Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért önfeláldozó ennyire...

Miért önfeláldozó ennyire néhány ember és miért gondolják, hogy ez normális? Nincs saját életük, de szabadnapon is például a munkahelyen vannak segíteni.

Figyelt kérdés

Ismerek néhányat, akik állandóan segítenek másoknak, aztán magukra nem jut idő.

Most jött volna hozzám látogatóba valaki reggel, de egész szabadnapját a munkahelyen tölti, mert a szerelőt be kell engedni és meg kell várni az alkatrészt és estére ér ide. Direkt kért szabadságot pluszban, hogy legyen ideje itt. Nem tudott most sem nemet mondani, hogy reggel jön, nem ér rá. Régen is ez volt. Kellett valakinek valami, ő kinlódta el magát (vagy engem ugráltatott a kocsival), vagy vigyük el neki,ami kell,pedig annak is van autója. Volt,hogy eladott valamit és nekem kellett a kocsiba begyűrni a cuccot és menni, amikor nekik is volt autójuk. Szabadnapját a havernál töltötte, mert segített neki éttermet berendezni. Másik ember meg szabadnapon ott ugrált a munkában, mert hogy segített másnak. Ez akkor volt zavaró, amikor ott vártam rá,mint egy hülye, órákat. Volt, hogy az én kocsimmal kellett vinni mást kocsit venni, amikor aznap nekem kutyasuliba kellett mennem. Késtem is. Ja, meg előtte nem győzte takarítani az autót, mert mivel kutyám van és kutyaszőrös volt hátul az ülésnél és kényeseket ültetett be.

Nem tudnak ezek nemet mondani, ha van magán dolguk? Fordítva ezt soha nem kapták vissza amúgy és ez nem ritka alkalom. Mindig a saját dolgukat félre téve ugrálnak másnak. Az a zavaró az ilyenben, ha az én dolgomat letojva akarnak engem ugráltatva másnak segíteni. Vagy a mai, hogy majd én vezessek be elé este, mert nincs busz,neki meg jogosítványa..

Tőlem függetlenül is ilyen az életük. Munka, másnak ugrás, aztán csak ülni meg inni van idejük. Sokszor meg azt hallom, hogy milyen rossz nekik egyedül. Így ki maradna velük? Soha nem lennének közös programok a feleséggel/barátnővel, mert épp másnak nyűgje van és egyből ugrik. Ha az van, hogy mennek nyaralni ketten, képesek lennének lemondani azt is..


aug. 5. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Én is ismerek ilyet, mindig mások ügyében nyüzsög, sokszor kéretlenül erőszakolja rá a segítségét másokra, akik nem akarnak udvariatlanok lenni, de már szabadulnának inkább. Nagyon fárasztó. A saját élete romokban, a saját környezete szintén kupis, mert menekül előle, hogy azzal kelljen foglalkozni.
aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves emberek, de csak messziről. Örülök, hogy nem közvetlen hozzátartozóim és egyik sem lakik már a közelemben. Ha látogatóba jön az egyik félévente 1x, akkor mindig van valami hasonló, ami miatt késik..
aug. 5. 14:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert kocsog rabszolgák csak nem tudják magukról
aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert nem tudnak mit kezdeni az életükkel.
aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!