Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az számodra a mai világban,...

Mi az számodra a mai világban, amivel egyáltalán nem tudsz azonosulni?

Figyelt kérdés

júl. 30. 20:35
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
48%

- Pazarló túlfogyasztás

- Közösségi média túlhasználata (én is használom, jó dolog, de túlzásnak tartom aki mindent megoszt)

- Radikalizálódás bármilyen irányba

- Természetes dolgok "giccsesítése", gondolok itt az ilyen befestett és csillámporral beszórt szobanövényekre, festett szőrmékre és egyebekbe, miért kell mindent okádékra tuningolni

- Rengeteg ember nulla tekintettel van bárki másra a mindennapok során


+1 ami elég specifikus: agglomerációs faluban élek, és a sok városi kiköltöző, aki idejön, letarolja a kertet, mindent letérkövez és vesz 3 SUV-ot. Az ilyen húzzon vissza a városba.

júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Infuencer jelenség, politikai megosztottság, egymás bántása azért, mert máshogy él/mást gondol valamiről/máshogy néz ki.
aug. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Az egész influenszer jelenséggel, pedig a szakdolgozatomban is kitértem rá. Nem tartom őket hitelesnek, helyenként szinte két lábon sétáló hirdetések/hirdetőtáblák, akiket sok esetben meg lehet venni kilóra.


Bár már közel sem akkora divat, mint pár éve; azzal sem tudok azonosulni, hogy mindent meg "kell" osztani neten. Ahogy azzal a mentalitással sem, hogy "kép, különben nem történt meg". Én is használom a közösségi felületeket, azonban posztolni csak nagyon elvétve szokásom, akkor sem magamról készült képet teszek ki, hanem tájról, (számomra) különlegesebb helyről. Érdekesség; pár hónapja ismerkedtem egy olyan sráccal, akivel pár hónapig évfolyamtársak voltunk, 1-2 közös óránk volt is. Még ő jegyezte meg, hogy milyen gáz, hogy a profilképeket leszámítva nincsen rólam fent kép, és, hogy ezt mennyire át kéne gondolnom...


A "nekem jogom van!" kezdetű monológokkal. Főleg, mert jellemzően egy hatalmas nagy sületlenség következik utána közvetlenül.


A státusz szimbólumokkal; pl. iPhone, Mac, Gucci, Zara és egyéb túlárazott termékek megvétele, főleg, ha olyan okból történik, hogy az illető ne lógjon ki a többiek közül.


A mérhetetlen önzőséggel, képmutatással, énközpontúsággal, felszínességgel sem.


A kihangosított telefonon való beszélgetéssel, zenehallgatással.


A nekem mindent, másnak semmit sem szabad mentalitással.


Szépészeti beavatkozásokkal. (elsősorban ilyen száj-, mellfeltöltésre gondolok, meg az arc szinte teljes átszabására)


Illetve a mostani ruhadivatok sem nekem valók. Nem azt mondom, hogy télen-nyáron tetőtől talpig be kell öltözni, de azért van egy határ...

aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!