Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek az életemmel ha...

Mit kezdjek az életemmel ha semmilyen emberi kapcsolatra nem vágyom?

Figyelt kérdés

[link]


Nemhogy külföldi de belföldi kapcsolatra sem vágyom, párkapcsolat tekintetében is max a szex ami hiányzik.


Viszont tudom, hogy nem lehet leélni így egy életet, mert meg kell felelni a társadalmi elvárásoknak (minden munkahelyen téma a társasági élet/eljegyzés/házasság/gyerek).

Létezik egyáltalán olyan munkahely ahol lesz**ják, hogy nekem hány barátom van meg van-e párkapcsolatom?

29/F



szept. 15. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene megfelelni?


A munkádat elvégzed, ennyi.


Ha kérdezik, kamuzz valamit, ha túl tolakodó, tégy úgy, mintha nem hallottad volna!

szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkire sem tartozik az életed, sőt mondhatom saját tapasztalatból, hogy senkit különösebben nem érdekel mi van veled. Így nem nehéz élni. Egy darabig azt hittem, hogy bárkit érdeklek, de rájöttem, hogy nem és így bizonyos szempontból sokkal egyszerűbb élni.
szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tudnád leélni az életedet?

Már 29 évet leéltél és lefogsz még többet is. Kérdés az, hogy akarod.

szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira értem a kérdést, hiszen ha úgy érzed, hogy nincs szükséged emberi kapcsolatokra, akkor minek akarsz megfelelni a társadalmi elvárásoknak?

Hogyha van valamilyen téma amiről nem akarsz beszélgetni, akkor nem kell, senki sem kötelez rá.

szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó pontosan eltalálta a kérdés problematikáját. Érteni kell az életet. Neked igenis nagy igényed lenne kapcsolatokra, de nem találsz megfelelőt, ezért bedurcizol. Én úgy állok hozzá, hogy teszek rá ki mit gondol és így is találok kapcsolatokat.
szept. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt lenne érdemes tisztázni, hogy félsz -e nyitni, vagy sose találsz kapcsolatokat, vagy _tényleg_ nem is szeretnél.

A munkahelyen hogy mit gondolnak az miért érdekel?

Esetleg egyedül szeretnél dolgozni és nem "másokkal együttműködve"? Lehet vannak kreatív szakmák, amelyek ilyenek, pl. grafikus, ilyen-olyan tervező talán.

szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
munkahelyedet nem érdekli, max a kollégáidat. Létezik, legyél vállalkozó, dolgozz egyedül.
szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"ha úgy érzed, hogy nincs szükséged emberi kapcsolatokra, akkor minek akarsz megfelelni a társadalmi elvárásoknak?"


Konkrétan a kiközösítés és munkahelyi verbális bullying felé tartok, mert a konzervatív, jobboldali közegben ("gyerek mikor lesz", "miért nincs barátnőd", "csok a legjobb", "migránsok rohadjanak meg", extrovertált iszákos céges csapatépítők stb.) dolgozom és nagyon szoros a munkakapcsolat (zárt iroda) szóval nem tudok menekülni a kényes témák elől.


Emiatt pedig folyamatosan kérdőjelezik meg, hogy jogosan vagyok-e a csapat tagja.

Szóval nem, nem lehet ignorálni a magánéletet (bizonyos) munkahelyeken hiába írjátok. Ezért keresnék valami normális munkakörnyezetet/szakmát, amivel nyugodt életem lehetne.

szept. 15. 12:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kilépni és más helyre menni. Egyszer találsz olyat, ahol jól érzed magad.
szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értem amit mondasz, szerintem rohadt nagy idiótaság az egész, nincs benne semmi logika. Ha nincs szükséges emberi kapcsolatokra az azt jelenti, hogy nincs szükséged közösségre, hiszen az az emberi kapcsolatokon alapul. (Igen, ha nem vagy benne a munkahelyi közösségben akkor lehet hogy nehezebb lesz ott dolgoznod, de hidd el ez mindenhol így van.) Általában egy bullying nagyon nem így működik, ha a bántalmazó fél nem kap semmilyen reakciót a bántalmazott féltől akkor egy idő után megunja az egészet és talál valaki mást.


Véleményem szerint téged igenis érdekel, hogy a közösség tagja vagy e, mert ha nem érdekelne akkor valószínűleg elszigetelted volna magadat azoktól az emberektól, akikkel neked nem áll érdekedben beszélgetni.


Hülyeség, hogy muszáj beszélned velük, én is ismerek olyat, aki ilyesmi közösségben van, és ő érdekes módon meg tudja oldani, hogy azokkal az emberekkel akikre nincs szüksége az életében, csak munkahelyi dolgokról beszél.

szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!