra vettem részletre 1-2 eszközt, minden hónapban veszek magamnak random cuccokat, könyveket, most egy elektronikai cuccot 35-ért, mert elromlott ami volt, a macska nem a legszarabb olcsó kaját kapja, stb, szóval bőven lenne hol spórolni, ha rákényszerülnék. Szóval ez ilyen, nem arról van szó, hogy képtelen lennél kicsengetni egy albérlet árát, hanem nem akarsz lemondani a kényelemről.
szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem is ez a kérdés hogy hogy lehet megélni 350ből..
szept. 16. 21:26
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
#1 vagyok Nekem úgy jött ki hogy 80ezer volt a lakbér (Nyíregyházán egy 64 négyzetméteres 2 fürdőszobás padlófűtéses lakás) 10 ezer a közös költség 20 ezer a rezsi mert az áram számlám is sose volt több mint 5 ezer mert csak annyi áramot használtam hogy feltöltöttem a telefonomat meg amit a mosógép használt meg a hűtő a kajára elment 30 ezer havonta mert rizset ettem mirelit kisütős dolgokkal cordon blue meg ilyenek ez eddig 140 ezer, ruhákat nem vettem minden hónapban mert voltak ruháim a közlekedésre elment egy tízes mert annyiba került a bérlet így tartunk 150 ezernél. A többi meg megmaradt. Úgyhogy hülyeség az hogy nevetségesen alacsony a nettó 355 ezres fizetés. Minimum egy százasnak nálad is megkéne maradni. Nemtudom hogy hogyan lehetne egy személynek 40-50 ezer a rezsi otthon töltöd az elektromos autódat vagy mi? 60-80 a kaja az azt jelentené hogy 20 forintot elköltesz hetente kajára én abból vettem 15 kiló rizset (15×600=9000 forint) meg mondjuk 10 kiló zöldséget (2×3500=7000 forint) és elég volt egy hónapra 10 ezer a tisztálkodási szer? én egy 4 darabos szappant vettem tisztálkodási szernek és 1000 forint volt és több mint egy hónapig elég volt meg borotva pengét és borotva habot ez így még 10 ezer sincs. háztartásban szükséges dolgok 10-20 ezer? Szemeteszsákot vettem mosogató szert mondjuk én megvettem egy öt literest 5799 forint volt és egy évig kitartott vettem még wc papírt mosogató szivacsot és ennyi volt ez hol került 20 ezer forintba? Nagyon bőkezűen számoltál barátom.
szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
És ha munkanélküli lennél?
szept. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#6-nak van igaza nem értem miért pontoztátok le, nem tetszik hogy igaza van vagy mi?
szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
32%
Más a felét keresi,ismerek több ilyet is. Te elszórod a pénzt
szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!