Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok annál bunkóbb...

Miért vagyok annál bunkóbb valakivel, minél inkább kedvelem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hogy legyek kedves, udvarias a mindennapokban olyan emberekkel, akik nem önszántamból töltenek időt velem egy légtérben (pl. hozzám közel nem álló kollégákkal), de ez valamilyen szinten szerepjátszás a részemről. Ha valaki olyannal vagyok, akihez őszintén szeretnék kapcsolódni, és nem akarok fals képet mutatni neki magamról, akkor előjön a nyers, flegma oldalam. Olyan, mintha nem lennének meg az eszközeim a szívből jövő kedvességhez, csak mímelni tudnám azt, és pont akkor fogynék ki az erőforrásokból, amikor igazán számítana, hogy sokat adjak át a szeretetemből (de közben maszkot viselni sem akarok a számomra kedves emberek társaságában). Mi lehet erre a magyarázat, és hogyan lehetne segíteni rajta?

aug. 26. 04:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
mert a dühödet máson töltöd ki ,munkahelyen nem lehet :D
aug. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Poénból vagy ilyen vagy komolyan űzöd az ipart?
aug. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezen a munkahelyen pont lehetne mondjuk, más megteszi. De csak példának szántam, ha semmi tétje nincs annak, hogy hogy viselkedem, csak szimplán egy senki nekem az, akivel kommunikálnom kell, akkor is teljesen normálisan, moderáltan teszem.
aug. 26. 05:41
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 Poénból is beszólogatok, húzom az agyát annak, akit szeretek, ez egy dolog. A másik az, hogy nagyon nyíltan odamondom a frankót, ami eszembe jut, és élesebb kritikának hat kimondva, mint ahogy a fejemben hangzott.
aug. 26. 05:43
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Simán csak a nyers tényeket szereted és nem megjátszani Magadat.

Ha már korrigálnod kell a mondatodon, fake-nek érzed.

Ezzel nincsen baj, ameddig azért vagy bunkó, mert őszinte vagy és így tudsz megnyilatkozni.

Ez az emberek saját szégyene, hogy Ők csak maszkokon keresztül és megművelt szavakkal, képmutatva bírnak megnyilvánulni és nem képesek elfogadni a nyers tényeket.

Az, hogy beszólogatsz, ha sokat csinálod inkább az, hogy vágysz a figyelmére a másikra, arra biztos, hogy rád koncentrál.

Több szeretetbe kell átfordítani de úgy, hogy meg maradj Önmagad és nem kell a fake arc.

aug. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon ne akarj megváltozni, ha azt szeretnéd, hogy olyannak ismerjen, szeressen, amilyen vagy. Inkább koncentrálj valami extra kedvességre, különleges figyelemre, figyelmességre vele kapcsolatban. Vagy vigyél neki csokit, hívd meg kávéra... Illetve ismerd meg őt, kérdezz róla, mit szeret, miről mit gondol, hogyan él.
aug. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem, szeretsz őszinte lenni, és az őszinte oldalad nyers és flegma stílusban nyilvánul meg. Akivel kapcsolódni szeretnél, annak, nem tudatosan, megmutatod ezt az oldalad, hogy lásd, hogy mit szól hozzá, hogy később ne érjék meglepetések. :) Azon mondjuk érdemes lehet dolgozni, hogy az őszinteséged csiszoltabb és finomabb legyen. :) A másik, ami felmerült bennem: tudatos szinten kapcsolódni szeretnél a másikhoz, de közben fut benned tudattalanul egy hárító program, akár azért is, hogy teszteld, a másiknak mennyire fontos a személyed. Ha fontos, elviseli a nyers megnyilvánulásod is. :) Azon érdemes lehet dolgozni, hogy a kedves arcod is megmutasd a másiknak, hogy ne egy mufurcnak higgyen. :)
aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami hasonló vagyok, de azért figyelek a tapintatosságra is, mert elég vékony a határ ha ilyen beállítottságú valaki.
aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk "fordítva vagyok bekötve".... Pont azzal vagyok diplomatikus, akit kedvelek...... Azzal meg aki közömbös nekem, vagy utálom, viszont kíméletlenül őszinte vagyok..... Sajnálom de a te személyiségeddel így nem tudok azonosulni. Viszont az érdekelne, hogy csak ebben nyilvánul meg nálad a "barátság", vagy tettekben is. Pl ha nagy bajban van, vagy segítség kell neki, rögtön mész, hogy segíts neki?
aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyilván tettekben is. A végletekig elmegyek, ha módomban áll segíteni, de egyébként azoknak is szoktam, akiket nem érzek annyira közel. Csak van egy "mufurc" stílusom, ahogy írta valamelyikőtök. Egyébként meglepően jól analizáltok és jó tippeket mondtok, valamiért azt hittem, tele leszek trollokkal. :')
aug. 26. 16:29
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!