Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem káros az a gyászfolyamat...

Nem káros az a gyászfolyamat szempontjából ha egy család akinek meghalt a nagyon-nagyon szeretett kiskedvence, azonnal egy újat vesz helyette?

Figyelt kérdés
Nem rombolja ez szét a rendes gyászfolyamatot ami pedig eléggé fontos a feldolgozás szempontjából, amin így nem tud egészséges módon végigmenni a család, a felnőttek és a gyerekek sem?
júl. 14. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Hát jobb, ha egy megdöglött állat helyett egy vidám élővel foglalkoznak.
júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Én speciel nem tudom igy random helyettesitgetni hogy egyik meghalt, akkor jöhet a másik.


Ilyen embereknél nincs gyász meg érzelmek.

júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De, igen, mert még az előzőt sem gyászolta meg.
júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mindenki érzi, hogy neki mi a jó. Nem gondolom, hogy kategorikusan ki lehetne jelenteni ezt vagy azt. Nálam pl az idős kutya mellé már mindig érkezik fiatal, mert nekem így könnyebb, de másnak meg máshogy jó. Attol hogy érkezett másik kutya, attól még gyászolhatják az előzőt.
júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdemes jelenteni a hatóságoknak. Az emberkereskedelem a legtöbb civilizált országban bűncselekmény.
júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden ember más. Attól, mert azonnal új kiskedvencet vesz nem jelenti azt, hogy nincsenek érzelmeik. Én is újat vettem 1 héten belül mindkét kisállatom után.


1. kutyusom egy hófehér tacsi volt, ő 14 évig élt. Utána 2 nap múlva vettem egy spánielt. Ő már 16 évet élt és rá 4 napra hoztam el egy újabb tacskót aki most lesz 1 éve, hogy velem van.

júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyanok akik úgy élik meg egy ilyen állatka elvesztését mint egy emberét, ők mennek át a klasszikus fázisain a gyásznak ugyanúgy mint mikor egy családtagot veszítenek. Ők nem tudják mással helyettesíteni. Aki ilyenkor inkább betölti gyorsan az űrt egy másik kisállattal könnyítve ezzel a helyzetét az nem ugyanazt éli meg mint a fentiek, nyilván mivel nem ugyanazt a szerepet tölti be az állat az ők kapcsolati rendszerükben. Ez nem jelenti azt, hogy ők nem szeretik, nem gondozzák úgy, én úgy gondolom az állatnak mindkét féle szerepben tökéletes minőségű életet biztosítanak a gazdák.
júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De, káros. A veszteségeket fel kell dolgozni, nem lehet a szőnyeg alá söpörni őket. (Oké, lehetni lehet, de idővel akkora lesz a púp a szőnyegen, hogy nem tudsz többé átnézni rajta.)
júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!