Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kövérek miért nem fogynak...

A kövérek miért nem fogynak le? Azt mondják nekik jó úgy, de mások érdekeit miért is nem nézik?

Figyelt kérdés

Csak gondoljuk végig.

Sokkal többet kell fogyasztaniuk, mint egy egy átlag embernek, ami az egész bolygóra káros

Szerintem ha csinálnának kutatást, hogy mi lenne ha a kövérek lefogynának, akkor eszméletlen számok jönnének, hogy pld:

40%-al kevesebb állatot elég lenne tartani meg ilyenek..


Ti mit gondoltok a témáról?

Szerintem ezer év múlva a kövérség amúgy tiltva lesz.



aug. 17. 14:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
74%

Szóval kedves kérdező, ne erőlködj, és ne próbáld bemagyarázni azt amit nem kéne.


Ellenben a Bennfentes videóit sűrűn nézheted, különösen a nárcisztikus és az öregedés kapcsolatával, mert amit előadsz folyamatosan, és előadtál az évek alatt akár itt a Gyakorin, akár az FB-n az kórós, beteg, nem normális.


Ahogy az sem normális, ahogy egy 50-es nő erölködik, hogy 20-as teste legyen, és futkározik fűhöz, fához, hogy eltüntesse a pár dekát, és a pár ráncot, mert reszket, hogy a fazon lecseréli.

aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
33%
A kövérség egyszerű igénytelenség, semmi több. Az elhízott emberek még saját magukkal sem hajlandóak foglalkozni- hogyan is várhatnánk tőlük, hogy a többi emberre is tekintettel legyenek?
aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
92%
Egészségügyi szempontból senkinek sem érné meg túlsúlyosnak lenni. Ez az elmélet akkor működne, hogy ha neme egy profit orientált gazdaságban élnénk, ahol a rendszer nem az emberek szokásos fogyasztásaiből élne (minden téren).
aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
24%

"Sokkal többet kell fogyasztaniuk, mint egy egy átlag embernek, ami az egész bolygóra káros"

Végtelen van mindenből mindenkinek. Nem a kövérekkel van a gond, hanem a milliárdosokkal, akiknek sosem elég.

aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
35%
Én csak azért nem fogyok le, mert élvezem, hogy az ilyenek agyvérzést kapnak miattam.
aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
25%

"Szerintem ezer év múlva a kövérség amúgy tiltva lesz."

Ezer év múlva..!!😃

Lehet addigra nem is létezik majd a társadalom, vagy lehet hogy nem is létezik majd az emberi biológia, hanem mit tudom én; kiborgok leszünk, de az biztos, hogy a kövérséget tiltani fogja a btk!


Amúgy ha már kitalálunk random kutatásokat, akkor én azt mondom hogy 120%al javítana mindannyiunk életminőségén, ha bizonyos emberek nem gondolkoznának ilyen hülyeségeken.

aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
30%
Egyébiránt totál rossz oldalról kezelitek a kövérség témáját, és sajnos egyikötök sem emlékszik a tanult dolgokra-legalábbis azok, akik magukat dietetikusnak mondják. Súgok: Ha egy növényt génkezelnek, olyan eljárásokat alkalmaznak, ami hormon akkor az adott növényből készült termékek is hormonálisan eltérnek, és elváltozást okoznak az emberi szervezetben. Ezért van pl. napjainkban annyi IR-es. Akár telt-en akár vékonyan. Itt lenne az ideje, hogy ebből a szemszögből is kutakodjatok, ha már a testépítéssel foglalkoztok. Elvileg a profiknak kell napra kész információkkal rendelkezniük-elvileg. Sok sikert a kutatáshoz, hátha a jövő nemzedéke már jobban hamarabb kerül megfelelő orvosi kezekbe, olyan dietetikus kezébe, aki veszi a fáradságot, hogy nem csak a kalóriaszámolgatásba látja a megoldást az emberiség megmentésére.
aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
39%

És mi a helyzet, aki mondjuk betegségnél fogva túlsúlyos?

pl.: pajzsmirigy vagy mozgási rendellenesség?


Akkor ő "dögöljön meg", mert te Kedves Kérdező így döntöttél?

aug. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
17%

#18

Olyan nincs, hogy valaki betegség miatt kövér. Kalóriadeficitben minden ember le tud fogyni normális testalkatúra. Pont. Csak hát ugye, mindig könnyebb a kifogásokat keresni.

aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
58%

A kövérség egy nagyon komplex probléma, komplexebb mint ahogy átlátod...

Két szinten is baj van az érveléseddel.

1. probléma: "sokkal többet kell fogyasztaniuk, mint egy egy átlag embernek" - Ha mondjuk csak az ételre gondolunk (többire majd kitérünk), ez egyáltalán nem ilyen evidens. Elhízni végsősoron a többlet evéstől lehet, ami azt jelenti hogy többet eszel, mint ami a SAJÁT szükségleted. Egy 165 centis nemsportoló, irodai dolgozó, 55 éves nő, és egy 20 éves aktívan sportoló 175 centis fiatal lány között, aki mondjuk az egész nap talpalós melója mellett heti 3-4x edz óriási különbség van, hiába egyikük kövér, valszeg kevesebbet fogyaszt a másiknál.

Másik fontos dolog, hogy az étel minősége sem mindegy. Nem véletlen van statisztika arról (ha kell linkelek), hogy a szegényebbek elhízottabbak. Ha megeszel ugyanannyi súlyú/ kalóriaértékű/ ökológiai lábnyomú ételt (mindegy milyen szempontból nézzük), legtöbb esetben valószínű hogy a rosszabb minőségű, kevésbé tápláló ételből kell újra enned, mert az kevésbé laktat.

