Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik sérült MBTI típusra...

Melyik sérült MBTI típusra lehet ez jellemző?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk sérül valami miatt a személyiség mondjuk egy trauma miatt akkor az illető elkezd utánozni egy általa nagyra tartott embert. Jéghideg számító taktikus lesz a céljait illetően, de közben szenved a magánytól és közeli emberi kapcsolatokra vágyik. Az alkoholizmusa is hajlamos lesz.

szept. 3. 18:37
 1/9 A kérdező kommentje:
És hajlamos a perfekcionizmusra, de egyben szétszórt is.
szept. 3. 18:39
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

INTJ vagyok és nekem részben hasonló problémáim voltak kamasz koromban.


Alapvetően sosem voltam egy tárasasági típus, de nyilván vágytam rá. Az óvodás emlékeimben is tisztán emlékszem, hogy nem éreztem kapcsolódást az a többi gyerekkel. Ez végig kisér a mai napig, viszont már nem érzem magam rosszul ez miatt, beláttam, hogy sokszor jobb egyedül.


Továbbá sokáig kerestem azt, hogy miben vagyok jó, mi az ami érdekel és mi az aminem valamennyire önmagam tudok lenni. Ez idő alatt párszor bele estem abba a hibába, hogy ideálokat, példaképeket állítottam fel magam elé, mint sem arra figyeltem volna, hogy önmagamat fogadjam el.


A perfekcionalizmusok az mindíg is megvolt azokan a dolgokban, amiknek jelentőséget tulajdonítottam az életemben. Volt egy olyan időszakom is, mikor már túlságosan próbáltam mindenre kiterjeszteni, hogy sose hibázzak. Talán ez meg van bennem a mai nap is is, viszont már nem őrlöm magam, ha olykor hibázok. És alapvetően sokesetben stratégiai megközelítésem van dolgokhoz.


Az alkoholizálás nem jellemző rám. Fiatalon inkább a videójátékok szippantottak be, de ma már egyáltalán nem érdekelnek. Idő pazarlásnak érzem.

szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Hát ennyiből szerintem nem lehet megítélni.

Az biztos hogy a Ti vagy Te magasabban van mint az Fe vagy Fi.

szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez valami racionalista lesz, azok kompenzálnak alkohollal.
szept. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt fejtsd ki bővebben légyszi.
szept. 4. 00:52
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
MBTI-től függetlenül ha nagyon racionalista, perfekcionista akkor a bal agyféltekét használja, és mivel nem tud másképp kikapcsolni az italhoz nyúl, mert az egy kicsit átkapcsolja őt az érzelmi jobb agyféltekébe, így oldva a feszültséget.
szept. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom hajlamos a robbanásra, hisztériakeltésre is amikor túlteng benne a feszültség.
szept. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Abban igazad van hogy így tud átkapcsolni az érzelmi oldalra, de ez a robbanás, hisztériakeltés egyáltalán nem jellemző.
szept. 4. 01:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem függ MBTI-tól. Ha mindenképpen akarjuk egy személyiségtípushoz kötni, akkor inkább 3-as enneagramra jellemző egy kicsit. 3w2 talán. Valóban valószínűleg T típus, hiszen az Fi-je meglehetősen alacsony ez alapján. De mondom, bármi lehet, az MBTI nem így működik.
okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!