Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a viselkedése a...

Miért ilyen a viselkedése a gazdag családból származó fiúknak?

Figyelt kérdés

Szóval, eddig életemben kétszer keveredtem össze randizni olyannal, aki tehetős családból származik-megjegyzem nem e miatt randiztam-és a bőség zavarában teljesen más a viselkedésük, mint azoknak akik nem úszkálnak a lében.

Ironikusan, pont nekik volt a legvisszataszítóbb természetük, neveletlennek tűntek és érzelmi intelligenciával nem igazán rendelkeznek, mindenkit lenéznek akik nem olyan tehetősek és nincs bennük alázat. Ezt a kérdést azért tettem fel, mert eddig kettő teljesen külön helyen élő fiúval randiztam aki ilyen, mégis olyan volt mint a copy+paste.

Én egy olyan családból származom ahol jól élünk, de nem a pénz a központja az életünknek és mindig arra lettem nevelve hogy az emberség fontosabb, mint minden más külsőség, a személyiségem is olyan, hogy minden apró dolgot becsülök az életben ami nem kerül pénzbe és az érzelmeket mindig előtérbe helyezem, ahogy azt is hogy jól bánjak az emberekkel.

Számomra az a szomorú, hogy végülis nem a saját pénzük hanem a szüleiké de úgy vágnak fel vele mintha a sajátjuk lenne és úgy néznek le másokat. Nem a pénz itt a lényeg amiről beszélek, hanem a viselkedésük, ahogy lenéznek másokat és mégis ők azok, akikben nincs intelligencia. Nem értem, miért van ez így.

Egyikük még a randin azt is megemlítette, hogy szerinte az azért látszik, ha az ember más rétegekből származik és akik “lejjebb” vannak ők nem hiába vannak ott.-e közben menekültem volna haza a szavaitól és attól amilyen felfogása van.



aug. 22. 09:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá én nem tartom magamban a véleményem és kifejtettem nekik a saját gondolatmenetem, amikor elkezdtek a pénzről hablatyolni, mert ez központi téma náluk.
aug. 22. 09:27
 2/13 A kérdező kommentje:

Amit még hozzátennék, hogy mindegyiknek ugyanaz a lényeg, legyen egy napon ferrari, a drága parfümjeikről beszélnek, első randin az egyik azt mondta biztos Victoria’s Secret parfümöm van, mondom nem ez az 1500 forintos parfüm a dm-ből.😂

Hol érdekel engem ez, ha ugyanúgy illatozom tőle.

Meg akkor a többi hülyeség, hogy szét akarják dgni a fél bolygót, legyenek márkás ruhák de nem bírnak viselkedni

aug. 22. 09:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert így nevelték őket. Én és pénzközpontú a gondolkodásuk. Egy ideig okolható emiatt a szülő, de egy bizonyos korban amikor már ő is lát dolgokat a világból akkor neki kéne rajönnie hogy nem a pénz teszi az embert.

Ha nem jön rá akkor nem érdemes foglalkozni vele. Nem is működne a kapcsolat a különböző értékrend miatt.

De amúgy ez tipikus gazdag, ekénysztetett gyerek szindróma.

aug. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát én kívánom nekik, hogy amikor a saját lábukra kell állniuk, ébredjenek rá hogy nem a pénztől vagy valaki, de amíg örökölnek baj nem lehet..
aug. 22. 09:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenek nem tudnak boldogulni anyuci és apuci pénze nélkül.

Ha valami végett elszegényednének vagy legalábbis lentebb kéne adni a szintből katasztrófaként élnék meg, nem tudnának alkalmazkodni.

Amúgy elég értéktelen emberek alapból mert a pénz az egyetlen érték azis azért mert a külvilág felé tud dicsekedni vele

Lelkisivár az ilyen ember. Ha valakinek van egy kis empátiája vagy lelki mélysége az ilyennel nem is tud mit kezdeni mert hamar levágja hogy ez egy üres ember

aug. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szüleinek is csak pénze volt, esze nem. Ugyanilyen értéktelenek a szülők, honnan tudtak volna a kölyöknek jo nevelést adni? Ezek szánalmas alakok. Én nem is hallgatnám az üres locsogását. Hányingerem van ettől a fajtától, hiába van pénze,üres, belül csak rohad.
aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Semmi köze az anyagi helyzetnek ahhoz, hogy ki milyen nevelést kap. Én ismerek mindkét táborból szerény, kedves, “jólnevelt” embereket és nagyképű büdös gyökereket is. Én tehetős családban nőttem fel, mi voltunk az osztályban a leggazdagabbak, de soha nem hagyták a szüleim, hogy ezzel kérkedjek vagy elszálljak magamtól. Nem is lettem nagyképű hülye pcsa, hála az égnek, de ez tényleg nem a pénzen múlik, hanem a nevelésen.
aug. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ott írod, hogy neveletlennek tűntek, meg is válaszoltad a kérdést.
aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek, köszi a válaszokat.

Valszeg tényleg a neveltetés a fő ok vagy amit otthon látnak.

aug. 22. 10:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Így, ilyen mentaitás mellett nevelték fel őket, valamint a szülők is ezeket vallják, ezek szerint élnek.


Viszont gimiben volt egy osztálytársam, akire kicsit illik a kérdés leírása. Nála az volt a helyzet, hogy volt két tesója, ő meg a középső (ráadásul minkét irányba min. 10+ -os korkülönbséggel), akit érzelmileg teljesen elhanyagoltak, amit meg drága holmikkal, nagy márkás cuccokkal próbáltak kompenzálni.

Sajnáltam őt, de egy ponton túl már lehetett volna annyi esze, hogy elhatárolódik ettől a viselkedéstől, mentalitástól, bár az meg nem olyan dolog, ami egyik pillanatról megtörténik a másikra.

Nemrég összefutottam egy közös osztálytársunkkal, akivel beszélgettünk kicsit a többiekről is, hogy hogy vannak, mit csinálnak, így ez a srác is szóba került. Semmit sem változott, de ez már teljesen az ő sara. Az ilyenek majd találnak valakit, akivel passzolnak a nézeteik, prioritásaik, értékrendjeik.

aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!