Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyugaton, más országok is,...

Nyugaton, más országok is, van ez a beteges félelem, hogy mindig mindent elkapsz, fertőzöl stb?

Figyelt kérdés
Mármint a betegségekre értem, ami cseppfertőzéssel terjed, ragályos. Itthon még az utolsó mezővárosban is félnek a náthától kiindulva egészen az eboláig. Juj elkapod, fertőzöl, stb mást sem hallottam az évek alatt. Kb rohannak az emberek a háziorvoshoz a legkisebb torokfájással. Más országokban is ilyen hipochondria megy?

aug. 7. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi biztos a másik véglet vagyunk, mert idejét sem tudom, mikor voltunk utoljára orvosnál.
aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Az emberek nem szeretnek betegek lenni, és ha lehet, elkerülik. Mi ebben olyan meglepő? Amúgy Japánban az emberek többsége csak maszkban szállt fel a metróra még COVID előtt is, de például még egy munkahelyen is, ha valamelyik dolgozó családtagja otthon beteg volt, akkor a többi kollégára való tekintettel maszkot viselt a nap folyamán.

Ami a háziorvost illeti, pont az ellenkezőjét látom, maximum az rohangál minden aprósággal, akinek semmi dolga, sokan inkább házilag próbálják kúrálni magukat még olyan esetekben is, amihez régesrég orvosi segítség kellett volna.

aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én más országban élek, itt az egyik munkatársam úgy jár be dolgozni, hogy véreset köp, a másik az izületi gyulladás miatt 2 hónapja nem tudja normálisan kinyújtani az ujjait, én meg tavaly 3 hetet dolgoztam bordatöréssel (nem tudtam, hogy az van, csak nagyon fájt).

Itt kb. akkor mennek, ha már szinte összeesnek és a háziorvos mosolyogva ír valami gyenge fájdalomcsillapítót. Be kell kerülni kb. a sürgősségire, hogy kapj olyat is, ami használ.

Senkitől még nem hallottam, hogy félne, hogy elkap valamit sőt, kovid alatt is csalingáztak, sumákoltak sokan a maszkkal, ha éppen senki nem nézte (vagy gindolták, hogy nem nézi).

aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére a "hanyatló" Nyugaton nem divat minden kis semmi betegségből ügyet csinálni.
aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nyerges Levente válasza:
Az hipopchonder aki fél a betegségtől meg hogy milyen (egyébként jó is) baktériumok vagy vírusok vannak benne meg hogy ha náthát kap mindjárt "jajj meghalok"
aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

12:05

Ott a pont.

aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem ország-, hanem egyénfüggő
aug. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!