Ráadásul a hormonális állapot sem mindegy. Mindenki csak azt nézi hogy "kövér -> sokat eszik", de fel sem merül hogy miért is eszik annyit? Ha felborul a hormonháztartás, többet kívánok, esetleg mást kívánok, mint egy egészséges ember.

Harmadik dolog ehhez a ponthoz, nem mindegy a pszichológiai állapotunk. A túlevés -pont mint a anorexia, bulimia, orthorexia, ...- egy EVÉSZAVAR, ha valaki megfelel a kritériumoknak. De ha "csak" stresszevés, feldolgozatlan traumák, már az is elég komplex probléma ahhoz, hogy kezelést igényeljen. Ha szereted az ilyesmit, ajánlom figyelmedbe a "600lb life" dokumentumsorozatot, ahol extrém elhízott emberek beszélnek a hátterükről, pl volt egy olyan hölgy akit sz€xuális abúzus ért gyerekkorában, és tudat alatt nem akart többé vonzó lenni.

És itt jön az hogy tegyük fel, elfogadjuk az állítást. "Azért lesz valaki kövér mert sokat eszik". Megtaláltuk az okot hogy miért eszik sokat. Gazdasági, pszichológiai és egészségügyi okokból legtöbbször. Kitől kérhet segítséget?

Szociális háló nincs. Ha én szegény emberként szeretnék enni rendszeresen friss zöldséget-gyümölcsöt, halat, sovány húst, alacsony zsírtartalmú tejtermékeket (túró, kefir, joghurt), teljes kiőrlésű gabonákat, esélytelen vagyok.

Ha -tipikus probléma- olyan fiatal hölgy vagyok akinek van baj a menstruációjával, mondjuk fáj, rendszertelen, elmegyek orvoshoz, még vékonyan. Írnak fogamzásgátlót, 3 hónap alatt felszedek némi súlyt, egyrészt a gyógyszer miatt, másrészt a hormonális állapot miatt, hiszen valamitől ciklusgondjaim vannak... Visszamegyek orvoshoz. Le vagyok sz*h**a*rva. Továbbra is szedd a fogamzásgátlót, ja, meg ha reggelire két zsömlét eszel, egyél egyet és fogysz. Mire egy hormonzavaros fiatal hölgy eljut oda -ha egyáltalán eljut- hogy nem tüneti (fogamzásgátló), hanem egy korrekt oki kezelést kap egy olyan orvos által aki komolyanveszi a problémáit, rendel vérképet, UH-t, elküldi dietetikushoz aki a kivizsgálás alapján személyreszabott, adekvát étrendet alakít ki vele (és nem a kórházi cukorbeteg diétát), addigra már legalább 10 kiló felugrott. De vannak olyan orvosok, hogy az első-második próbálkozás -akarom mondani megalázás és embertelen bánásmód- után már elszáll a bizalom az eü. személyzet felé, és csodatablettákkal-diétákkal-kuruzslásokkal jojózgatnak egész életükben tovább.

A pszichológiai segítségről ne is beszéljünk. Ha egy országban, társadalomban, kisebb közösségben van a mentális egészségnek kultúrája, az csodaszámba megy. Mire valaki felfogja egyáltalán, hogy azért eszik többet mert fejben vannak gondok, már az is nagy eredmény, de ha ez megtörtént, hol tud pszichológushoz fordulni? Én most 10K/alkalomért járok, ami nagyon olcsónak számít. Állami szinten a mentálhigiénés ellátás a súlyos mentális betegségekre és a függőségekre korlátozódik inkább, BP-n belül van állami pszichológus, de több hónapos várólistával, hétköznap délelőtti időpontokkal...

És itt érkezünk el a második érelési problémádhoz; alapvetően a magyar eü nem a prevencióra fordít, hanem a kezelésre, ami sokkal drágább. Kinek is a felelőssége, hogy egy kövér ember nem tud lefogyni, egyáltalán meghízik? Nyilván, az emberé IS. De ha én egyedül nem tudok lefogyni, kérek segítséget, kitől fogok kapni? Ha az 5kg plusszomnál jó orvost fogok ki, most kövér lennék? Ha a csúfolás miatt stresszevő kiskamasz sulijában lett volna iskolapszichológus, most kövér felnőtt lenne? Hány és hány gyomot lehetett VOLNA kiírtani a gyökerénél, ha ezek az emberek komolyan vannak véve, és amikor még nyitottak voltak a változásra, valódi segítséget kapnak?

Harmadik probléma az érveléseddel: *A KÖVÉRSÉG EGY BETEGSÉG*. Ha megnéznénk hogy milyen betegségekkel fogyasztasz többet az átlag embernél, leesne az állunk. Lehet mondani hogy ez döntéseken múlik, és egy önhibáján kívül beteg embert (mondjuk fogyatékkal születettet) ne hasonlítgassak egy kövérhez. Oké. Többe kerül-e a Földnek egy kövér ember, mint egy dohányos, alkoholista, drogfüggő? És egy olyan, aki évekig élsportolt és most minden féle mozgásszeri problémája van? És az, aki nem tartotta be a munkavédelmi előírásokat, és most maradandó károsodást szenvedett? Biztos, hogy a kövér ember a legnagyobb "ellenség"?

aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!