Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet vajon a szempont egy...

Mi lehet vajon a szempont egy könyvesbolti eladó pozíció betöltésénél?

Figyelt kérdés

Magyarul: kit vesznek fel, ki pályázik sikerrel?

A kérdés ihletője a saját sikertelenségem, 17 alkalommal.


szept. 13. 08:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%

#9

"Sajnos ez általában a dekoratív, műszempillás, töltött szájú nő, aki maximum vigyorogni tud. 😔"


Tévedsz, de nagyon! Könyvtáros vagyok és a könyvtárunk az alattunk lévő könyvesboltból szerzi be a könyvek egy részét, és ott egyik eladóhölgy se olyan, mint amit leírtál. Fiatalos oké, de nem a buta, mű kategóriába tartoznak. Sőt, vagy egy férfi eladó is.


A könyvek ára meg mostanság minimum a duplájára emelkedett, mint egy-másfélévvel ezelőtt.

szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
jav. van egy férfi...
szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ha az általad említettekkel viszik bele a pluszt, akkor azok a jó külsejű, feleannyi idős nők mindazt tudják, ami követelményként meg van fogalmazva, és amit én is mind (plusz én még az "előnyök" részben is találtam közös metszetet), plusz csinosak? Hihetetlen még mindig, hogy ennyire keveset érek a munkaerőpiacon. Tudom, hogy ez ellen csak én tudok tenni.
szept. 13. 09:08
 14/24 A kérdező kommentje:
11, akkor te mit tudsz mondani nekem? Mi a kevés bennem?
szept. 13. 09:09
 15/24 anonim ***** válasza:

#14

A 6-os választ én írtam. Szerintem egyedül akkor a koroddal lehet a probléma, ha van tapasztalatod, írtál egy motivációs levelet, amiben kifejtetted a könyvek iránti szeretetedet.

Lehet, hogy a könyvesbolti állást fel kéne adnod és máshova jelentkezni eladónak, pl. Lidl, Tesco, Penny, Spar..

szept. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én egyetem mellett dolgoztam könyvesboltban.

Azt kell mondjam, hogy a kereskedelemhez viszonyítva ez egy kellemes munka! Nem kell hajnalban kelni vagy éjszakáig bennmaradni, mint egy élelmiszerboltban, nem kell harcolni egyes primitív vevőkkel, ritkán rabolják ki...

Szóval, sokan szeretnének ott dolgozni.

Ahol én voltam, oda MINDENKI ismeretség révén került be! Meghirdették at állást, mert meg kellett, de a "kiválasztott" mindig olyasvalaki volt, akinek volt már benn ismerőse. Én a nagybátyám révén kerültem oda.

Lehet, hogy az a baj, hogy egy könyvesboltban sincs ismerősöd!

szept. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem, kösz, nem szeretnék élelmiszerboltban dolgozni, egész más (szerintem) a presztízse, mint egy könyvesboltnak. Igazából könyvtáros szívesen lennék, de nincs diplomám. Megvárom, míg oda is elég az érettségi vagy a tanfolyam, mint a pedagógusoknál.

Élelmiszerboltokban láttad már, milyen tanulatlan, buta, igénytelen, esetleg még barátságtalan eladók vannak? Na persze értem, ha ilyenek vannak, akkor ilyenekből választják ki a jobbakat. Én náluk több vagyok.

szept. 13. 09:18
 18/24 A kérdező kommentje:

16, köszi a választ. Máshol sincs ismerősöm. Azt hiszem, nem is szeretnék.

Viszont a válaszod sokat segített. Már értek mindent. Köszi. :)

szept. 13. 09:19
 19/24 anonim ***** válasza:
53%

#17

"Megvárom, míg oda is elég az érettségi vagy a tanfolyam, mint a pedagógusoknál."


Várakozási idő alatt akár el is végezhetnéd a 3 éves könyvtárosi főiskolát és akkor lehetnél könyvtáros. Biztos vagy te abban, hogy egy pedagógusnak nem kell diplomásnak lenni? Szerintem ebben tévedsz. Nézzél meg néhány pedagógus állást. Én most megnéztem néhányat és mindenhol elvárás a felsőfokú végzettség, tehát a diploma. Nyilván egy iskolatitkárnak elég az érettségi is.


"Élelmiszerboltokban láttad már, milyen tanulatlan, buta, igénytelen, esetleg még barátságtalan eladók vannak?"

Megint csak tévedsz. Persze, vannak ilyenek is, de nem mindegyik ilyen. Tanulatlan? Neked talán van diplomád? Nincs. Tehát neked is csak egy érettségid van, mint a többi eladónak.

szept. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

19, persze, lehet, hogy neked van igazad.

Olyan rosszak a középsulis eredményeim, nem vennének föl. Persze, gondolom, újraérettségizhetnék. Azt hiszem, annyira viszont nem akarom. Köszi a segítséget és az észrevételeid. :)

szept. 13. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!