Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könnyebb egy pszichológus...

Könnyebb egy pszichológus mindennapi élete?

Figyelt kérdés
Nemrégiben azon gondolkodtam el, hogy hogyan boldogulnak, könnyedén elérik-e a céljukat? (Tegyük félre azt, hogy a kliensekkel való konzultáció után mit éreznek) Vajon mennyire döntenek helyesen bármely szituációkban?

aug. 27. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem hinném, hogy könnyebb lenne, mint egy átlag embernek. Legfeljebb annyi könnyítés van benne neki, hogy szakmájából kifolyólag kell járnia pszichológushoz és talán valamivel többet foglalkozik a lelki egészségével és az önismerettel, mint az átlag. Ez viszont nem jelenti, hogy több helyest döntést hozna vagy könnyebben érné el a célját.
aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Egy egészséges pszichológus esetén (nem kizárva, hogy nem mindegyik az) könnyebb, mert felismeri az emberek mozgatórugóit, könnyebben tud velük bánni, nm izgatja magát piszlicsáré ügyeken fölöslegesen, tudatosan szervezi az életét, tud lazítani. A döntéseivel kapcsolatban, ha okos, akkor tudatos, és nem indulatvezérelt. Jó esetben örömét leli a munkájában. Összességében nagyobb az örömre való igénye és örömképessége. Mondom, egészséges pszichológus esetén, nem abban az esetben, ha valamilyen alantas szándékból ment erre a pályára.
aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Többnyire igen, mert nagyon kevés van már köztük, akik valóban nem csak a pénz érdekli, hanem a valódi odafigyelés.
aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: A 2. válaszolóval értek egyet, úgy gondolom, én is, hogy helyesebben tudnak felmérni helyzeteket, megtalálják az adott emberen a "kikapcs gombot", mondanivalójukkal akár kontrollálni is tudják az embert.


A kérdés felvetődése abból indult ki nálam, hogy végig néztem a Hannibal sorozatot, amit itt ajánlani is szeretnék. Mads Mikkelsen azaz Hannibal egy tereputa szerepében játszik a sorozat alatt. A magyar szinkronhangját pedig nagyon eltalálták hozzá. Elmélyültem a beszédében és teljesen elragadott.


2-es válaszoló kifejtenéd mit értel egészséges pszichológus alatt? Mentális egészséges szakemberre gondolsz?

aug. 27. 22:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt egy film: "Agyfürkész totál kész"
aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mentálisan egészségesre.
aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!