Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, összeszoktátok szedni az...

Ti, összeszoktátok szedni az utcán eldobott visszaválthatós palackokat?

Figyelt kérdés

Múlthéten alakult ki nálam ez a szokás, hogy összeszedjem őket.

Pilisen voltam anyámmal eladó házat nézni, és amikor mentünk haza rengeteg ilyen 50 forintért visszaválthatós palack volt eldobálva.

Azóta a mindennapokban körülnézek az utcákon, hátha dobálnak el ilyeneket.

Ti szoktatok ilyet csinálni?



aug. 10. 01:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%
de ja nem meglepetés, igazából már 2 éve is vittük karácsonykor a megmaradt sütiket random embereknek akik fb csoportokban kérnek megszáradt, bármilyen süteményeket, jó tudni, majd felajánljuk az üres üvegeket ha ennyire nagy rá az igény
aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem te sem vagy jobb, csak mert kiköltöztél külföldre.

Undorítónak tartod ha valaki 50 forintot érő palackokat keress, miközben mások a testüket árulják, drogot árulnak, TikTokon koldulnak stb.

aug. 10. 22:30
 23/43 anonim ***** válasza:
azért mondom, hogy szívesen felajánlom az üvegeimet majd
aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
79%

50 forint egy visszaváltható flakon / sörösdoboz.

Nekem nagyjából a percbérem annyi, tehát ha csak annyit kell csinálnom, hogy menet közben lehajolok érte, akkor igen.

Egyébként egy alkalommal, amikor a szelektívesbe dobáltam ki az összevissza üvegeket, láttam, hogy másfél literes Varga borosüvegek vannak benne, aminek 250 Ft darabja, és abból volt benne 13. Szégyelljem, hogy 3 ezer forint értékű üveget kukáztam ki?

aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
30%

24 Hát bakker, ennyi erővel tényleg akármit ki lehetne kukázni. Ruhát is dobnak ki emberek, amit max ki kellene mosni, mert csak megunták, kaját is dobnak ki aminek mondjuk aznap járt le a minősége, de semmi baja, aztán ezekkel is lehetne flexelni, hogy ennyit meg annyit megspóroltál.

Az, hogy mész az utcán és a lábad előtt hever egy palack és amúgy is otthon gyűjtöd őket, még azt mondom elmegy, bár én nem szedném össze, de ez kb majdnem ugyanaz, mintha valami aprót szednél fel a földről, ott van előtted, jó, nem hagyod ott. De kukából kiszedni teljesen mindegy mit, csövezés, hajléktalan/c szokás, furcsa, hogy nektek ez ennyire természetes.

aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
72%

18:32

Nem túrom végig a kukákat visszaváltható üvegeket keresve. Egy alkalommal dobtam ki a semmire nem jó üvegeket a szelektív gyűjtőbe és ott volt 3ezer forintnyi visszaváltható üveg.

aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
16%

az hát, semmivel nem különbek mint a koszos hajléktalanok, gusztustalan, undorító, színvonaltalan magyar emberek - ezért is nem élek már otthon

tegnap volt a földön 1 EUR és otthagytam, minek venném fel a szarból, hugyból baszki?

aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

egyébként én nem lepődök meg, ilyenek is vannak :D

https://www.youtube.com/watch?v=tzQhMiTos-k&list=PLxKIfaYF2Q..

na magyarországon is lassan ez a szint ahogy látom

aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mi a szituáció - van-e nálam zacskó, amibe el tudom tenni, mennyire tiszta a palack... pl. szemetesbe nem nyúlnék bele, csak hogy kivegyem, és nem hurcibálnék magammal 2-3 palackot, amikor épp színházba megyek. De ha olyan a helyzet, én elvinném.
aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
74%
Ami értéket képvisel számomra, azt én sem hagyom ott ha belebotlok, és nem gond magammal vinni. Nem is azért, mert rá vagyok szorulva, hanem "mentsük, ami menthető", minél kevesebb hulladék legyen. Nekem nem esik le a fejemről a korona, ha lehajlok valamiért. Nem úgy, mint külföldre távozott honfitársunknak.
aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!