Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a viselkedése a...

Miért ilyen a viselkedése a gazdag családból származó fiúknak?

Figyelt kérdés

Szóval, eddig életemben kétszer keveredtem össze randizni olyannal, aki tehetős családból származik-megjegyzem nem e miatt randiztam-és a bőség zavarában teljesen más a viselkedésük, mint azoknak akik nem úszkálnak a lében.

Ironikusan, pont nekik volt a legvisszataszítóbb természetük, neveletlennek tűntek és érzelmi intelligenciával nem igazán rendelkeznek, mindenkit lenéznek akik nem olyan tehetősek és nincs bennük alázat. Ezt a kérdést azért tettem fel, mert eddig kettő teljesen külön helyen élő fiúval randiztam aki ilyen, mégis olyan volt mint a copy+paste.

Én egy olyan családból származom ahol jól élünk, de nem a pénz a központja az életünknek és mindig arra lettem nevelve hogy az emberség fontosabb, mint minden más külsőség, a személyiségem is olyan, hogy minden apró dolgot becsülök az életben ami nem kerül pénzbe és az érzelmeket mindig előtérbe helyezem, ahogy azt is hogy jól bánjak az emberekkel.

Számomra az a szomorú, hogy végülis nem a saját pénzük hanem a szüleiké de úgy vágnak fel vele mintha a sajátjuk lenne és úgy néznek le másokat. Nem a pénz itt a lényeg amiről beszélek, hanem a viselkedésük, ahogy lenéznek másokat és mégis ők azok, akikben nincs intelligencia. Nem értem, miért van ez így.

Egyikük még a randin azt is megemlítette, hogy szerinte az azért látszik, ha az ember más rétegekből származik és akik “lejjebb” vannak ők nem hiába vannak ott.-e közben menekültem volna haza a szavaitól és attól amilyen felfogása van.



aug. 22. 09:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

Esetleg randizz olyan pasikkal, akiknek szakmájuk van, és akik tudják milyen vérrel, verítékkel megkeresni a pénzt.

Hiddel velük jobban jársz, jobban értékelik a pénzt, ergo intelligensebbek is.

aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mert megszokták, hogy nekik mindent lehet és mindent megkapnak.
aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szegényebbek nálunk, mert végtelen sóvárgás az életük, leginkább teljesen irracionálisan, mert elérhetetlen számukra az egész. Főleg hogy a felelősségteljes vezetői szerepkörre már nem nagyon sóvárognak, se a tudás megszerzésével járó rengeteg pofára esésre (nekik kétszerannyira). Az, hogy apuka-anyuka kierőszakolt a sorsából egy kicsit többet, nem jelent semmit bőségügyben, ugyanúgy alkalmazotti észjárással büszkélkedhetnek ők is, mint akiket lenéznek. Egyszerűen az ilyeneknek meghaladja a képességeit felnőni a feladathoz.

A valóban színvonalasan élő ember szegényen is és gazdagon is értékeli, amije van, nemigen van szándéka arra, hogy másokat lenézzen vagy megbántson, egyensúlyt és harmóniát keres és talál a dolgaiban. Azt, hogy gazdag, nem veszed észre rajta, csak azt, hogy mindegy, hogy gazdag-e vagy szegény, mert remek ember.

aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!