Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan hogy átvitt értelemb...

Van olyan hogy átvitt értelemben az ember "kinő" egy munkahelyet?

Figyelt kérdés
szóval elmegy dolgozni oda mert az akkori élethelyzetben megfelel az igényeinek és elvan vele. de az élethelyzet változik na meg az elvárásai is változnak és egyszerűen a változásra képtelen munkahely már nem megfelelő. mint egy kinőtt ruha. jó volt, de már szorít nem jó...
szept. 16. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem egy ilyen férfit.

Nem volt kellemes természetű, de vitathatatlanul okos és szorgalmas ember volt. Vegyész végzettségű. Egy állami hivatal laboratóriumában kezdett dolgozni. A normál (eléggé mechanikus) munkája mellett tudományos munkát is végzett szabad idejében. Évekkel később PhD fokozatot szerzett, majd később megpályázott egy egyetemi kutatói állást, ahová fel is vették. Ő valóban többre hivatott ember volt, mint amit az a hivatal a mechanikusan ismétlődő mérési feladataival nyújtott neki.

Nincs ezzel semmi baj, hiszen amíg ott volt, korrektül elvégezte a munkáját. Utána kerestek a helyére egy másik embert, ő nyugdíjig ott dolgozott.

szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a normális.


Ha az ember egy életen át ugyanazt csinálja és ugyanott, az csak stagnál.

Fontos, hogy legyenek célok, tartson valahova az ember.


Ha az a meló 20 évesen kihívás volt, 35 évesen még mindig az, akkor nem gondolom, hogy az illető tényleg odateszi magát az alatt a tizenöt év alatt. Meg az ember motiválatlan lesz, meg ki is ég egy ilyen repetitiív életben, ha tényleg semmi előre jutás nincs.


Vannak munkák amikben meg lehet maradni egy életen át, mert pl az ember orvosként új és új szakterületek felé nyit.

De pl egy gyáriszalagos melót szerintem 2-3 évnél tovább már nemihen lehet csinálni ép ésszel.

szept. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem olyan volt, hogy mindent elértem, amit az adott munkahelyen, abban a munkakörben lehetséges volt, és azon a bizonyos létrán már nem mászhattam volna tovább. Nem tudtam volna tovább fejlődni, nem tudtam volna magasabb pozíciót betölteni.
szept. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Thunderfairy ***** válasza:
Én most kezdek eljutni a kinővéshez. Elvégzek egy vagyonőrit és kalap-kabát a jelenlegi munkahelyemnek. Amint meglesz a kiváltot vagyonőri, lelépek.
szept. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!